Zlý nočný spávok 10 mesačného syna

lenkaa222
15. máj 2012

ahoojte maminky..prosím vas o vaše rady, skúsenosti..
mam 10 mesačného syna..doteraz nemal problém zo zaspávaním či v noci či cez den..ale ako sa vie v postielke postaviť tak sa v noci zobudí na papanie (aj predtým sa budil, ale napapal sa a hned zaspal) a nechce spať....niekedy sa ani nenapapá, len sa zobudí, postaví v postielke a vystrája..chodí v postielke...štvornožkuje v manželskej posteli..všade sa stavia..vysmiaty asi dve hodiny...ako nahle ho dam ležať na spanie tak spustí hrozný plač...ako to mám riešiť?? poradte prosím

hajanka
15. máj 2012

@lenkaa222 nevsimat si, nesvietit, neprihovarat sa.... uplne nevsimat (dat pozor aby sa mu nieco nestalo, ale inak nevsimat), ty normalne lez akoze spis, aby pochopil, ze v noci sa nehra 😉

irriss
15. máj 2012

Toto obdobi prejde..
Ja mela velmi spave deti..uz od narozeni...pokud se to nahodou stalo..

"stvornozkovala jsem s nima" 😉

marikac
15. máj 2012

nieco podobne mam aj ja. Doteraz krasne spinkala v noci, ani som nevedela,ze mam male babo. Kamosky mi vraveli,ako casto vstavaju, a ja som sa tesila,ze sa vyspim. No uz vyse tyzdna sa zobudi o 4-5,00 a ani po flaske mlieka nezaspi, dobre 2 hodky sa prevaluje na chrbat a na brucho(doteraz spala medzi nami na manzelskej posteli), dzavoce si pritom a hra sa. Dali sme ju do postielky a tam si aj poplace, ako sa hadze v postielke ,zasekne si nozky.....neviem,preco sa zacala budit v noci, kebyze kvoli hladu-napapa sa..mala by spat...ale ona sa tvari vyspinkana a oddychnuta

szdan
15. máj 2012

my sme toto s malou mali tiež, ale ona mala vtedy asi polo roka. Zobudila sa o jednej ráno a znova zaspala až o piatej. Vždy som sa s ňou odrachovala do obývačky, aby sa aspoň muž vyspal. Trvalo to asi tri mesiace a potom to samé prešlo. Nejaké nešímanie o jednej ráno v paneláku a pri mužovi, ktorý ráno vstáva do práce som si ja dovoliť nemohla. Ale pokiaľ sa to u vás dá, tak plne súhlasím s hajankou, pretože je to jediný spôsob, aby to dieťa "prestane baviť".

ivv
15. máj 2012

@lenkaa222 tiez sme mali take obdobie, tusim trvalo pol roka 🙂 tiez sa mi mala uplne prebrala a chcela debatit, hrat sa.. presne ako pise hajanka, ostat v polohe lezmo, nehovorit, ja som malej akurat septom povedala, ze sa spinka, nakojila som ju a tvarila sa, ze spim.. nastastie mne mala nikdy neplakala, proste sa vydebatovala a po hodine, hodine a pol sa ulozila a spala dalej 🙂 nebolo to kazdu noc, ale ak sa stalo, tak potom rano dlhsie potiahla, co bodlo aj mne 😝

lenkaa222
autor
15. máj 2012

@marikac presne presne aj môj sa tak tvári..aj ked niekedy vyzerá, že by ešte spal ale nechce vôbec ležať...

@hajanka ignorovanie nepomáha... ked ho ignorujeme spustí hrozný plač...

szdan
15. máj 2012

@lenkaa222 Leni to je práve o tom. Keď sa ti dá a vydržíš to zo dve zo tri noci, nech si aj poplače, tak on zistí, že si nič nevynúti. Ale ja sama viem, že je ťažké robiť sa, že ho nepočuješ. Len máloktorá mamina sa vie v tomto zaťať a nepopustiť. Ja som to nevedela🙂

lenkaa222
autor
15. máj 2012

@szdan ja by som to možno aj vydržala, len ako píšeš manžel a svokor býva s nami... tak neviem ako oni by to zvládli 🙂

ivv
15. máj 2012

Leni mozno ho len treba naucit na tuto aj pre neho novu situaciu 😅 mozno par noci a zisti, ze sa mu neoplati vyplakavat, ukludni ho sepky, nie rozhovor, len par slov.. inak jedna kocka v teme do ktorej chodim, mala tiez nespavca, ale oni boli velakrat hore aj dve tri hodiny a hrali sa 😲 aj do piatej, siestej a to potom mily panko odpadol, spal dalej, ale ona uz nemohla zaspat a bola cely den ako matoha..

