Vpadnuté členky a nožičky do “x”

Ahojte. Môj dvoj ročný syn (chodec od 13 mesiacov) má nožičky od kolien do x a aj členky mu idu do vnútra. Pediatrička nám kázala kúpiť pevne topanky aj papučky čo som aj urobila. Kúpila som oboje v protetika. Zdajú sa mi však veľmi tvrdé a tazke a v tých kožených co má na vonka sa mu veľmi potí nozicka keďže sú clenkove a celé uzavrete. (oboje. Aj papuče aj topanky) keď som sa pýtala k ortopédovi povedala mi že to nie je nutne že takéto topánočky mu pomôžu aby sa tie členky zafixovali ako majú.
Máte s takýmto “problémom” niektorá skúsenosti? Ako ste to riešili? Aké topánočky-značka predajňa ste nakoniec zvolili? Ide zima a naša dilema je aké topánočky zvoliť aby mala nozicka pohodlie a taktiež sa správne vyvíjala. Na cene nezáleží ale zas nechcem kupovat topanky za 100€
Dakujem veľmi pekne za postrehy a rada. Prajem pekny deň

gir
1. sep 2018

Aj môj má nohy do x, kupujem z Peotetiky, aj tu na MK nájdeš ponuky, majú e-shop Myjava. Som maximálne spokojná. Nám ortopedička povedala že z toho pravdepodobne vyrastie.

babatkoo
1. sep 2018

@nicolletaantusova ahoj ja to riesim teraz pri 3 rocnom synovi. Dovtedy to ortoped ani detska lekarka nechceli riesit. Pretoze sa chodza vyvija do 3 rokov. Nas ortoped poslal za rehabilitacnym lekarom (ideme 3.9.) a az ten nam vystavi recept na sandalky (prezuvky do skolky a na doma) a vlozky do topanok. Vas ortoped by vam mal tiez vystavit recept na ortopedicku obuv a vlozky.

jatva
1. sep 2018

Bola som s detmi pred par dnami u fyzio s tymto problemom a naopak odporucila barefoot obuv a vela cvicit. Velakrat ide o nespevnene brusne svalstvo, nezapajanie spravnych svalov. Darmo im budes davat pevnu obuv. Ked ich vyzujes, problem ostava. Treba riesit pricinu problemu, nie dosledok.

nicolletaantusova
autor
1. sep 2018

@babatkoo skôr by som chcela zájsť za fizoiterapeutom než za ortopedom, aby posúdil celkove posadenie tela brušné svalstvo a podobne

nicolletaantusova
autor
1. sep 2018

@gir my sme u ortopeda neboli pediatrička povedala že to nie je nutne ale veľa maminiek mi hovorí aby sme zašli za fizioterapeutom. A vraj topanky z protetika sú veľmi tvrdé čo sa zdá aj mne ale skôr tazke.

nicolletaantusova
autor
1. sep 2018

@jatva toto aj ja všade počúvam. Len sa do tej barefoot obuvi akosi nerozumiem nepoznám značky kritéria podľa čoho vyberať a podobne

jatva
1. sep 2018

@nicolletaantusova je tu skupinka, kde ti poradia. Ale v zasade potrebujes vediet dlzky a sirku chodidla. Ci ma siroky/uzky clenok, nizky/vysoky nart.

nicolletaantusova
autor
1. sep 2018

@jatva ako to premeram? Pokreslil nožičky a tak?

babatkoo
1. sep 2018

@nicolletaantusova nas poslala detska po 3rocnej prehliadke k ortopedovi a ten nam urcil presne taku diagnozu ako vam a poslal nas za fizioterapeutom - rehabilitacnym lekarom. Tam ideme teraz v utorok. Ten nam vystavi recepty a urcite ukaze aj cviky. Na tie rehabilitacie som s malym chodila od 12 mesiacov lebo nesedel a celkovo bol pomalsi v tomto smere. Neskor ked sa rozchodil videli ze nema spravnu chodzu ale tie to do 3 rokov nechceli riesit. My sme chodili na rehabky na Jankolovu v BA.

nicolletaantusova
autor
1. sep 2018

@babatkoo my sme až z Martina

sandri
1. sep 2018

Ahoj, syn mal podobny problem. Docitala som sa, ze vacsina deti ma vpadnute clenky az do 4 rokov. Synovi som kupovala kvalitnu bf obuv a kupili sme mu do izby indoorovu trampolinu. Trampolina vraj pomaha na spevnenie clenkov, maly na nej cvicil asi pol roka kazdy vecer a pomohlo to. Teraz ma takmer 5 rokov a clenky su takmer ok. Co sa tyka bf obuvi - dolezita je sirka a dlzka nohy. Ak si z BA, je tu obchod Jezko Bezko na Drienovej, kde sa da bf obuv vyskusat.

nicolletaantusova
autor
1. sep 2018

@sandri ahoj. Trampolínu mame veľkú na dvore rad tam skáče. Zial z Bratislavy nie som a u nás v Martine neviem o žiadnom obchode kde by barefoot obuv predavali.

luslus
1. sep 2018

Moja dcera ma tiez vpadnute clenky. K ortopedovi chodime asi od 2 rokov (teraz bude mat 4). Odporucanie - co najviac ma chodit bosa (doma,skolka) a inak do topanok dostala ortopedicke vlozky.uz som si myslela,ze sa to trosku zlepsilo az kym si vcera neobudla topanky na svadbu - clenky dobreze az na zemi nema 😣

sandri
1. sep 2018

@nicolletaantusova tak potom len kupovat cez internet a ak nesadnu, poslat naspat. Synovi obkresli na papier nohu, zmeraj dlzku a sirku, pridaj nadmerok 1-1,5 cm a podla toho mu kup topanky. Len tie zimne su priserne drahe :( Aspon na jesen vyskusaj... Pripadne sa daj do skupiny na FB - barefoot obuv z aliexpressu, tam ti poradia vhodny typ obuvi za lacne peniaze, ak ti nevadi, ze je z Ciny... Pripadne na skusku skus nejaku bf obuv z druhej ruky...

