18 mesačné dieťa sa nechce hrať

nikola06
20. feb 2013

Dobry den,možete mi rposim poradit?Mam 18mesačne dieta a vobec sa nechce hrat a ani rozpravky ho nezaujimaju velmi.Jedine vlacik Thomas.Ked si sadnem k nemu že sa ideme hrat sadni si tiež,ale po 2minutach ho to prestane bavit.Co by som mu mala vymisliet už neviem,Dakujem

adeli79
20. feb 2013

a co robi pocas dna namiesto hrania, co ho bavi? mojho starsieho dlho nebavili hracky ani knizky, zabaval sa s vecami ako kable, srobovaky, /samozrejme bezpecne a pod dohladom/. Musel mat vela pohybu. pritom mensi sa vie hrat od malicka a pri nom sme konecne vyuzili hracky, co sa nakupili starsiemu 🙂

sante81
20. feb 2013

rozprávky by som 18mes nepustala vôbec. môj syn sa sám nezahral skoro do 3 rokov, potreboval k tomu mna, a tak som ho zapájala do všetkého čo som robila aj ja. ked som vysávala, dostal metlu a pomáhal zametat. pri varení dostal plastové misky, a varil tiez. to ho asi bavilo najviac. stavali sme komíny z lega, z kociek, z kniziek sme stavali garáze, na doma dostal odrázadlo ked mal rok a pol a chodil do obchodu na nákup, akoze- kreslili sme spolu, a vačšinu dna ak sa dalo, sme boli vonku na záhrade, na pieskovisku- na smykalke. priznam sa ze ma niekedy nebavilo venovat sa mu cely den, ale tak na vyber som nemala

matozazzo
20. feb 2013

Skusaj, nenut... Sadne si k tebe? Citaj rozpravku, nechce, skus ine, napr. stavebnicu, nechce? Nechaj, nech si najde nieco, co chce. Ak je dietatko najedene, prebalene, vyspate, vie sa zahrat aj samo. Papier, ceruzka a nechat kreslit, vytahovat snurky, obuvat ponozky, skladat kocky na seba, stlacat hracky, co hraju, skakat na lopte (konikovi, somarikovi), vozit sa na odrazadle, v kuchyni miska a vareska, pustit hudbu, tancovat, skladat pradlo do pracky, vesat ho, ... to mi len teraz napadlo, co robime my. Ale su dni, ked to nechce. Starsia ma velkych konikov, s nimi sa zahraje sama.. ale len na chvilku, stale je v pohybe. Niekedy ju dokazem na 5min udrzat pri stavebnici lego (to najvacsie) alebo ked vklada male "kocky" - roznych tvarov do otvorov. Vzdy podla nalady. Ked nechce, nenutim ju, je este malicka. Udrzat pozornost pri jednej cinnosti viac ako 5min sa "vyzaduje" az u 3r dietata...

zuzanajd
20. feb 2013

@nikola06 Ahoj, to co opisujes poznam velmi dobre. Ja mam o dva mesiace mladsiu dcerku a ta sa mi takisto s nicim nezabavi. Odkedy sa naucila chodit, tak len chodime hore dole po byte. Pride do detskej vezme hracku a prelozi ju na ine miesto. To je tak asi vsetko co s nou urobi. V obyvacke zas urobi to iste s ovladacom na tv. V poslednej dobe ju trosku zaujalo pisat na papier, ale tiez len tak na dve minutky max. A este pozerame casopisy( mama a ja), pozerame co robia deticky na obrazkoch, prezerame si kociky, do ktorych by si chcela sadnut a tak si sada na casopis. Niekedy je to srandovne. Ale niekedy je to velmi unavne behat za nou po byte.

nikola06
autor
21. feb 2013

adeli79.že čo ho bavi?U nas cely den musi ist v telke hudobne programy,upratuje v skrinach,bavi ho otvarat ruru,a stale robi to čo by nemal,Lieta po byte s varecho,porozhádže po byte topanky.Ma obrovsku krabicu hračiek,keby aspon to preberaval že čo tam vlastne ma,ale vobec nema zaujem o to.A ked pridu k nam neake deti,že by sa snim začal hrat,no to vobec,on si robi svoje dalej.Stale pozvem k nam detičky,aby sa mal s kym hrat,myalela som si,že ked uvidi že ako sa hraju detičky,tak sa to u nas trochu zmeni,ale zatial žiadna zmena. 😒

terezka1947
21. feb 2013

aj u nas rovnako,ma 16 mesiacov a vsetko mozne je zaujimavejsie ako drahe hracky 😀 staci pokrievky,varesky,mobil,skrinky...uz som sa bala,ze nieco nie je v poriadku...a papame tak,ze musi nieco-vzdy nove,neokukane rozoberat,len problem je,ze uz dochadza inspiracia 😀

zdenocka
21. mar 2013

Tak male dietatko nema este taku trpezlivost, 2 minutky je dost 😉 . Kazde dietatko je ine, kazde bavi nieco ine, a tak treba skusat, skusat, vymyslat, vymyslat 🙂 . Prvorodeny bol hravy, mal rad auticka a s tymi sa dokazal vyhrat velmi dlho, nepotreboval moju spolocnost. Druhy syncek naopak, nezahra sa sam, nebude sam, a tak sedi pri mne pri kazdej cinnosti, co sa tyka domacnosti, a caka a caka, pokym porobime aspon najnutnejsie. Vari so mnou, dostane varechu a misku, vysava so mnou, dostane svoju metlu, pri vesani mi aktivne podava pradlo...., za vsetko co robi dostane pochvalu a potlesk, a neskutocne sa tesi. Ked pride starsi zo skolky, tak pri nom trosku posedi, samozrejme, vsetky hracky co ma starsi, chce mat aj on, cize teraz ked nieco kupujeme rovnake 😝, ale po chvilke aj tak pride ku mne, taha ma za rucku a chce, aby som sa hrala s nim, alebo ked sa uz na par minut zabavi, tak chce aby som v detskej sedela a nebol sam 🙂 . Dietatko sa do 3 rokov hra v kruhu deti, ale nie s nimi, niekedy po 4 roku zistia, co je spolocna hra. Samozrejme jedno skor, druhe neskor, ved kazde je ine. Treba aj vydrzat, casom sa nauci, ako funguju hracky, a sam ukaze co ho bavi. Aktivity treba striedat, chodit vonku, treba si uzivat tu vyzadovanu pozornost, vratit sa do detskych cias a hrat sa s nimi. Nie je lahke venovat sa dietatku cely den, ale raz to pominie, a este nam to bude chybat, ked uvidime aki su samostatni, a ako nas uz tak velmi nepotrebuju, najdu si kamaratov a mamka bude uz len dozor 🙂 .

prtikolka
3. feb 2016

Mam tiez 17mes.synceka a tiez ho chvilu navi kopat s loptou,hadzat rozne tvary kociek do krabicky s otv.,dam mu do rucicky pastelku a nechce vobec kreslit..tiez neviem co uz mam robit hlavne ked vonku prsi😞zabavam ho ale vidim nanom ze sa ako keby,,nudil"a viete mamicky poradit ked sme vonku tak mi da rucicku na chvilu a potom uz neda,ako ho to mam naucit?Dakujem za kazdu radu😃

jana_eyre
3. feb 2016

Podla mna to je normalne.. Deti opakuju to co robia dospeli, takze ho viac zaujimaju skrine, sufliky a hrnce..

Vlastne nepoznam dieta v tom veku, ktore by sa radsej hralo s hrackou ako s niecim ozajstnym..

Napusti mu vodu do hrncov a doz, nech si prelieva, alebo nech presypa velku fazulu..