Asfyxia novorodenca

verbe
5. aug 2012

Ahojte, máte niekto dieťatko, ktorému po narodení zistili ľahkú asfyxiu? Alebo poznáte niekoho, kto také dieťa má? Moje malo v 1. minúte ťivota Apgarovej skore 6-ku, v 5. minúte to vystúpilo na 9. Veľa mi o tom v pôrodnici nepovedali, či to môže mať následky a aké. Teraz už prospieva dobre, neurologický skríning aj skríning mozgu vyšli v norme, no obávam sa do budúcnosti. Neviem nakoľko môže taký krátky nedostatok kyslíka ovplyvniť ďalší vývoj dieťatka.

mandarinkadarinka
5. aug 2012

ahoj, hlavne pockaj s ockovanim az po druhom roku. mohol by mat neurologicke nasledky. a pred ockovanim si daj urobit neuro posudok

klemente
5. aug 2012

@mandarinkadarinka myslíš následky z toho očkovania?

klemente
5. aug 2012

aké následky? z očkovania?

mandarinkadarinka
5. aug 2012

ahoj, ano, ak malo tvoje babo taketo skore, malo by byt zaradene do skupinz riyikovzch deti... to unamena, ze by ta mala poslat dr k imunologovi, ktory ti ho bude ockovat. dnes doktori na komplikacie zvysoka kaslu, tak povedz svojej pediatricke, nech ta posle na neurologicke vzsetrenie, na imuno testy a az potom ockuj. ale ja v tvojom pripade bz som cakala az po druhom roku

nany12
16. máj 2014

@verbe ahooj viem ze si sem pisala uz davnejsie ale ak sem este chodis vies mi napisat ako sa ma tvoje dietatko teraz? ma nejake nasledky? Moje dieta malo apgar 2 a po 5. minute 8 dakujem

janhe
17. sep 2014

@verbe
@nany12 ahojte dievcata ako su na tom vase deti ak smiem vediet ? :/ bo moja ma tiez podobne

nany12
19. sep 2014

@janhe Ahooj no moja dcerka ma momentalne 16 mesiacov a je velmi sikovna rozumna ,uči sa stale nove veci a je velmi vnimavá. Samozrejme ze ja ju sledujem ako oko v hlave a hoci co sa mi nezda hned sa bojim ale to mi asi ostane az kym nepojde do skoly. Jedine co teraz riesime je jej chodza . Zacala chodit ked mala 14 mesiacov ale dost padá. Bola rehabilitovana do roka tak ideme na neurologiu aby sa na nu pozreli ci je to v norme alebo co... a aký je váš pribeh?

nany12
19. sep 2014

@janhe a očkovana bola riadne ako sa očkuje...

nikusssik
19. sep 2014

@nany12 ahoj,vieš mi popísať ako malá padá? ja mám predčasniatko, skore mala 8,9,9...myslim, že aj jej trocha pomohli kym sa rozdýchala...bola kontorlovana cely rok, tiež rehabilitovaná..chodiť začala presne v roku, ale zdá sa mi,že je strašne rýchla....všade behom...a zo začiatku pri tom behaní padala častejšie, teraz má 18 mesiacov, doslova šprintuje, ak ju nedržim za ruku, ale ešte sa jej stane že spadne...som myslela, že je to ok, myslíš, že to mám riešiť?

janhe
19. sep 2014

Mne nepovedali zrovna ze ma asfyxiu ale mala som to tak ze hned po porode aj pocas porodu jej uplne zoslablo srdiecko a krv sa jej velmi slabo cirkulovala ..do toho este nedychalactak ju museli okyslicovat hned od uplneho zaciatku a pomahali jej rozbehnut srdiecko...toto trvalo celych hororovych 40min a povedali mi ze je koniec. No nakoniec sa to podarilo a teraz je na ventilatore a mus3la byt chladena. Teraz jej idu robit scan mozgu ci alebo ako ho ma poskodeny. Co je 50% pravdepodobnost ze bud alebo. Tak sa moc bojim a hladam rozne informacie moznosti a uz mi z toho zacina hrabat. Bo ta bezmocnost cakanie. Strach ze bude chora postihnuta alebo neviem co este ma privadza do sialenosti uz

janhe
19. sep 2014

@nany12 zabudla som vas vyssie oznacit

nany12
22. sep 2014

@nikusssik No nasa pada ze chodi ako doslova opitá. Stoji na mieste a zrazu ked ju ohlasim strati rovnovahu a spadne alebo sa potkne o vlastne nohy. Ale cim viac si to vsimame ze je to len doma na byte. Ked sme niekde inde vonku alebo u niekoho ineho tak chodi normalne tak neviem co to ma znamenat. Asi tu mame zlu zonu alebo co ale ideme aj tak na neurologiu.A co sa tyka tvojho pripadu tak neviem ako si to opisala tak nic strasneho mi to nepride proste sa jej paci ked ide rychle ale zase ak to teba znepokojuje tak to spomen u detskej lekarky.

nany12
22. sep 2014

@janhe velmi ma to mrzi co sa vam stalo pri porode a verte mi ze viem co prezivate je to nesktocny strach ja som svoje prve dni preplakala s velicaznym strachom a tiez malu resuscitovali ale potom nabehla a uz bolo dobre preto aj ten apgar score 2-8 a tiez mi narozpravali ze co vsetko jej moze byt a je zdrava sikovna aspon zatial nevidim na nej nic ale strach je tam stale. a ze mozno sa mi bude zle ucit aj to mi povedali lekari

jaja34581
22. sep 2014

Moj syn mal lahku formu perinatalnej asfyksie , krieseny. dnes ma 18 r. Je to sikovny mlady.chalan bez jednej chybicky vsetky ockovania absolvoval. Pediater sa tou asfyksiou nikdy nezaoberal. Nikde sme neboli sledovani, asi nebolo treba. Ziadne problemy nikdy nemal,bezne detske choroby prekonal. Treba verit , ze vsetko bude ok. Zelam vsetko dobre 🙂 l

bubu1111
22. sep 2014

Ahojte moj maly ma 2r 4mes. Abgar v prvej min. 5 potom si presne nepamatam ako stupalo. Viem, ze chvilu po porode nedychal.Az okolo tretej minuty sa normalne rozdychal, dovtedy vselijako. Musela by som si to presne pozriet v karte, ktoru mam u doktorky. Ockovany normalne, bez rehabky a nasledkov.Velmi zive dieta, rozprava pekne plynule, akurat este so sklonovanim ma obcas problemy 🙂
Zelam vsetko dobre 🙂

ivikuska28
27. dec 2014

Ahojte, moj syn mal strednu formu asfyxie. Po narodeni nedychal museli ho ozivovat, mal prasknute pluca. 8 dni bol na plucnej ventilacii.Stale je vedeny ako rizikovy chodime na neurologiu aj do rizikovej poradne.Apgar mal 5,6,9. Ockovanie sme mali troska posunute. Teraz ma 2 roky a je nastastie v poriadku.