terez01
1. sep 2018

Obuv má mať pevnú pätu,ale ohybný spodok,nohy do x má do 3rokov 90percent deti fyziologický,priateľ je ortopéd a xka sú ok,vraj je chýba ak sú do O. Dávaj akurát pozor na w sed.

nicolletaantusova
autor
1. sep 2018

@sandri ak mu majú pomôcť k správnemu vývoju nohy aj zobrat pôjdem. Nie som celkom za to aby nosil obuv po iných detickach. Každé dietatko má inú nožičku a nech si radšej vychodi sám. Keď mame takýto problém. Už dom pozerala 50€ je dosť ale tak čo mám robiť.

nicolletaantusova
autor
1. sep 2018

@terez01 vo w sede nikdy nesedel bud nožičky pred sebou a tak sedí od malinka. Nožičky má do x do o nie.

nicolletaantusova
autor
1. sep 2018

@terez01 akú značku nosíte vy?

terez01
1. sep 2018

@nicolletaantusova ešte moja obchádza nábytok,tak nemá topánočky,ale hodinu cesty od nás je v ostrave najväčší a špecializovaný obchod,kde nameraju nozicku a výberu topánočky presne pre dieťatko.Zijem v ČR a tu všetky mamky chodia tam ,aj ortopédi ten obchod odporúčajú. Potom už objednavas topánočky danej značky,kt. sadla. Je to individuálne

sandri
1. sep 2018

@nicolletaantusova este mi napadlo, ze po novom ma radu bf aj protetika. To by si mohla zohnat a vyskusat aj u vas v Martine.

sandri
1. sep 2018

@nicolletaantusova a este jedna rada - skus pogooglit aj ceske stranky, niekedy tam topanky tej istej znacky najdes lacnejsie ako u nas. Ak by mal tvoj maly siroku nozicku, odporucam znacku Beda - v CR od nich kupis aj topanky, nie len papuce, ako u nas, a su cenovo dostupnejsie ako ostatne znacky. Ale je fakt na siroku nozku, moj syn ma uzku nohu a skusala som mu od nich topanky na suchy zips a mal ten zips tak, ze tu lepkavu cast mal takmer za tou drsnou, na ktoru sa to malo nalepit. Proste total siroke mu boli...

nicolletaantusova
autor
1. sep 2018

@sandri to počujem prvý krat

iwka_77
1. sep 2018

Skús prípadne dať synčeka na plávanie. Plávanie tiež môže pomôcť nožičkám 😉

jaja1707
1. sep 2018

@nicolletaantusova AHOJ. mojmu syn sice nema nohy do X ale tiez klenba na nôžkach padá dovnutra. ma 24mesiacov a tiez ziadne cvicenia ani predpis na speci obuv,lebo má vraj plienky a ze sa to riesi po 3.roku. mne rehabilitacna sestra odporucila clenkovu obuv Richter, mali sme aj v lete sandalky a krasne mu to drzalo nozicku. potom nam odporucila vela chodit na boso po trave, piesku alebo proste po rôznych povrchoch kobercoch clenitych. u niektorých detí sa to naozaj napravi samo a iným treba pomoct. a takisto mam skúsenosti s nazormi,ze protetika nie je tvrda, potom zas,ze chodit na boso bez papuc atd. ale napr. ja som tiez kupila synovi topanky barefoot a po 5 min. som ho vyzula,lebo som sa nemohla na to pozerat ako čapce.. takze skus aj ty v obchoch vyskusat rôzne typy topanok a uvidis 🙂

alenky
1. sep 2018

@nicolletaantusova moja dcerka ma 3apol a nozky do x uz od druheho roka zivota cely cas chodime k ortopedicke ktora s dcerkou absolutne nic nerobi takze som ju objednala k inemu lekarovi nakolko mi terajsia dr.vravela, ze je to v poriadku, ale u nas nikto z rodiny nema takyto problem a dcerka ma nozky viditelne do x. Dr. nie je schopna nam predpisat ani len vlozky...co sa tyka obuvi kupujem len protetiky znama mi poradila vylucne ortopedicke ale tie moja dcerka odmieta nosit, tak som rada, ze obuje aspon klasicke od protetiky

babatkoo
1. sep 2018

@nicolletaantusova skus sa na FB pridat do skupiny VIP RICHTER kocka ktora stranku vedir chodi do podnikovej predajne a nakupuje topanky, ponuka ich cez FB. Aj s postou do 20€ pretoze topanky su II kvality. Ale nie je to na nich viedt. Staci iny odtien farby alebo ina somarina a uz to daju do II triedy. Ja od kocky nakupujem aj vela mojich kamaratok. Ak mi posles do posty tvoje meno FB poslem ti pozvanku do skupiny

katrin21
1. sep 2018

Na doma mu kup papucky na nete znacka Ciciban. Na von su skvele aj Ecco maju specialnu radu zo spevnenou patou.
Spytaj sa na ne..a treba riesit aj trup dietatka, cvicenie , plavanie, vojtovja..atd. .. casto su tieto deti hypotonicke..mozno si to pediater nevsimol a moze to koncit aj takto..

nicolletaantusova
autor
1. sep 2018

@babatkoo dakujem pekne. Fb meno je Nikoleta Antušová

nicolletaantusova
autor
1. sep 2018

@iwka_77 uvažujem nad tým