Trombóza a jej prejavy

lukihomamina
9. jún 2014

Baby, ktoré ste prekonali trombózu, prosím Vás o Vaše príznaky tohto problému. Viem, že na nete sa dočítam o príznakoch ale prídu mi všeobecné a ja mám už vyše týždňa bolesti v nohe s ktorou mám aj problémy, čo sa týka kŕčovej žily a aj mi niektoré príznaky pasujú na trombózu ale cievna to nepotvrdila. Noha ma bolí, neviem sa o malého postarať a cievna ani obvodný lekár mi nepomohli. Tak neviem, čo robiť.. :(

vefi89
9. jún 2014

@lukihomamina ja skúsenosť našťastie nemám, mamča moja však áno. ono sa jej to ale začalo oveľa skôr, ako sa jej prejavila tá bolesť nohy, hoc do súvisu si to samozrejme dali až po zistení trombózy.
viem, že mala tiež hovadské bolesti, a niečo sa mi marí, že jej noha aj mierne pripuchla. dva dni s ňou behala, nakoniec ju muž dokopal na pohotovosť, lebo s ňou stratil trpezlivosť, a tam jej ju v momente zdiagnostikovali. poslali ju domov po veci, a hosp. bola vyše týždňa, pokiaľ jej nerozriedili dostatočne krv. ale na nohách stáť nemohla, ani vyvíjať nijakú aktivitu. ak chceš vedieť niečo konkrétne, tak sa pýtaj, môžem jej zavolať a popýtať sa viac

verrramkonik
9. jún 2014

Ahoj.ja som trombozu prekonala v tehotenstve..dovtedy som ani nevedela'ze nieco take je...dlho ma bolela cels noha,pistupne mi spuchla a mala som ju taku dofialova...ked som uz nemohla chodit task som sla k dr.a hned vedeli co je to.tak hnrd liecba na riedenie krvi a hospitalizacia do porodu.Ja som mala vysoku hlbokozilovu trombozu..mala som chvalabohu stastie a dopadlo to dobre..to keby mas,tak by to cvievny videl na sone ciev zeje nepriechodna zila.mozno by si potrebovala stahovacie pancuchy,ja ich nosim stale a fakt mi pomahaju.vobec ma nebolia nohy a ked ich nahodou nemam tak ma bolia hlavne v tychto horucich dnoch...

marttia
9. jún 2014

@lukihomamina moje priznaky:nechutenstvo,smad,bolest krizov a lavej nohy porovnam to ako keby som mala svalovicu,dalej malatnost, unava.Najhorsie na koniec my napuchla lava noha a to dost,mala som ju az fialovu.Tromboza sa u mna prejavila cca 3 tyzdne po sekcii,vdaka Bohu zatial je dobre uz 5rokov

ushuaia
9. jún 2014

@lukihomamina najcastejsim priznakom je bolest postihnutej koncatiny, zmena farby ( koza j fialova, modra az popolava) a teploty ( studena) koze - sposobene nedokrvenim koncatiny, postihnuta koncatina je opuchnuta, povrchove zily dost ,,vystupia,,...robili ti krvne testy, alebo aspon USG al. Venogrfiu - cievna by mala, obvodak specialne vysetrenia neurobi...,pokial budes mat stale bolesti,a pozorujes akekolvek zmeny nevahaj vyhladat lekara...

lukihomamina
autor
9. jún 2014

baby ja som uz fakt zufala z tej nohy a aj sa bojim dost lebo moja mamka mala trombozu, ktora vyustila do embolie.....tiez vsak nemala nejake knizne priznaky.....mna len frasovo boli uz vyse tyzdna noha ale ani nie tak v lytku ako v skor v oblasti okolo clenka....cievna ma vsak odpisala, ze tam zila nema co boliet (ked nemam moc dobry pocit z tej cievnej akoby ma odflakla) a pripadam si ako blbec, lebo mam pocit, ze stale ma to boli trosku inde, teplotu zatial nemam aj tep mam normalny,len ta noha je trosku pripuchnuta a ked chodim, tak boli dost ale aj ked lezim, tak zas citim take trhanie a palenie...pancuchy nosim...ale na noc si davam dole...tak neviem, ci si dat aj ked idem na wc v noci? ......

ushuaia
10. jún 2014

@lukihomamina ahoj no na margo dotycnej lekarky sa radsej nevyjadrujem...podla mna to chce poriadne vysetrenie...ked stale boli a aj v klude - to nieje normalne, pancuchy tu velmi nepomozu, najma ked vidis ze je trosku pripuchnuta... 😒 , ak sa da ziadaj ineho lekara, alebo pohotovost, nech ti urobia krvne testy a USG

090379
10. jún 2014

@lukihomamina Ahoj, treba ti ísť na hematologické vyšetrenie, tam ti urobí komplet testy na zrážanlivosť a pod. Netreba to zanedbať, môže vyústiť až do pľúcnej embólie. Ale nemusí to byť ono...treba hlavne najprv tie krvné testy, lebo nie každú zrazeninu je vidieť na povrchu.

mia002
11. máj 2016

sú tie bolesti v lýtku

padesa
15. feb 2019

@lukihomamina bola si na dopleri,odber krvi popros ake budu dedimetri

teniskaq
15. feb 2019

Pred tyzdnom som zacala brat HAK no a odvtedy si stale pozeram nohy ci sa mi nerobi tromboza ci čo normalne som na nervy s toho opuchnute nemam nič zatial

padesa
16. feb 2019

Ja som mala bolesti v klenbe,potom v lytku,nevedela som uz ani stupat.Mne ukazovali krvne testy 2mesiace ze mam trombozu ale nic nerobili so mnou na centralnom prijme,,na dopleri 3krat a nic nenasli dali mi magnezium,a poslali domov.az 14 januara boli vysoke dedimetri ,obvodna na centralny prijem ihneď,nechali ma tam našli na ľavom predkoleni vzadu zahybe zrazeninu ,lebo aj tlak bol velmi vysoky a babatko by bolo ohrozené,.fraxik mi pichali 5dni,tlak mi dali do poriadku,potom som začala z toho spinit,znizili mi zo 7na fr.forte 6ku,teraz po mesiaci mi cievny znizil na 4ku,detralex od 20.tyzdna budem az užívať.treba stym ísť,bála som sa že dostanem emboliu.

yakuzka
4. apr 2019

Ja som si v Januári ( v piatok ) zlomila nohu v členku a tak mi to na Úrazovom na Antolskej ( BA) zasádrovali, že v pondelok som hneď utekala k ,,chirurgovi". Ten sa na mňa ledva pozrel a odštiepnutim sádry mi uvoľnil prsty, čo už bola obrovská úľava. Avšak zbytok nohy mi v tej sádre nechal zakliesnenú ešte ďalších 5 dní. Až po týždni... opäť v piatok mi to sestra horko-ťažko roztrihla a dala dolu. Nohu som mala ako krvavý mafin. Ako keby to nestačilo, Fraxiparin mi predpísali iba 0,4, čo bolo nedostačujúce (mala som mať aspoň 0.8). Na konci Marca...keď už som to mala začať rehabilitovať, mi zrazu enormne opuchli obe nohy. Zhodou okolností mi akurát obvodná ani chirurg (alebo našťastie) naordinovali a spomenula som si na jedného veľmi kvalifikovaného doktora Žernovického. Diagnostikoval mi rozsiahlu trombózu od kolena až po brucho, naordinoval pančuchy, Detralex, Fraxiparín 0,8 a enzým Serrapeptase+ Curcumin a na konci Apríla sa dozviem, či sa nám podarilo aspoň čiastočne tu žilu spojazdniť. Doterajšia investícia presiahla 300,- (vyšetrenie + lieky), avšak po prvýkrát som mala pocit prvotriedneho lekárskeho vyšetrenia...dokonca sa mi pán doktor ospravedlnil za naše zdravotníctvo. Tak pevne verím, že to dáme do poriadku.

yakuzka
4. apr 2019

Len pre zaujímavosť, takto vyzerali moje nohy na konci Marca.

1984gabriela
27. sep 2019

,

sima.p
16. nov 2019

@lukihomamina ahoj, co si prosim Ta nakoniec mala s tou nohou?

kleopatra012
11. aug 2023

Ako dlho sa lieči povrchová varikozna tromboflebitida ďakujem

marca12
11. aug 2023

@kleopatra012 zalezi,v akom je to stave. No min.pol roka az rok,kym su vysledky ok. Tromboza je uz na cely zivot. Uz navzdy si musis davat pozor a robit preventivne opatrenia.

bluka2
13. mar 2024

@marttia ako dlho potom, čo si mala tie bolesti krížov a nohy ti napuchla noha?

liliana8
13. mar 2024

@lukihomamina TRVAJ na sone ciev na nohach iba to na 100% potvrdi alebo vyvrati trombozu. Aj v krvi mozu byt zvysene dedimery, ale tie mozu byt zvysene aj z inych dovodov.