Opakovane zlé výsledky z cytológie

lenjaaon
6. dec 2017

Ahojte. Chcela by som sa spyat ci ma niekto skusenosti alebo si niekto tym prechadza/l. Pred dvoma rokmi som porodila, na kontrole po porode mi vysla cytologia ASCUS, o rok na to L-SIL, na kontrole o pol roka L-SIL a o pol tento rok znova L-SIL, bola som odoslana na kolposkopiu a biopsiu. Vysledky biopsie boli komplexne negativne ale cyto znova L-SIL. V sprave bolo tiez ze vzorka bola mala na sirsi rozbor. Doktor mi dal kontrolu o tri mesiace kvoli tej cytologii a vraj mi spravi opatovne biopsiu. Stretol sa uz niekto s tym ze by cyto bolo opakovane zhorsene ale biopsia bola negativna?

janynkaaa
6. dec 2017

Ja som mala tiez Ascus a teraz mi vysla po porode L-sil a nikam ma neposlal na ziadne vysetrenie len ze o pol roka znova cytologia😒

lenjaaon
autor
6. dec 2017

@janynkaaa ja som tiez tak po porode minuly rok som bola dva krat na kontrole a tento rok raz u mojej gynekologicky a potom ma poslala na vysetrenie na onkogynekologiu. Takze az po roku a pol ako sa L-SIL opakoval. Neviem ako to kde funguje. Podla coho sa gynekologovia rozhoduju, kedy poslat na vysetrenie.ale hadam vedia co robia.Na nic ine sa uz neda spolahnut.

lenjaaon
autor
6. dec 2017

Je to zrejme aj podla toho znamkovania. Niekde som citala ze 0-1 staci kontrola raz rocne, 2-3 kazdeho pol roka a ked uz je vysie tak kazde 3 mesiace. Ja som chodila kazdeho pol roka. Teraz mi dr povedal pridte o tri mesiace mate odporucane opakovat biopsiu
v sprave napisane ze vzorka bola malá.takze nic sa nepotvrdilo 😒a dr len urobime aj dalsie kontrolne cyto ked sa stale opakovane zhorsuje. Dovidenia

kleopatra114
6. dec 2017

Ja som mala v tehotenstve biopsia Asc-h. Po pôrode mi na onkogyneko povedali, že to vymizlo 😠!!!, moj gynekológ po opätovnej kontrole zistil , že to tam stále je . Následná konizacia, histológia ukázala CIN3, HSIL- našťastie dali preč všetko a opäť som na 0. Kontrola o rok a doktor odporučil očkovanie krcka maternice.

lenjaaon
autor
11. dec 2017

@kleopatra114 no len mne opakovane ukazuje L-SIL vysledky na cyto. Ale biopsia bola vraj v poriadku. Neviem ci tam moze byt nieco ze by to nezistili ked ta vzorka bola mala... Teraz mam tri dni po menstruacii a zacala som mierne spinit a citim bolest na pravej strane este sa mi to nestalo. Moze to byt sposobene tymi zmenami? Zajtra si pre istotu volam doktorke. Na onko mam ist koncom februara.

kleopatra114
12. dec 2017

@lenjaaon nie som fundovana odpovedať -predsa len nie som lekár. Ale mne sa stalo , že raz zobrali vzorku zo zdraveho tkaniva , bez zmien a tým pádom v ňom žiadne zvláštnosti nenasli

lenjaaon
autor
12. dec 2017

No je mozne ze to tak nejak budem mat aj ja. Dr. Povedala ze to moze byt sposobene tymi zmenami a ze ak to neprejde do konca tyzdna mam zavolat na onko...ze by mi dal skorsi termin. Ale uz sa mi zda ze prestavam spinit tak uz len pockat na kontrolu...

dada55555
10. apr 2022

@lenjaaon ahoj prosimta ako si dopadla nakoniec s tymi cytologiami? Potvrdilo sa ze histologia je ok? A ten Lsil nakoniec vymyzol? Alebo to ostalo len na kontrach bez dalsich zasahov? Dakujem vopred!