Kardiostimulátor

tajka1986
20. máj 2015

Ahojte maminky. Dnes mi moja kardiologicka oznamila ze vzhladom na moj zdravotny stav bude vhodne zaviest kardiostimulator na srdce. Liecim sa na dilat.kardiomyopatiu a podstivo beriem lieky,bohuzial sa to nezlepsuje. Priznam sa,ked mi to povedala rozplakala som sa jej v ambulacii ako male decko ☹ hrozne ma to vzalo aj ked je pravda ze som s tym mohla pocitat kedze mam zdr.problemy uz takmer rok ☹ . Vzalo ma to preto ze vlastne ani neviem ako sa s takym niecim da fungovat a co to vsetko obnasa,mam len 28r. a v zivote by ma nenapadlo ze ... Viem ze su aj horsie choroby ako toto,ale fakt som mimo. Pomohlo by mi ak mate niektora s takym niecim skusenost,prosim napiste. Dakujem aspon za precitanie

inulienka11
20. máj 2015

Ahoj.mne ho chceli dat ako 20 rocnej ale povedali ze som na to mlada.teraz mam 28 a zase mi to hrozilo ale na holteri sa ukazalo ze ta moja arytmia sa trosku ustalila.mna s tym strasia yz 8 rokov tak cakam a trpnem ze co bude na kontrole.

janinah
20. máj 2015

Potrebuješ len čas sa s tým vyrovnať,ale neodmietaj,dnes sú kardiostimulátory na vysokej úrovni,spoľahlivé....moja babka ho dostala v r. 1974 na svoju 60tku a žila s ním 32 rokov /teda menili samozrejme p. potreby/,ale ten "strojček" bol v tedy u nás ešte v plienkach.drž sa 😉

tajka1986
autor
20. máj 2015

@inulienka11 dakujem za prispevok 🙂 mna s tym zacali strasit az dnes,je mozne ze mi to pomoze ale bojim sa to odmietnut kedze mi ide o zivot :'( drzim palce nech ti vsetko dobre dopadne

inulienka11
20. máj 2015

Dakujem.moj kardiolog to berie ako beznu vec.tiez si neviem predstavit ze by som to mala mat.drz sa

jkadankova
20. máj 2015

moja babka ho mala a fungovala uplne v pohode, asi 15 rokov. Ale ona ho dostala v relativne vysokom veku. Tak nevahaj a urcite si uzivaj zivot plnohodnotne.

tajka1986
autor
20. máj 2015

@jkadankova ved prave toto ma depta ze ho dostavaju ludia ktori povedzme su v zrelom,resp.dochodkovom veku ☹ neviemsa zmierit s predstavou ze ho budem mat za par mesiacov aj ja a dozivotne 😒

anicka34
24. máj 2015

@tajka1986 ja mám už dva roky umelú chlopňu a kus umelej aorty. mam 32 rokov a do 30 som bola zdravá,nikdy som nemala žiadne problémy a zrazu som sa ocitla na operacke.neboj nic, zavedenie kardiostimulatora je pre nich uplna brnkacka 🙂 cloveku to chvilu trva,kym sa s tym zmieri, ale casom aj zabudnes,ze ho máš. Hlavu hore, bude dobre 🙂

ladia
10. feb 2016

@anicka34 Dobry den, prosim vas mozem sa spytat ako fungujte s tym kardiostimulatorom mne vcer a povedali ze ho zrejme potrebujem pre slaby pulz ak sa mozem spytat ako prebehla ta operacia celkom mam z toho strach mam sice 38 rokov, ale nepripadam si taka stara, ze ho potrebujem celkom ma to prekvapilo.

anicka34
10. feb 2016

@ladia Ja nemám kardiostimulátor, ale umelú chlopňu. To je niečo iné.Mňa operovali s mimotelovým obehom niekolko hodín, ale kardiostimulátor sa asi dáva nejak inak.Myslím, že to nieje až taký náročný zákrok. Bohužial neporadím, ale budem držať palce..

ladia
10. feb 2016

@anicka34 aha jasne dakujem ja som si az teraz precitala vlastne ze nemate kardio ano citala som ze to nie je narocny zakrok tak som sama zvedava.

daniaz
14. jún 2017

@ladia
@tajka1986 dievcata ako sa vam dari? Tiez sa nevyhnem strojceku. Mam 3i rokov a zistenu av blokadu ☹

vlkodavka
29. apr 2019

Ahojte všetci, čo sa bojíte kardiostimulátora. Strojček mi inplantovali keď som mala 17 rokov, kvoli vrodenej AV blokáde. Tento rok oslavujem 40, mám dve deti a keby som raz za rok nechodila do Košíc na kontrolu a občas nevidela jazvu, tak a to hovorím úplne vážne, ani neviem, že ho mám. Práve vďaka strojčeku môžem behať po horách, vysokohorska turistika, porodila som prirodzene dve deti a citim sa fantasticky. Vobec sa netreba toho bat. Mne ani nikto nechce verit, ze mam strojcek. Fakt, je to uplna pohoda. 😃

daniaz
28. nov 2019

@vlkodavka ahoj chcela by som sa ta opýtať čo si pociťovala pri av blokáda a akého stupňa si ju mala keď ti dali strojček. Ďakujem

nasadzuli
25. okt 2020

Dobrý večer potrebujem súrne radu..sama o kardiostimylatoroch veľa neviem iba to, čo som stihla na nete preštudovat. Môjho otca maju rano operovať a dat mu strojček na nakopnutie pulzov srdca..predpokladám že sa to vola kardiostimulator. Avšak sú dva typy, jeden vraj je napojený k žile, ktorá vedie do srdca a v pripade vie nakopnúť srdce, pulz, alebo nejaky na baterky...takto laicky mi to povedal. Žiaľ neviem viac. A ráno má povedať teda on sam, ktorý mu dajú. Premna je to strašne málo informácií a neviem mu poradiť, ak sa niekto z vas v tomto vyzná aspon troska viete poradiť, prosim napíšte. Ja vôbec neviem čo ku mam povedať. Veľmi pekne ďakujem 🙏

sisik26
27. nov 2023

Ahojte,dobrý večer. Prosím vás dnes som sa dozvedela,že aj ja budem musieť podstúpiť implantaciu kardiostimulátora. Som hotová,bojím sa a chce sa mi plakať stále. Bojím sa aj samotnej operácie.okrem.porodu som nikdy nič také nezažila. Mám 36rokov a AV blokádu 2 stupňa. Kto ste už boli viete mi povedať podrobnosti? I keď načítanie mám dosť ale bojím sa...že to len lokálne sa umrtvuje. Viem sa spojiť aj na whats Up alebo FB. Ďakujem vám moc

ladia
28. nov 2023

ahoj ako sa ti prosim ta prejavoval av blok 2 stupen ? mne hrozil kardio tiez ale zatial cakame chodim pravidelne na holter .

sisik26
28. nov 2023

@ladia mne to zistili čistou náhodou lebo som si zaplatila 7 dnove EKG aby bola istota prečo mi zvyšovalo pulzy a nakoniec zistili že v noci mám slabé pulzy keď spim

ladia
29. nov 2023

@sisik26 aha zaujimave a kde sa da taketo ekg zaplatiti to by som aj dala je to niekde v BA?

sisik26
29. nov 2023

@ladia https://www.mdt.cz/
Tu si objednáte ,príde poštou domov ,za 7 dní v náhradnej obálke so všetkým čo vám pošlú aj obálkou a adresou už pošlete naspäť a do 30 dní vám na vás email príde správa a s tou k lekárovi.ale tu skratku som si tam prečítala aj sama a našla na nete,ale poslal ma potom internista ku kardiologovi.

ladia
30. nov 2023

@sisik26 aha dakujem uz som si nasla inak aj v BA NA KRAMAROCH 7 dnovy ekg holter som ani netusila, ze nieco take sa robi lebo ja mam hlavne v noci vypadky a nic s tym nerobia povedal mi doktor, ze az ked zacnem odpadavat sa to zacne riesit, tak neviem skusim sa objednat na ten 7 dnovy holter a zmenim lekara.

sisik26
30. nov 2023

@ladia no ja neodpadavam ale výkon mám menší a cítim to a večer tiez som na Tom podobne. Takže to je aký nezmysel vás nechať čakať kým čo....ako mne dnes povedali,že čakať alebo ísť rovno na urgent...

ladia
1. dec 2023

@sisik26 no ja som uplne nahnevana uz na to ekg , echo vsetko v poriadu tak sa rozhodli cakat . ale obejadnam sa na ten 7 dnovy a uvidim co povie iny lekar.

sisik26
1. dec 2023

@ladia ja som tiež nahnevaná. Lebo čakať čakať...ale bojím sa aj spať...pulzy mám teraz nízke stále aj cez deň.

ladia
2. dec 2023

@sisik26 hej presne kolko mas pulz cez den? ja mam praveze aj vyssie len v noci mam uplne sekundove vypadky .

sisik26
2. dec 2023

@ladia cez deň aj vyšší alebo tak bežne 70,80 aj viac a keď si ľahnem alebo že spím tak 50 a niekedy aj pod ide