Ako "donútiť" manžela jesť zeleninu a jedlá bez mäsa?

egyptanka
21. apr 2008

Ahojte,
moj manzel nejedava zeleninu. Preto vzdy ked varim musi tam byt maso bez zeleniny. Preto je pre mna varenie a vymyslanie jedal pre neho dost komplikovane a kedze sa mi nechce varit dve jedla pre mna a pre neho musim sa mu prisposobit.
Ako ho teda jemne "donutit" aby jedol aj zeleninu a jedla bez masa?
Jedine co mi zo zeleniny zje je uhorkovy salat so sladkokyslym nalevom.

lyongirl
21. apr 2008

uvar bez masa a var tak týždeň 😉
Ja neviem, asi by som to tak vyskúšala, môj muž tiež nechcel bez masa, tak som uvarila zemiaky, volské oko a k tomu ako prílohu udusené špenátové listy a povedal, že to bolo dobré, že to vyzerá hnusne, ale chutilo mu to...

ella1
21. apr 2008

tak to chcem aj ja vedieť........... 😀 len samé mäso by jedol a mne to už ide krkom.mne stačí zeleninka......

egyptanka
autor
21. apr 2008

lyon, ja sa obavam, ze potom si nieco objedna, alebo bude mlsat.
Napriklad som urobila kuracie sote s hraskom a kukurickou a kukuricu a hrasok povyberal ako male dieta 😠

dadulka19
21. apr 2008

egyptanka,môj je niečo podobné...,tak to robím tak,že do mletého mäsa primiešam brokolicu,karfiol,kareláb.Urobím z toho fašírky,príp.roládu,kde dám do vnútra a celé uvarené vajíčka.Zeleninu si ani nevšimne 😉

lyongirl
21. apr 2008

to fakt, tak on až tak neľúbi zeleninu? To teda neviem, ako ho donútiť... Var sladké jedlá... nie fakt neporadím, toto netuším. Som rada, že ten problém až taký nemám, aj keď muž jedáva dosť často u mamy, tak tam sa asi masa naje dosť, lebo ona tak varí a doma už potom nemusí a zje aj iné.

egyptanka
autor
21. apr 2008

dadulka, to je celkom dobry napad 🙂

monatko
21. apr 2008

cha, toto je nieco, co by moj manzel mal ucit mna 😀

vladkaz1
21. apr 2008

Ja ked robim cestovinku tak ties davam dusenú zeleninu a cele to zapeciem je to take sikovne mozete tam dať co vam ladnicka dá raz spravim syrovú omačku raz len zeleninu zapeciem zo smotanou a syrom niekedy tam svihnem aj oprazenu parku 🙂

tilly
21. apr 2008

môjho by si nedonútila 😀

egyptanka
autor
21. apr 2008

tilly 😀

vroni
21. apr 2008

Ak je naozaj taký zeleninový odporca, tak ho asi "neprinútiš" nijako (máme v rodine jedného takého a zeleninu si veru všimne všade. Keď sa nedá povyberať, nezje nič a hotovo - pochopiteľne, že sa dokŕmi niečim iným) Skús sa s ním dohodnúť, že budeš variť jeden deň so zeleninou a jeden deň bez. Takže alebo dostane dva dni to isté (to väčšinu chlapov nenadchýňa) alebo sa "obetuje" a spasie raz za čas aj zeleninu.

rinuska
21. apr 2008

ja odporúčam pomixovať a zapracovať tam mrkvu - nezbadá 😀

bibinka
21. apr 2008

a prečo by si ho mala nútiť jesť zeleninu? veď keď nechce, nech neje 😖 , nechala by som ho vyberať hrach, kukuruzu aj inú zeleninu a by sa videlo... 😎 .určite by som nevyvárala extra pre neho, no sem tam by som urobila aj jedlo, kde tá "prekliata" zelenina nie je a aspoň by bol kľud v dome. čo tak vyprážaný syr? 😎

rinuska
21. apr 2008

môj muž by zase ani pod hrozbou smrti nevypil bylinkový čaj 😀

vesi
21. apr 2008

ja odporúčam ako píše bibinka 😀

môj by ani pod hrozbou smrti ani len neochutnal špenát 😀 a potom vysvetlite deťom aké je to dobré a zravé, ked sa toho ani tato nedotkne 😠

julia225
21. apr 2008

ja si myslim, ze kazdy by mal papat to, co mu chuti... su ludia ktori musia maso, ini nemusia, ini ziju na cestovinach... tak co je na tom??? 😒
a ak papa len uhorkovy salat, tak mu ho urob na tri dni a aj dake steaky ktore si potom na rychlovku len uprazi, si daj do pacu na cely tyzden a hotove...

