Vysoká teplota u 5 ročného chlapca

lenkajon
29. júl 2015

Zdravím, moj 5 ročný syn má od včera vysokú teplotu aj dnes, no bez nejakých prejavov choroby, ja som v osmom mesiaci tehu. Môže mať nejakú vážnu chorobu ktorá by nám mohla uškodiť(viem, že lepšoe usudi lekar, ale už dnes može byť pre nás nekoro)? Poraďte, k lekárke by sme zašli až zajtra ak by to neprešlo

mamulka211
29. júl 2015

Moze mat nejaku virozu, moze mat anginu, moze mat upal, moze mat malariu, ak ho ustipol komar z Afriky..:D, ked sa tak strasne bojis, chod k lekarovi , co je toto za otazku? ako my mame vediet, ci ma tvoj syn nejaku vaznu chorobu... 🙄

simca06022011
29. júl 2015

@mamulka211 a ty nemas doma krystalovu gulu?? 🙂))

@lenkajon tak chodte na pohotovost ;)

lenkajon
autor
29. júl 2015

mamulka211 ja som sa iba pýtala, či ste sa s takým niečim ešte nestretli....mať iba teplotu a nič viac... ĎAKUJEM

katarina644
29. júl 2015

@lenkajon pre teba su teraz vsetky vysoke teploty a choroby nebezpecne. preco si ho nedala ku vasim alebo ku druhym rodicom alebo niekde, kym mu neprejde horucka a kym neviete co mu je?

inulienka11
29. júl 2015

Ahoj moj mladsi syn 2 roky dostal teploty v sobotu bez inych prejavov.po dvoch dnoch ustupili a vcera moj 9 rocny syn to iste len teplota a dnes uz v pohode.boli sme aj u dr.s nic im nezistila.

simca06022011
29. júl 2015

@lenkajon ano stretli sme sa s tym.. o tyzden sa pustili sople alebo aj nie, alebo sme nakoniec prisli k lekarke a bola to angina ako svet a pritom malu nic nebolelo, alebo teploty a nic, cize asi prechladla... treba maleho riadne prezriet a uvidite, nieco to bude ked ma teploty...

liebling98
29. júl 2015

@lenkajon mal už 6. chorobu?

lenkajon
autor
29. júl 2015

@liebling98 nemal, ale zdalo sa mi ci nebýva tato choroba iba do troch rokov.

inulienka11
29. júl 2015

Kebyze ma siestu chorobu mal by vyrazky po hrudi.

liebling98
29. júl 2015

@lenkajon
@inulienka11
maximálny výskyt je do tých troch rokov, ale môže ju dostať aj neskôr, ak ju nemal. Prvé tri dni a hlavne noci sú vysoké horúčky bez iných príznakov, potom horúčky ustúpia a dieťa sa vysype. Ale vysyp ide až po skončení horúčok.

inulienka11
29. júl 2015

@liebling98 moj maly mal len zvysenu teplotu 37,5 ked mal siestu chorobu.ci sa vyhadzal az potom si uz nepametam
ale kazde dieta je ine.

tajka1986
29. júl 2015

@lenkajon ano mali sme pred tyzdnom teploty nad 39,ked boli tie extremne tepla,ine priznaky nie, ani bolest. U lekara sme neboli,usudila som ze je to z prehriatia a pitia nedostatku tekutin. Za jeden den to preslo

katkasofi
29. júl 2015

Môže to byt siesta choroba....po ústupe teplôt sleduj ci sa nevysype....
A baby s tou kryštálovou guľou ste uz trápne... Maminka sa obava aj o svoje nenarodené dieťatko, prečo ste hneď sarkastické? 😡
@lenkajon

charlie1980
29. júl 2015

My sme mali. Na obed 40 teplota, ziadne priznaky. Bez priznakov nas prijali, velmi nechceli, pretoze Este nemali v podstate Co diagnostikovat. V noci zacali zelene hnackovite stolice s primesou krvi. Nadalej vysoke teploty 40,5, ktore nesli zrazit. Diagnoza E coli. V podstate sme prisli o 13.00 len s teplotou a prepuklo to v noci. Dehydratacia, 6 Flias infuzii.

