Dva chody na obed

gulka2010
6. mar 2018

Mamičky, prosím vás, kedy vaše deti začali papať dva chody na obed, respektívne sú aj nejakí detičky, ktoré majú jedno výdatné jedlo na obed? Môj synček 19 mesiacov papá jeden chod na obed, vždy plný tanier. Rozmýšľam či mu dávať už dva chody, alebo nech sa radšej napapá poriadne jedného jedla. Ako je to u vás?

deti95060810
6. mar 2018

tvoje dieťa je ešte malé, takže ešte mu stačí na obed 1 chod....Dcéra má 8r a ešte na obed nemáva dva chody....Na obedy nechodí, takže doma si to môže dovoliť...

buchta666
6. mar 2018

Nas ma rok, a papa aj polievku, aj druhe. A niekedy da aj dezert. 🤔

pininka
6. mar 2018

Nasi tiez tak okolo roka a pol uz jedli oba chody,ale polievky som davala trocha menej, robila som to hlavne aby si zvykli ze v skolke bude takyto system. Ale chceli aj sami,lebo videli ze my takto normalne jeme

erikavesela
7. mar 2018

Nas ma 23m a papa iba jeden chod...to bude tym, ze polievky nevarime, len obcas a vtedy.ju.dostane aj on...trosku zahustenu zemiakom, rezancami alebo trhancami a ma z toho obed...my celkovo polievky jeme skor miesto vecere ako prvy chod obedu

hettinka
7. mar 2018

Ja nejem 2 chody na obed a mám 41. Polievka je smrrrrrť 😂

A deti až v škôlke takto začali jesť.

yanni
7. mar 2018

Jasne, ze len jeden chod. Iny kraj, iny mrav. Aj ked nasi vzdy varili dav chody, nikd sme nevladali zjest oba po sebe. Brat vzdy povedal, ze si musi oddychnut😂
Takze m praktizujeme jeden. A je jedno, ci je to "riedka" polievka alebo rezen. Je jednoducho len jeden. Z kazdeho sa doteraz kazdy najedol. A to najstarsi bude mat 12 a najmladsia ma 2,5.
Ja mam 40, muz este o nieco starsi a tiez nam staci len jeden chod. a hladny nik nie je.
V skolke tiez maju len jeden chod. Niekedy dezert k tomu, ale to len obcas.

vroni
7. mar 2018

To je vec zvyku a vkusu. Ja som zacala dvojchodovo deti stravovat okolo dvoch rokov, deti v skolke jedia dvojchodove, v skole trojchodovo, doma podla toho, ako sa nam chce varit 😀 Mne viac vyhovuje stravovat sa viacchodovo, varit jednochodovo, tak to obmiename podla chute a nalady. Ak vari moj muz, tak zasadne bez polievky, lebo ako @hettinka je pevne presvedceny, ze polievka je zaludna zbran hromadneho nicenia 😀, ale zato rad robi dezerty....

harmona
7. mar 2018

Mozno by som mu skusila dat mensiu porciu a pomalinky ho zacala privykat aj na polievku a hlavny chod. Nemusi to vsak tak byt kazdy den