egyptanka
autor
21. apr 2008

babule diky za rady, uvidime ako sa to vyvinie, mozno ked bude dieta tak bude papat zeleninu aby prejavil autoritu otca pred dietatom 😀

vivien742
21. apr 2008

nijako, ja som rezignovala 😒 pre mužov je nazdravšia zelenina klobása 😝

slavik
21. apr 2008

no mňa tiež ťažko donútia jesť zeleninu. Už som sa síce naučila jesť surovú uhorku, surovú kapustu, kukuricu ale to je tak asi všetko. Ja neznášam cibuľu a nejem jedlá kde je cibuľa. Ja sa aj v reštauráciach pýtam či v jedle náhodou nie je cibuľa. 🙂

maruschka
21. apr 2008

no,to by aj mna zaujímalo...môj z duše nenávidí mrkvu. 😠 😠

bellasandra
22. apr 2008

Moj drahý tiez moc nechce zeleninu- teda on ju neje vôbec, v pohode varím maso so zeleninou, ved si ju povyberá, a ked sa mu nelubi jeho problém ....ved keby som varila podla neho , tak varím len snicle a plnené prsia 😀 😝

maca793
26. apr 2008

nijako muži sú zaťažený na mäso a zelenina im nič nevraví 😉

dididi30
27. apr 2008

veru nijako, zelenina len tak raz za tyzden 😅 maso stale 😒 .....zelenina ostava okolo taniera ako ozdoba 😅

jankapo
27. apr 2008

Ja mam asi doma kralika.... 😀 😀 😀

prasiatko30
27. apr 2008

jankapo - dtto - ja mam asi tiez doma nejakeho bylinozravca - ja mu musim niekedy ked uz neviem co by som navarila a fakt uz sme mali aj zo 3 dni po sebe len zeleninove jedla alebo ryby tak mu volam nech si kupi kus masa aby nezabudol ako take maso vypada 😀 a dokonca rad aj robi a vymysla kadejake zeleninove salaty - napr robi supis salat zo syrom orieskami obcas tam hodi aj hrozienka a robi na to speci zalevu - dokonca ani ja neviem ako to robi 😀

no ale k teme - ako naucit jest manzela zeleninu - no tazka to otazka asi najskor dat mu podpisat zivotnu poistku na mastnu sumu a davat mu jest len mastne jedla s poznamkou, ze cim skorej dostane infarkt tym skorej ti vyplatia poistku a budes si moct uzivat ako vesela vdova 😀 😀 - lebo fakt ma uz nic insie nenapada 😉

emjee
27. apr 2008

tak ja si musim zaklopat, odkedy byvame sami, tak sa predbiehame v tom, kto urobi lepsi zeleninovy salat
ale spenat do neho nedostanem 😀 ani klasicky, ani na pizzi ci zabaleny v listkovom ceste - jednoducho spenat nie - ale ja som tiez vyberava, takze ho do nicoho nenutim, lebo viem ake to je, ked ta nutia jest nieco co ti nechuti pripadne nevoni (aj vasi muzi vsetko jedlo ovoniavaju? 😀 )

anamor
27. apr 2008

ja nastastie takyto problem s donucovanim nemam 🙂 podobne ako janka mam doma kralika 😀

podla mna masozraveho chlapa nedonutite, mozno zdravotne dovody ho dotlacia alebo neviem co... ale ci zena donuti muza, mozno pred manzelstvom, ale fakt iba mozno v stave totalnej zamilovanosti...

egyptanka
autor
28. apr 2008

Takze baby, mam mensie pokroky, napriklad minule som robila kulajdu s hribami ale aby nemusel jest tie hriby tak som ich do kulajdy rozmixovala a vcera som si robila zeleninovy salat a ocistila som o jednu mrkvu viac a on mi predstavte si tu mrkvu schrumal ... no ja som zasla 😀 😀

emjee
28. apr 2008

to je u muzov so vsetkym tak - donutiti ich nedonutite, treba ich presvedcit, ze to bol vlastne ich napad ... (doplnte si podla seba - jest zeleninu, svadba, ...) 😀

ikke
28. apr 2008

ja mam opacny problem - musim maskovat maso vselijakymi omackami, krajat na centimetrove kusky ako pre batola, alebo rovno pouzit mlete. niekedy by som taaak rada urobila snicel, ale to by som musela vymyslat nieco ine pre mojho muza.
a zeleninu tiez je iba niektoru, aj to iba ako zajac - samotnu mrkvu, uhorku na kolieska, papriku na pasiky nakrajanu, redkovky a suche salatove listy bez dressingu 😅