Odber chóriových klkov, negatívne výsledky a tripple test 1:65 Downov syndróm

adriana00a
28. apr 2019

Ahojte, mate prosim podobnu skusenost? Na tripple testoch mi vysiel 1:65 na downov. Sla som k Dr.Grochalovy kde mi nameral NT 2,8 a regurgitácia trikuspidálnej chlopne. Ale povedal ze to nemusi nic znamenat ze srdiecko sa moze dovyvyjat. Nasledne som bola v Ba na odber choriovych klkov. Za dva dni mi prisli zrychlene vysledky, negativne, s tym, ze nebolo dostatok materialu na dalsie testy. Caka ma este sono v 20tt u Grochala a v 22tt vyšetrenie srdiečka v Ba. Co bude az za 3 tyzdne🙄. Mali ste niektora nieco podobne a boli ste aj na inych vysetreniach? Ja rozmyslam este nad odberom plodovej vody, uvidim co mi este povie geneticka. Dakujem za kazdy odpoved.

aliha83
28. apr 2019

@adriana00a ahoj, nám vyšlo 1:190. Nám geneticka nepovedala nič, čo by sme nevedeli (v rodine sme všetci zdraví) amniocentéza vyšla dobre, aj vyšetrenie u Dr. Grochala vyšlo ok. Nikde inde sme neboli. Držím palce.

deti95060810
28. apr 2019

hm, amnio ani všetky ostatné vyšetrenia nie sú 100 perc. Sesternica bola na amnio a dieťa má DMO a mentálnu . retardáciu...a že vraj počas tehu podľa lekárov všetko v poriadku...😉🙄

adriana00a
autor
28. apr 2019

@aliha83 ved aj my sme vsetci v rodine zdravi a mame aj dcerku zdravu, pri nej sme nic nemuseli postupovať..

aliha83
28. apr 2019

@adriana00a mna lekár upokojoval, že často vychádzajú testy falošne pozitívne. Hlavne pri nesprávnom výpočte termínu pôrodu. Ešte mi napadlo, predsalen som bola u jedného lekára na sone. Je to v Piešťanoch, je odborník. Ten ma upokojil asi najviac zo všetkých. Ozvi sa do IP ak by si chcela,môžem ti napísať podrobnosti.

adriana00a
autor
28. apr 2019

@deti95060810 to si ma nepotesila😲

bashawelle
28. apr 2019

@adriana00a DMO nie je geneticka ani vyvinova vada, moze dojst k problemom v obdobi okolo porodu, ktore ju sposobia. preto ju nie je mozne v tehotenstve zistit, to by bolo vestenie 😊 a naozaj nie vsetky poruchy, aj ked su pritomne, sa daju diagnostikovat pocas tehotenstva. odporucam pockat na dalsie vysledky, dolezite je najma to srdiecko, v Ba je spickove pracovisko kde vedia hned po porode velmi vela urobit pre zdravie babatka. drzim palce.

adriana00a
autor
28. apr 2019

@bashawelle dakujem... len to cakanie je najhorsie.. hlavne ked si predstavim ze nebude zdrave babo a uz to bude taky vysoky tt

janulka257
28. apr 2019

@deti95060810 z amnio sa nedá vyšetriť mentálna retardacia, ani DMO. Ani na sone to nie je vidno 🤦

deti95060810
28. apr 2019

@janulka257 mentálna retardácia patrí medzi najťažšie postihnutie.... amnio je tým pádom zbytočné...😉

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sinda11
28. apr 2019

@adriana00a nám vyšli 1:30 a opakovane 1:20 na Downa,zaplatila som si morfo sono v Blave kde sa nič nepotvrdilo,trisomy test negatívne. Síce sa mala narodila predčasne z iných príčin ale Down sa nepotvrdil. Všetko to bolo falošné pozitivne

evalin88
28. apr 2019

My sme mali 1:30... bola som len na trisomy( len zakladnom) na morfo usg a maly je zdravy. Drzim palce aby to dopadlo dobre, viem čo prežívaš ❤

lenusik296
14. apr 2021

Ako to dopadlo s tou trikuspidálnou regurgitáciou?

adriana00a
autor
14. apr 2021

@lenusik296 tak ako hovotil Dr.Grochal, srdiecko sa dovyvyjalo.. maly sa narodil sice malicky, ale z inych pricin ale zdravy.. a je to maly sinterko😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre