Krivý chrbátik a ploché nohy 6 ročného dieťaťa

bianka...
4. nov 2015

Dnes som bola u ortopeda, maly ma vraj paragraf na chrbte, krivu. Poslal nas na cvicenia, takze som zvedava ako to bude pokracovat, cvicit cvicit a aj nejake dychove cvicenia. Co je dobre na chrbatik, okrem plavania?? Spolocensky tanec, tam ich neucia spravne drzanie tela??
Dalsi problem ploche nohy. Od narodenia nosi topanky s klenbou a aj prezuvky protetika a ploche nohy. Jedine doma je naboso...upravi sa to? Nosenim specialnych vloziek a aj protet.sandalkami na doma? V lete budeme chodit bosi...
Ostala som zhrozna a prisla som si ako zla matka ☹

pribinak
4. nov 2015

doma by vobec nemal byt na boso, na boso akurat tak cez leto na trave, piesku ci po kamienkoch
rovna podlaha, ktoru mate doma nijako nestimuluje jeho nohu, preto je to nevhodne

my cvicime doma, zbierame nozickami, resp prstami ceruzky, lego ci velku fazulku, chodime po spickach ci patach

bianka...
autor
4. nov 2015

@pribinak idem kupit protetika sandalky. Vlozky do topanok ma...a ideme teda cvicit, prstekami zbierat. Pevne verim, ze sa to upravi.

pribinak
4. nov 2015

@bianka... ja dom este urobila este aj taku drahu, na karton som natrela detske lepidlo, posypala surovymi cestovinami, fazulou, hrachom, prereazala som na polovicu tenisove lopicky a take makke penove lopticky a nalepila na karton, to iste s protismykovou podlozkou, vystrihla som krutky a nakepila dom to na ten karton tymi prisavkami hore a synak po tom chodil

bianka...
autor
4. nov 2015

@pribinak teda super. Ako dlho po tom chodi a na boso? Posli mi prosim fotku. Super napad.

pribinak
4. nov 2015

@bianka... fotku nemam, ta draha je uz takmer znicena, ja som sa inspirovala v rehabilitacnom centre harmony v dubravke
cvicili sme po 5 - 10 min mozno 3-4x tyzdenne, viac syn nebol ochotny

tiez mame doma ortopedicke sandale, vlozky na mieru mame v topankach

bianka...
autor
4. nov 2015

@pribinak popozeram nieco na nete. Zajtra idem aj ja na rehabilitaciu ako to bude fungovat a mozno sa inspirujem tiez.

kacena4
4. nov 2015

@bianka... zalezi od toho kolko % ma krivu chrbticu dnes ju ma vela deti krivu. menej sediet pri telke a pc najviac 30 min. sledovat ako sedi pri uceni, za stolom. a neboj kym nemate korzet tak je to ok!!! odporucam SM SYSTEM je tu o tom skupinka vsetko sa tam dozvies je to super cvicenie na chrbticu nauci ta ta rehabilitacny na kurze a potom cvicite doma a mate vyhrate. je to super staci 10-15min denne odporucam popr. pozri yutoube je to zaujimave cvicenie bude ho to bavit 😉

katka1981
4. nov 2015

@bianka... , ahoj, neuraz sa prosim ta, fakt s achcem len spytat. Vy ste boli teraz prvykrat u ortopeda ked toto zistil? Protetika je prd na plochu nohu. Nosilo tvoje dieta na mieru robene tropanocky s klenbou? Lebo ak nie, tak protetiky su o nicom! Co sa tyka chrbatika, ako dlho sa hrbi? Nasa sa zacala hrbit v 3 rokoch, zial cvicit odmietala, nedalo sa. Ale k ortopedovi chodime pravidelne, aj s plochymi nohami. Tieto problemy su uplne bezne a mozno u vacsiny deti, len rodicia to neriesia. Specialne topanky jej pomahaju a chvicit sme zacali doma az teraz ale vs kolke mala pohybovky a tanecnu, cize 3x do tyzdna poctivy trening a sice sa hrbi ale spevnelo jej svalstvo podla dr. Nastastie do stran to neslo a teraz kazdy den cvicime na chrbat 20 minut doma. Vraj 10 je malo a kamoske kazali 30 minut kazdy den tiez so 6 rocou dcerou. Dr. mi povedal, ze to potrva 3 roky kym sa da do poriadku, ze najlepsia je gymnastika, ale zial sa tu neotvorila, a nestihali by sme inde chodit ale cvicime rehabku doma poctivo. Netrap sa, teraz je vo veku, kedy ked bude poctivo cvicit, da sa vsetko do poriadku. Na nete je kopec dobrych cvickov, len treba poctivo cvicit.

