Zdvíhanie hlavičky v ľahu - cviky

lenkakp
23. júl 2015

Ahojte, syncek bude mat o tyzden uz 3 mesiace a nechce vobec dvihat hlavicku, ked je na chrbatiku, ani ked ho vytiahnem za rucky alebo nadvihnem ramienka a pritom na brusku vydrzi drzat hore hlavku aj 15min., aj ked ho mame na rukach, tak mu ju nemusime uz pridrziavat. Poznate nejake cviky alebo finty, vdaka ktorym by ju zacal dvihat? Hracky, pasticky, moja tvar - vsetko to robime.
Dakujem.

bajana
23. júl 2015

teda ja neviem, kedy to zacala robit moja, ale rozhodne som to nesledovala...podla mna je teda sakra tazke zodvihnut hlavicku v lahu na chrbte, treba zapojit brusne svaly, ktore tieto miminka este nemaju.... ani neviem, ci sa to povazuje za nejaky milnik alebo dolezity krok vo vyvine...nesilila by som to, boze ved ma cas.....a ziadne vytahovanie za ruky!!!!!!!!!! robi to len pediater na poradni, dieta sa nema tahat za ruky do sedu!

lenkakp
autor
23. júl 2015

@bajana Praveze pediatricka nam povedala, ze uz by nemal mat hlavku v zaklone a za rucky ho nevytahujem, napisala som to skor z titulu, ze by mi niekto radil to.
A myslela som, ze dostanem radu a nie zdrba ;) Tak ako sa s nim hram, ze na brusko, ukazujem mu hracku, hybem mu s nou, ukazujem, ze co s nou, ze je nieco, co podpori jeho zaujem zdvihnut ju...ved nenechavam ho ako knedlu, ze rob si co chces, takisto nerobim z neho cvicenu opicku, ze na pokyn a kedy ja chcem, ze nech nieco robi 🙂
Co som aj tu citala niektore diskusie, tak babo zdvihne hlavku,ked ho nieco zaujme.

me_to_you
23. júl 2015

@lenkakp nemáš moc čo sama porobiť, keď na brušku drží hlávku a psolupracuje. úprimne ja už si nepamätám kedy toto sledovala pediatrička, kedy presne skúšala či dotiahne hlavičku, takže ak vás pediatrička nikam neposlala, nesilila by som to. Naša malá jasné, že u doktorky s úsmevom na perách hlavu zvesila ako handrená bábika, tak sa ma pýtala že či to vždy tak robí, ale naša proste len u dok nespolupracoval a doma doťahovala. Poslala nás na kontrolné vyšetrenie, aby mala kľud na duší a tam už malá ukázala čo vie takže sme nemuseli riešiť ďalej - ale pediater by vám povedal ak by niečo nebolo ok

lenkakp
autor
23. júl 2015

@me_to_you viem, ze to vie, lebo spravil to raz, ked mal cca 1,5 mesiaca, odvtedy nevieme podporit jeho zaujem a pritom na rukach jedine na ramene, aby mohol pozerat...nuz, asi budeme musiet pockat, kym sam neprejavi zaujem 😀
Dakujem

jankamichelova
23. júl 2015

@lenkakp Myslíš to tak, ze ked ho dvíhas za rúčky z lahu na chrbte tak mu hlavička prepadá dozadu, proste ze ju nepritahuje?My sme mali ten istý problém, synček od narodenia vobec nepritahoval a keď sa to ani do mesiaca samo neupravilo poslala nás pediatricka na rehabilitačnú ambulanciu, kde mu lekárka zistila hypotoniu svalstva. Poctivo sme 4mesiace cvičili vojtovku a krásne sa to upravilo. Možno to váš prípad nieje ale, spomen to vašej lekárke.

seahorse27
23. júl 2015

Toto som vôbec nesledovala, moj maly dvihal v lahu na chrbte hlavu uz druhy den po narodeni, tak som si myslela, ze to tak ma byt...ale vsetci sa tomu porodnici cudovali :D Mali sme ale opacny problem, vôbec nechcel drzat hlavu na brusku - ziadne pasenie konikov...musela som s nim cvicit na fitlopte, motivovat ho hrackami donemoty...nakoniec to zvladol super a uz chcel byt len na brusku. Mali sme to teda uplne naopak ako vy a pekne sa to zrovnalo. Uvidis, ze to tak bude aj u vas 🙂 A nejake cviky? Podla mna to zdvihanie za rucicky je v pohode, ak sa diatako same snazi...ak je pasivne, tak to asi nema velky zmysel. Ked ho mas na rukach, tak dviha a otaca hlavicku za nejakym zaujimavym podnetom? Ak ano, tak by to malo byt v pohode...