lenkajon
autor
29. júl 2015

@charlie1980 no pekne, prajem skoré uzdravenie. Keď on hneď ako sa mu poľaví po tabletke hneď vymýšla tak dúfam, že to nebude nič také vážne. Ako teploty prišli tak dúfam, že aj odídu, pre istotu je s manželom a ja len dohliadam.

charlie1980
29. júl 2015

@lenkajon Dakujeme pekne. Inak, teraz ma napadlo, ze v ten isty den prijali mamicku s dcerkou, tiez mala okolo 5r, vraj uz 3 dni mala 40 teploty, boli vraj aj u doktorky, aj ju pocuvala, nic jej vraj nenasla ani v hrdielku. Az RTG v nemocnici ukazalo zapal pluc, bolo to v tych strasnych teplach. A o dva dni zacala prenaramne kaslat. Takze u nich sa tiez prejavilo az po nejakych 5.dnoch od zaciatku teplot. Zelam skore uzdravenie a urcite chodte k lekarovi na odber.

charlie1980
29. júl 2015

@lenkajon A ci moze uskodit...ano, vsetko moze uskodit. Ja som to tiez dostala uz v nemocnici od maleho, cele creva ma boleli, Ale uplne cele brucho, tiez v stolici primes krvi. U nas to bolo infekcne a nakazila som sa behom par dni. Tazko posudit, ci ti to moze uskodit a ako, pretoze nikto nevie, Co je malemu. Hlavne je, aby ste boli Co najmenej v styku, ked sa da. Lebo ked si predstavim, ze toto by som mala absolvovat tehotna...tak to nie je sranda.

martinka13
29. júl 2015

Môj mal zrejme 6. Chorobu. Horúčky 3 dní vysokanske. Má 6 tokov. Zrejme chytil od sestričky 6 mesačnej.

dahra
29. júl 2015

@lenkajon - stretla som sa s tým cca 2t dozadu - sesterkin 5ročný syn v utorok od rána 39 a daco, k večeru okolo 18.00 presne 40. Zrážali sme mu teplotu,podrobne sledovali, do 45 min. mu klesla na 39,3. Tak sa neriešilo nič viac, v noci tiež stale okolo 39, k ranu 38,5. V stredu celý deň okolo 38, k večeru 38,5, noc vcelku ok,rano vo stvrtok cosi nad 37. K večeru bez teploty. Okrem toho nič. A asi by sme si mysleli, že prehriatie organizmu, nebyť toho, že moj syn presne v utorok večer 38,5, do rána žiadna teplota, ale ruky a nohy plné drobných pluzgierov, jazyk ho bolel - diagnoza ruka, noha, usta. Sesterkinmu synovi sa spravilo par bodiek na rukac a nohach, v priebehu 1-2 dni zmizlo, tie teploty určite pomohli. Zato moj mal len parhodinovu, nie vysoku a teda ešte doteraz mu vidno stopy po vyrazkach ☹. Boli sme na dovolenke, tak sme to tam schytali.

veriiii
29. júl 2015

@lenkajon ak je bez znamok choroby,ako napr soplikov, bolave hrdielko, kasel,tak treba brat do uvahy aj infekciu obliciek alebo moc ciest..cize, treba aj brat moc..ale CRP by napovedalo vela..pri 6.te chorobe su najprv horucky,ale vela deti ma aj slabu nadchu..

lenkajon
autor
29. júl 2015

To viem, vždy keď ma vysoke teploty chodíme aj s mocom. Ja len dúfam, že ako nám to prišlo tak to aj odíde a bude fajn, lebo nemoct pomôcť jednému pre strach o to druhé je nad moje sili. Keď doteraz pri kazducickej chorobe som hore nonstop, od toho su matky.