katka1981
4. nov 2015

@bianka...., nekupuj protetiky sandale!!!! Daj vyrobit na mieru, stoja 16 eur (inak 250, ale doplatolk je len 16) Protetiky su onicom, nemaju klenbu ako treba, navyse predpokladam ze ma tvoj syn aj vybocene paticky. Preco vam lekar nedal recept na ortopedicku obuv?

bianka...
autor
4. nov 2015

@katka1981 dal nam recept len na vlozky do topanok a o 2 mesiace kontrola. Preco nam teda nedal recept obuv na mieru?
V skole ma protetika a aj na doma som mu chcela kupit.
Musime sa z tohto vyvliect. V nasom meste gymnastika je ale chodia len baby.
Budeme sa musiet davat do poriadku.

katka1981
4. nov 2015

@bianka... , no lebo je asi blbec. Potrebuje sandlakky ortopedicke. VYpytaj si recept. Tie su ovela lepsie, ved ich uvidis ked vam ich urobia a lacnejsie ako protetika. Fakt len 16 eur hoci maju hodnotu 250 Eur. V sandalkach bude cely den v skole ako v prezuvkach, ma to lepsi efekt, ver mi. A na ploche nohy su velmi dobre cviky, uz ti tu jedna kocka pisala, napr. aj nohami dvihat satku zo zeme a tiez na nete najdes. Odkedy ma syn zle drzanie tela?

bianka...
autor
4. nov 2015

@katka1981 mam dost. Preco teda nepredpisal?? Velmi sa ponahlal a to som bola v inom meste na doporucenie, vraj je dobry. Tak pred letom som si to vsimla, ale zas nema to uplne hrozne hrozne. Myslim, ze cviky a sport bude to ok. Zajtra idem na rehabilitaciu tak uvidim co povedia. Ku nam do mesta.
Neviem ci teda skusim ist este inde k ortopedovi...

gabusiki
4. nov 2015

Ahojte mamini nam zistili tiez dnes skoliozu. A kam chodite cvicit ? Niekde v BA kvalitnu a milu, ochotnu dobre povysvetlovat detsku fyzioterapeutku potrebujeme, resp. Centrum rehabilitacne.

gabusiki
4. nov 2015

@bianka... a naozaj protetiky su o nicom. Su siroke a podrazka sa neohyba cela, cize nekopiruje chodzu. Ale najma to ze ked ma dieta uzku patu ako my ani nozku nedrzi. Mozno tvoj syn nema take ploche aby potreboval orto topanky ale treba sa spytat ak mas pochyby.

bianka...
autor
4. nov 2015

U nas v meste mame len nemocnicu k dispozicii takze som zvedava ako tam pochodim. Ale zrejme budem musiet hladat sukromne. Teraz som neista za tie nozky syna. Ci skusim este inde? V nasom meste sa caka mesiac na vlozky. V BB za 30 min.boli hotove...

