Trojmesačné dieťa nedrží hlávku

gajdoska9
18. dec 2016

Ahojte,maoj syn ma 3 mesiace aj jeden tyzden. Pred cca 4 tyzdnami krasne drzal hlavku ked bol na brusku aj ked sme robilli lietadielko a zdvihali ho za rucky. Potom vsak mal sopliky a vo vodorovnej polohe vzdy plakal. Nosili sme ho na rukach zvislo aby sa pozeral cez rameno a krasne drzal hlavku tiez. Aj sme si ho obratili a davali jeho chrbatikom na brusku. Vsetko bolo v poriadku no posledne dni som si vsimla ze mu pada hlavka dopredu. Smerom dozadu ju krasne drzi ale dopredu si ju nevie udrzat. Moze to byt tym ze sme ho nosili cez plexe a casom sa tam zacal opierat a prestal nou cvicit? V polohe chrbatikom na brusko sa mi zdalo ze sa hlavkou natahuje dopredu akoby si uz chcel sadnut. No ked sme ho dnes dali na lieetadiellko,nechcel zdvihnut poriadne hlavu. Ked lezi na brusku tak ju krasne drzi dlho hore a nepadne mu. Neviete v com moze byt problem?

janinah
18. dec 2016

treba ísť k lekarovi,ak už držal hlavičku a prestal,treba ho všetriť

bohuslava8
18. dec 2016

??? asi je ustatý

kacena4
18. dec 2016

tiez si myslim, ze je prepodnetovany, dam mu chvilku cas a nestresuj, tyzden dva ho sleduj nechavaj ho na chrbatiku/brusku ziadne polosedove polohy ziadne lehatka autosedacky "aby videl" ziadne zbytocne nosenie v spriamenej polohe.... potrebuje si oddychut skudnit sa a uvidis za ten tyzden dva ako mu bude popr. pri dalsej pediatrickej kontrole to spomen lekarke ak sa ti to nebude pozdavat nech ho pozrie a uvidite - no myslim, ze by sa to malo vratit do normalu - dieta po chorobe zacne stagnovat a nasledne zasa napredovat. takze neboj malo by to byt ok. drzim palceky