Vodenie za ruky a chodítko

anjika42
2. okt 2016

Chodítka sú vraj nezdravé, vodenie za ruky takisto. Tak ako sa má dieťa naučiť chodiť smerom dopredu? Lebo popri nábytku sa učí chodiť iba do boku. A malý si rád tlačí po parketách stoličku sám od seba - mám mu ju zobrať, aby chrbticu si neničil:

6mia6
2. okt 2016

Ked ma nieco pred sebou je milionkrat lepsie ako natiahnuty rukami hore alebo choditko. Okrem toho ked bude stabilnejsi a odvaznejsi bude sa pri nabytku drzat jednou rukou a pojde normalne dopredu.

silaviat
2. okt 2016

su choditka pri kt dieta stoji a len tlaci pred sebou aj kociky take pre dievcatka.. https://www.google.co.uk/search?newwindow=1&cli...

marcelatje
2. okt 2016

@anjika42 no neviem ako to presne funguje ale moje deti nie su kraby a do boku nechodia ani napriek tomu ze choditko snad ani nevideli 😀

lolalita
2. okt 2016

Mám ibyke a chodí s nim, ale dávam aj do choditka, asi na pol hodinku denne. Dostali sme ho do daru, je na ňom volant a maly sa tam vyhrajte a teraz 2 týždne chodíme za ruky. Som po operácii žlčníka, nesmiem dvíhať a inak ho z bodu a do bodu b nedostanem, keď sme doma sami.

pribinak
2. okt 2016

On sa postupne bude drzat iba jednou rucickou a bočnú chôdzu zmení za chôdzu vpred
Potom bude postupne docahovat s skusat kroky napr medzi gaučom a stolíkom
Neboj, netreba mu nijako pomahat, on to vsetko zvladne sám

mirkava
2. okt 2016

@anjika42 moj bol v choditku a bola to pre mna neskutočná úľava... aj za ruky sme sa vodili a mal aj také choditko ktoré si tlačil pred sebou.......... a naučil sa pekne chodiť a všetko bolo OK.... ak by sme robili len to čo je zdravé tak hadam ani nežijeme... netreba to preháňať s tou "zdravotou" všetko s mierou nemôže ublížiť 😉

juhseverzapad
2. okt 2016

V živote som takéto niečo neriešila a všetky decká chodia!

tarvika
2. okt 2016

dopredu sa nauci normalne, ked sa pusti od nabytku a zacne chodit v priestore. bude padat a chvilku to nepojde, ale prirodzene pri tom posilni tie svaly, ktore na to potrebuje.

robin30
2. okt 2016

Tri deti som mala v chodiku a nic im nie je aj mala bude v choditku nespickovali ani nemaju problemy s chrbatmi nic zrazu je vsetko zle skodi a bolo to tu x rokov pred nami

siska53
2. okt 2016

@anjika42 neboj,nauci sa,ked pride jeho cas.
Nasi nemali choditka,za ruky minimalne,vlastne vobec,len popod pazuchy obcas.
Maly si rad tlacil taburetku pred sebou ako 9.mesacny a ako 11m.sa sam rozchodil.
Mala nerobila toto,ona len obcas popri nabytku,zacala sama v 18.m.
Obe deti sa naucili dopredu hned,ako im telo zavelilo.

Naozaj mas zbytocne obavy v tomto smere.

sandrasstini
2. okt 2016

No nvm ako my ale ked som ja bola mala choditko som nemala a inak ako za ruku so mnou nechodili a inak ako popri nabytku tiez nie. Pride mi to uplne normalne ze popri nabytku chodi doboku a ked ste vonku drzis ho za ruku. Ako inak by si to chcela? Dnesna doba je chora. Vsetko co kedysi bolo normalne je dnes nezdrave, skodiace a nvm este ake. Prehnana starostlivost, vydezifinkovany cely barak, top vyvazena nutricna strava...niekdy neverim co sa tu uz neriesi

maslenka47
2. okt 2016

@robin30 tie problemy s chrbticou sa mozu smelo prejavit, az ked budu mat tvoje deti tolko rokov, co mas teraz ty 😎 Ale tak good job, ze ty ziadne problem s detmi nemas.

@anjika42 nauci sa, presne tak, ako sa naucilo, ze po prestrihnuti pupocnej snury sa ma nadychnut.. Na to su pohybove (a ine) vzory, ktore mame zakodovane v dna. Zial, nespravnymi navykmi je mozne aj tieto vzory "zabudnut" a naucit sa, ze chodi sa inak (s choditkom alebo matke za ruku).

siska53
2. okt 2016

@robin30 a v akom stave je chrbtica dnesnej generacie 30-40tnikov? Nepocitam len choditka,ale aj tazke skolske tasky. A my sme mali aspon dost pohybu,vecne sme vonku lietali, vylezeni po preliezkach.
Obavam sa,ze 20a menej rocni budu v nasom.veku na tom este horsie.

kacena4
2. okt 2016

neboj dieta sa najprv nauci chodit popri nabytku (gaucu), potom sa musi naucit otocit sa sa s nohou ci trupom okolo svojej osi smerom od nej do priestoru a potom sa zacne pustat aj do priestoru - to bude potom žužo, neboj budu ti vlasy dupkom stavat ked ti zacne od gauca ci nabytku utekat k dalsiemu kusu nabytku ci stoliku... 😀 ale ten rotacny pohyb panvou sa proste musi naucit, no predtym musi zvladnut bocnu chodzu 😉 😉 😉 snad som to vysvetlila dost polopate

robin30
2. okt 2016

@maslenka47 jasne za vsetko mozu zle zle choditka kriste pane niekedy mam dost z tychto nazorov
@siska53 to ze detska nemaju pohyb je cisto vina rodicov radcsej decku hodia tablet akoby ho mali zaviest na plavanie napr. Nech si potom trieskaju hlavy o stenu ze dieta zanedbali

moni244
2. okt 2016

No ahoj, dlho si ziadnu temu nezalozil 😀 a zase riesis uplnu prkotinu, ako vzdy 😀 deti sa naucia chodit, ved vidia, ako chodia rodicia ci ty chodis ako krab popri nabytku? A tie tlaciace choditka su super, skodia vraj tie, do ktorych sa davaju deti sediet.