szdan
15. máj 2012

@lenkaa222 Tak ti môžem dať už len jednu radu. Nerieš to. Tie dve hodinky v noci to dajako vydržíš, keď máš môžnosť choď si spolu s malým ľahnúť cez obed, aby si nechodila ako živá mŕtvolka. Prispôsob si teraz režim ku tomu jeho. Ono to samo prejde

xenicka13
15. máj 2012

ja som problem nemala dcera mi zacala spavat v 11 mesiacoch uz len raz denne od 13 do 16 a potom vydrzala byt s nami hore do vecera aj do 22 ale potom spala s jednym krmenim ale oci ani neotvorila do rana do 9tej mne to takto vyhovovalo 🙂

lenkaa222
autor
15. máj 2012

@szdan @ivv niekde som čítala,že jedno bábatkko celu noc,iba na prsniku chcelo byť, tak ho dali samé spať do izby a spalo celu noc..tak som rozmyslala aj nad tým, alebo do cestovnej postielky..tam sa ešte nepostavíí 🙂

@xenicka13 noo tak by som to brala, ale on ešte spáva dvakrát cez den..doobedu hodinu a poobede dve väčšinou

kaja73
15. máj 2012

@lenkaa222 su deti ktore nocne buntosenie prejde rychlo, inym to trva dlhsie-moj sa takto pravidelne v noci budil rok -od 1r do 2 rokov- ,od 2 rokov prestal,ale napr dnesnu noc bol zas hore od 2h do 5h 😠 - a to ma už 28m.
Mna uz z neho ozaj raz trafi slak.
Nikdy sme sa s nim vtedy nehrali,neprihovarali sa mu,ale jemu je to fuk-on si svoje proste odkeca,odkrici-plakat nezvykne-ale je ozaj hlucny a neda sa pri nom spat-aj ked je v druhej izbe. 😒
Spolu sme spavali od jeho 6m do 15m-v jednej posteli-,potom zo dna na den ma zacal bit,hryzt,stipat,tak siel do cestovnej postielky a do tyzdna ma "vyhodil" aj z izby-vailo mu aj moje dychanie 😝 .
Takze odvtedy spi sam v izbe,ale tie nocne budenia mal aj tak a po dnesnej noci sa len bojim,aby to znovu nezahajil. 🙄

ivv
15. máj 2012

@lenkaa222 no.. skusit to mozes ale to je podla mna bud 😝 .. neviem aky je tvoj maly, ty si ho poznas najlepsie sama, ale to mu isto nepomoze na to, ze sa nebude budit.. bude sa budit aj tak, akurat ze bude v izbe sam a o to viac bude plakat ☹ ja som toto u malej nikdy neskusala, viem ze by mi to "nepreslo" 😀 mne ked sa mala tak budila, tak som jej aj po pol hodine opat ponukla cici, niekedy zaspala, niekedy cici nechcela a proste sa musela unavit, aby zaspala sama..
ja som fakticky kojenie ukoncila tento tyzden 🙂 v noci som nekojila uz trimesiace, a sama mi krasne spi vo svojej postielke od februara, ziadne vyplakavanie nebolo, tak ale ona je uz velka dvojrocna slecna 🙂 dovtedy sme spavali na manzelskej, aj ked vacsinu sme my baby mali postel len pre seba, tatino bol s nami cez vikendy, co bolo tazsie 🙂

tinki
15. máj 2012

@lenkaa222 moja to robí vtedy, keď jej idú zúbky, neplače len nespí..trvá to pár dní, potom to prejde. To isté robila aj staršia. Potom to prešlo.

lenkaa222
autor
15. máj 2012

@tinki môj mal aj posledné dva dni horučku...aa doktorka povedala, že sa jej zdá, že jej ide zubok...tak dufam,že to bude zo zubkov ako píšeš 🙂