Slabšie rúčky u štvormesačného dieťaťa

18. dec 2018
Dobrý deň,

mám pocit, že môj štvormesačný synček má akoby slabšie rúčky. V polohe na chrbte sa vie trošku pohrať s hračkami. Pod hrazdou do nich búcha. Ale často má ruky akoby vykrútené pri hlavičke. Keď leží hlavou vyvýšený na vankúši, tak často ruky zasunie až pod vankúš. Vyberáme ich, aby sa s nimi bavil. Pretláčanie na bok ešte sám nenacvičuje.

Keď mu potiahnem stehienka do boku, ruky nepriťahuje, zaostávajú. Musím mu aj s rukami pomôcť. Na brušku vie pekne držať vysoko hlavu, kým mu držím ruky vpredu. Akonáhle ho nechám samého, ruky alebo aspoň jednu ruku vždy dá za seba ku telu. Tým pádom sa nevie udržať a hlávku pokladá dole.

Vedeli by ste mi odporučiť nejaké cviky na posilnenie rúk? Je potrebné navštíviť lekára?

Pediatričke som o tom ešte nehovorila, keďže podľa pravidelných vyšetreni je ok.

Ďakujem za radu
Dobrý deň,

podľa toho čo píšete by som vyhľadala detského fyzioterapeuta vo Vašom okolí. On Vám najlepšie bude vedieť zhodnotiť psychomotorický vývoj Vášho dieťaťa.

Odporučila by som Vojtovu metódu a zaučiť sa do správnej manipulácie s dieťaťom. Na najbližšej návšteve si vypýtajte výmenný lístok na rehabilitáciu. Ak Vám ho Váš pediater odmietne dať, stále máte možnosť navštíviť súkromné centrum.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk
Polož otázku v poradni

Tu začni písať odpoveď...

Odošli