siska53
2. okt 2016

@robin30 vsak ano. Ale ja aj choditka beriem ako pohodlnost,ze neviem usposobit byt tak,aby sa nic nestalo. Beriem ako ta mamina po zlcniku asi nema inu moznost,ale ostatne ano. A ak tu haraburdu (nam by len zavadzalala,mame bezny byt,nie domisko) maju v dome,tak ak je maxisurne vazny dovod,par minut. Ale az vtedy,ked sa dieta uz stavia,cie sediet. Nie leziace polrocne tam strcit,aj s takym som sa uz stretla.

robin30
2. okt 2016

@siska53 mne zacali rychlo chodit 10a11mesacny dlho tam nebyvali len na krmenie alebo ked som sla na wc a polrocne tam hadam matka so zdravym rozumom nestrci i ked zazila som ako tahali aj mensie za ruky a stavali na nozky ale par minut ci pol hodka za den isto neublizi

iskrickaa
2. okt 2016

Moj 10 mesacny chodi za Montessori Walker wagon. Vygoogli si.

dominikav123
2. okt 2016

Bože ja ked počujem "moje deti mali choditko a nic im nie je veď aj my sme tam všetci boli a tu sme" sa mi chce smiať.
Tiež som bola ako mala v choditku a mam ploche nohy, skoliozu jak šľak ale moja mama tiež bude tvrdiť, ze to nie je z toho. Nie isto 🙂

Naštuduj si nieco o psychomotorickom vývine nie len o olizovani cumlov.
@anjika42

veronika295
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
uzanka16
2. okt 2016

Nazorna ukazka, nedavno bola moja kmotra na kontrole s chrbticou + klby, lebo od mala ma s nou problem, lekari to dali vinu mame, po 1. choditko urobilo dost svoje, drzanie za ruky a najhorsie bolo sedenie-nepockalo sa kedy dieta same sadne ale posadili a oblozili vankusmi, a kukajte na krasny vysledok. Mozte mi verit ze je to z toho a nemusite, clovek ktory neveri najde si vzdy nieco preoc by nemal verit.

rhiannon
2. okt 2016

@anjika42 a v stredoveku chodili doboku ci ako podla teba? 🙂 Nemyslim, ze vtedy predavali choditka a tiez si nemyslim, ze matka 10 deti mala cas kazde vodit za ruky :D kazdy zivocisny druh ma zakodovane urcite vzorce a nepotrebuje k tomu, aby chodil, lietal a plavat nikoho, kto ho to nauci 🙂

uzanka16
2. okt 2016

@dominikav123 kazdy si myslim ze bude tvrdit ze nie z toho: ja mam skoro 9 mesacnu dcerku, kamoska skoro 2 rocnu ta ma uz nazvala tabulkovou mamickou lebo nedavam do choditka a neobkladala som malu vankusmi ale cakala kedy sama sadne, a reakcia presne aku som cakala od nej:je daco mojej dcere? Nie je a smajlik. Dobr ezatial nie je ale bude. Mam 13 rocnu sestru mama choditko, obkladanie vankusmi a uz zacal chrbat hnevat, a ked som sa mami pytala na mna ci ma tiez obkladala vankusmi tka ze hej, a skapinam kvoli chrbatu

dominikav123
2. okt 2016

@uzanka16 tak 🙂 tiež mam známu co syna od 5 mesiacov máva v chodaku. Dnes ma 8 mesiacov, nestvornozkuje, len za ruky "chodí" cez špičky. Sak ona tiež tak bola a co jej je? ( ma 32 a operovanu platničku pritom žiaden šport nerobí). A moje dieta je divne lebo ma 5 mesiacov a nesedí. No co ti poviem 🙂

juhseverzapad
2. okt 2016

Bože ženské a takto sa pozrieť xy rokov dozadu?

uzanka16
2. okt 2016

@dominikav123 moja mala 5 mesiacov a mali sme dopredu kupenu stolicku na krmenie,zacali prikrmy a mama i svokra-a dja ju sediet a preco nesedi a bude lepsie papat, potom moja sestra sa pustila neskor a spoluziackina sestra uz sedi,mama ju posadila aj ty daj sediet do stolicky a ja im:nedam!! dam ju tam ked sa sama posadi a posadila sa tyzden po ako dovrsila 8. mesiac

balaskovae
2. okt 2016

ale ved nech kazdy dava dietatko ako uzna za vhodne. Ja som chodila v choditku a nemam ziadne problemy co sa tyka chrbtice. Ale tak mozno som len vynimka potvrdzujuca pravidlo.

anjika42
autor
2. okt 2016

Ja malého nevodím za ruky celý deň, max dva razy denne minútu dve po ihrisku a doma cez kuchyňu, on keď chce chodiť, pomôze si stoličkou

dominikav123
2. okt 2016

@uzanka16 vidíš toto nechápem. Veď nech si každý robí s dieťaťom co chce, ale ked ho raz nebudem obkladať vankúšmi a dávať do chodaka tak nech to proste ľudia akceptujú.