alana1
4. nov 2015

@bianka... predpokladam, ze maly zacal skoro chodit, ze?moj ma tiez krivy chrbatik aj ploche nohy ale preto lebo ma slabe svaly- hypotoniu, ma 5 rokov, vela bicyklujeme a plavame a zlepsuje sa to

katka1981
4. nov 2015

@bianka..., nemusis, zavolaj mu, sestricka to zdvyhne a povedz ze sa chces spytat ci by ti nemohol predpisat tie sandale. Mozno zabudol. Nemusis menit lekara, ved ho na nic nepotrebujes len na ten recept. A mne dr. povedal, ze v tomto veku su deti ako z gumy, ze sa to da dat krasne do poriadky. Dr. ma dvoch synov a maju to horsie ako nasa, a doteraz ich nedonutili cvicit, ale uz konecne chodia na gymnastiku, tak su radi. A maju 5,5 a 7 rokov. Neboj, zmaknete to. Ja vravim, radsej teraz ako v puberte. ja som nechcela ist ani k dr. Ked som mala 12-13 rokov a cakala som v cakarni s mamou u ortopeda, ona bola so sebou, tak ju lekar upozornil ze sa hrbim. Maminka si dodnes vycita ze ma nasilu nevzala k dr. ze som ju ukecala a ked som mala 16 uz to bolo zle, poslali ma na liecenie ale uz som mala priatela prveho ako 16 rocna, tak som povedala ze nikam nejdem. A na prvu rehabku som sla ked som mala 19 lebo som mala bolesti. Takze mam kifozu, lordozu, skoliozu 🙂 Ale pokial nie som v plavkach nevidno to, lebo keby som viac prsia vypucila som ok 🙂 Pubertiaka nedonutis cvicit a ked nase deti budu teraz makat, tak snad v puberte budu mat pevne svalstvo a tak sa nebudu krivit a budu ok. Dr. mi hovoril, ze teraz maju tento problem takmer vsetky deti. Drzim palce.

katka1981
4. nov 2015

@alana1, nasa zacala chodit ako 14,5 mesacna, nie je to tym, ani chodulika nic nemala Do 3 rokov super, dr. chvalil aky ma chrbat, ale ona ma celiakiu, cize nemala ziviny a ochablo jej svalstvo, teraz ho ma o moc lepsie, je na diete a aj v skolke mala pohybove kruzky. Uvidim pojdeme na kontrolu, dufam, ze sa to aspon trosku zlepsi (do najblizsej kontroly)

katka1981
4. nov 2015

@gabusiki, aj ked ma dieta nizky nart, tak nepasuju

chokma
4. nov 2015

tak toto dobre nahralo barefoot faninkam... na boso sa ma naozaj chodit po nerovnych povrchoch a nie po dlazbe a betone.

kitty88
4. nov 2015

Aj my teraz riesime ploche nohy, dcerka ma 3 roky, chrbatik nastastie ok, len ochabnute svalstvo... Ortoped predpisal len vlozky do topanok a odporucil nejake cviky, rehabilitacna nas poslala na cvicenia 2x do mesiaca na pol roka, potom kontrola, cvicit samozrejme medzitym pravidelne doma. Cviky mame na nohy aj chrbticu, resp. spevnenie svalstva pre lepsie drzanie tela. Na nohy mame cviky s loptickou (takou tou hrbolatou), gulat si ju medzi chodidlami, aj postojacky si ju nohami gulat, chodenie po svihadle, zbieranie koralok alebo fazuliek nohami... Na chrbticu nejake cviky na fitlopte. O dva tyzdne ideme cvicit opat, dostaneme zase dalsie cviky...

bibistec
6. nov 2015

akurat minule osm citala o topankach a ako protetika tie s vysokym opatkom ako nam odporuciavaju socik lekarky dodnes skodia noham , tam sa nema ta slacha ako cvicit skor skodia ako pomahaju ale uz ked je plocha noha to ma asi vrodene nie? v takom veku to si doteraz obvodna na prehliadke nevsimla? to mi pride divne ale aj na to su cvicenia, ortoped ukaze ale ten chrbatik nezanedbaj treba cvicit najlepsie celozivotne aby si navykol nepodcenuj to, mna tak v detstve zanedbali a teraz na stare kolena ( mam 35) mam velke problemy aj ked stale cvicim

janula13
3. feb 2016

baby mate niektora deti s plochymi nohami? a co s tym musim k ortopedovi a pomozu tie vlozky vlastne a ak nepojdem ake to ma následky,

janula13
3. feb 2016

prepacte, toto mala byt otazka do inej temy, vas som si len citala🙂 ale ako citam smer ortoped:(

kluska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kluska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz