Máte skúsenosti s chýbajúcou nosovou kostičkou u bábätka?

vychodslnka
26. aug 2015

Bola som na morfologickom ultrazvuku v 20.t.t. a lekár mi oznámil, že dieťa nemá vyvinutú nosovú kosť, čo nasvedčuje Downovmu syndrómu. Mám ešte ísť do Košíc na kontrolné usg ku Dankovčíkovi, alebo do Martina ku Grochálovi, čo tam ukáže. Máte niekto s tým nejaké skúsenosti? Výsledky z testov krvi sú v poriadku, horšie je to s tou kostičkou. Ďakujem za každý názor.

seahorse27
26. aug 2015

Konkretne takuto skusenost sice nemam, ale myslim si, ze ak nasiel iba tento jeden marker a vsetko ostatne je v poriadku, nemusi to nic znamenat, len to, za babo bude mat mensi nostek 🙂 Ak ty a partner mate male nosy, tak je to velmi pravdepodobne. Odporucam vsak dr. Grochala, ten Vam s urcitostou povie, ci je tam Down alebo nie...skor si ale myslim, ze bude vsetko ok, ak krv bola v poriadku. Drzim place 😉

ivca88
26. aug 2015

u mna jednoznacne grochal ... mnohým uz zachranil deticky ... a ked je naozaj nejaký problem ..tak ta pozera sonom aj 40 minut ... len aby si bol isty

visna6
7. dec 2018

@vychodslnka ako ste nakoniec dopadlo? Ja momentálne riešim podobný problém :/

lenca3
23. dec 2018

Ahojte zienky ja som prave vcera bola na sone u pana Grochala kde mi povedal ze nase babo (12tt) je v opuchu , chlopnicka mu zle dolieha a nostek nieje dobre este stvarovany, cize podozrenie na DS, odporucil ma na genetiku do Tn kde mi to bud potvrdia alebo vyvratia , kedze babo je male a nieje iste ze to tak je a opuch sa casto v 20tt upravi.Takze my stale este verime a modlime aby amnio vysla dobre. ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre