Skrátená šlacha v prste po pôrode. Kedy sa to napraví?

lucinka4
10. mar 2010

ahojte maminky,
chcem sa spytat na vase skusenosti s podobnymi problemami...mame skratenu slachu v prsteku este z bruska. Teraz nam kazali cvicit,nosit dlahu a nahrievat biolampou.Na kontrolu mame ist o mesiac.
Ako dlho vam trvalo kym sa to napravilo?
dakujem za odpovede 🙂

strapco13
10. mar 2010

my sme mali skratene slachy v clenku a skrutene malicky..chodili sme na rehabku cvicit, elektroliecba, masaze, laseroterapia...uz to ma dobre/az na tie malicky..ale zistila som ze mm a muzi z jeho strany rodiny ich maju krivsie..aspon maleho nezaprie 😀 /..chodili sme 7 dni v decembri a 7 v januari..mimo toho som cvicila doma..nie vzdy poctivo 😅 ..jednoducho 7 x do dna sa mi nepodarilo...

lucinka4
autor
14. mar 2010

strapco,dik za odpoved...my kazdy den nahrievame biolampou a cvicime...dlahu sme zatial vzdali lebo je nemozne jej ju dat...bud ma fialovu dlan alebo skrci prsteky,v piatok ideme este do brna za nejakym docentom,co nam vybavila svagrina tak snad budeme mudrejsi ako s dlahou....prip dostaneme nieco ine

greeny
17. nov 2015

@lucinka4 @strapco13 ahojte, viem ze stara tema ale chcem sa opytat ako sa Vam darilo s malickami a ich vyrovnanim, dcerka ma rok, boli sme na ortopedii, neurologii, chirurgii, dlahu nosila asi 4 mesiace, nepomohlo, malicek na lavej ruke ma stale skruteny a nevystrie ho, o dva tyzdne ideme na plasticku chirurgiu, som zvedava co nam povedia zase tam. zrastene to nema podla rontgenu takze len skratene slachy alebo svaly

lucinka4
autor
19. nov 2015

@greeny ahoj, Simi bude mat za chvilu 6 ale problem sa u nas vyriesil akoby sam. U nas dlaha jednoducho nefungovala, docent v Brne nam povedal, ze je to kamptodaktylia ale ta sa nepotvrdila. Simi si prstek rozcvicila sama ako sa nacahovala za hrackami. My sme mali problem s prostrednikom a dnes je vidiet, ze tu je/bol problem ked vystrie prsty ale rozdiel je max 10 percent a nijako ju to neovplyvnuje. Ja si to vsimnem lebo viem, ze bol problem. Aj na kontrole po roku bol doktor spokojny. Prajem vela stastia, nech sa to da do poriadku

greeny
19. nov 2015

@lucinka4 ahoj dakujem Ti velmi pekne za odpoved, pravdu povediac, dcerka ma rok ale s pojmom kamptodaktylia sa stretavam prvy raz a to sme uz boli u styroch doktorov.... ake testy Vam na to robili? citam ze byva pri nej postihnuty najma malicek, co by sedelo. aj ste nejako rehabilitovali? zacalo sa jej to zlepsovat hned ked sa zacala natahovat za hrackami alebo neskor? lebo ja jej to aj natahujem ale nemam pocit ze by sa jej to lepsilo

lucinka4
autor
21. nov 2015

@greeny testy sme nemali ziadne, doktor to len vysetril, nasla som vtedy toho strasne malo akurat, ze je to sprievodny jav roznych syndromov - co nebol nas pripad. Ona aj ked sa natahovala ho nevedomky vystrela a postupne sa to zlepsovalo ako sa nacahovala a hrala