Akú pevnú obuv pre 11 mesačné dieťa?

nasta197
20. jan 2012

Ahoj mam 11 mes. syna ktorý štvornožkuje bežká s pomocou rúk už aj len za jednu ručičku no a tu je problém na doma nosí papučky na suchý zips kupované v obuvi sú spevnené v členku a celkovo sú pevné moja SVOKRA ... tvrdí...., že je to zlá obuv pre dieťa a mám mu kúpiť SANDÁLKY..... tak to už čo je sú sandálky pevnešia obuv ako papučky v kuse ..??? či ma che len spraviť hlupaňou a chce byť moc múdra???? dakujem za vaše odpovede možete písať aj IP 🙂

estterka
20. jan 2012

my sme pouzivali len capacky a doteraz pouzivame obuv s makkou podrazkou. nozicka dietatka ma mat moznost rast a zaroven ma citit zem pod nohami. ziadne spevnene "lyziarky" v ktorych deticky musia zvdyhat celu nozicku od kolienka .

a dalsie vec,keby ja pocuvam svoju rodinu,tak nemam dnes zdrave dieta. ty si mama a to co robila svokra pri svojich detoch vobec,ale vobec nemusi byt spravne. jednym uchom dnu,druhym von a rob ako ty uznas za vhodne.

janad2010
20. jan 2012

Ahoj Natasa. Ja by som ti odporucila kupit topanocky aby tvoj syn mal pevnu nozku. Ja som mojej dcera kupila take topanocky a bola som velmi spokojna. Daju sa kupit v lekarni. Oni su take biele a to su pre prve krociky. odporucila mi ich moja peditricka.

ikke
20. jan 2012

prepac, ale mne naskakuje husia koza, ked citam o stvornozkujucom dietatku v topankach so spevnenym clenkom. skusala si niekedy stvornozkovat v lyziarkach? 😅
sandalky nemusia byt horsie nez cele topanky, lepsie vetraju nozicku, ale v tomto veku na stvornozkovanie su aj tie zbytocne. samozrejme, pokial nemate ortopedom diagnostikovane problemy s nozickami.

inak otazok a diskusii na tuto temu je tu uz niekolko, ponukam aspon moj clanok
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/ikke/clanok/...

mychaella
20. jan 2012

ono je to individualne, niekde pisu pevne a niekde makke. Moj syn nosi na doma doteraz makke, on ked sa ucil chodit bolo vonku teplo takze v pohode behal aj v capajdach. je pravda ze chodenie na boso je lepsie ale nie po dvrdej dlazbe, vtedy su lepsie papucky alebo nieco co podopiera nozicku ak mate koberce v pohode moze aj na boso behat, sandalky mu vobec nemusis kupovat. staci ked mu budes obuv striedat trebars, ze raz bude v makkych ponozkach inokedy v papuckach aby mala nozicka trocha zmenu a ked sa otepli a zacne chodit uz bude mat aj viac topanociek na striedanie, a po vonku uz potom normalne pevnu obuv ale s makkou podrazkou, makku myslim ohybnu nech neni jak kozmonaut nie latkovu. a hlavne sa ried vlastnym instinktom je to tvoje dieta, tiez neznasam ked je niekto moc mudry 😉

mata_murkova
20. jan 2012

my pouzivame na chodenie makke kozenne capacky, som toho nazoru ze najzdravsie chodenie je chodenie naboso. u nas je taky trend kupovat detom pevnu obuv ale nikde inde vo svete nic take nepoznaju. tato tema je diskutabilna ako prve prikrmy, balenie deti nasiroko alebo ci mat perinku alebo nemat. teda kazdy si spravi podla seba a podla toho co mu najviac vyhovuje 😉

bridget
20. jan 2012

S tvojou svokrou musim suhlasit v bode a) je to zla obuv pre dieta, ktore stvornozkuje a este len zacina chodit. Tie sandalky by som tiez vobec neriesila. Pre dieta v tomto stadiu su naozaj vhodne makke podrazky, takze bud capacky, alebo si myslim, ze je uplne v pohode aj v ponozkach s protismykovou podrazkou... Netreba dietatko zatazovat vysokymi topankami,papuckami a pod.

pimpulienka
20. jan 2012

Superfit papučky. My len tie 😉

sampo
20. jan 2012

@nasta197 na stvornozkovanie mu topanky netreba 🙂 ak ich ma kvoli tomu, aby mu nebola zima, asi stacia aj protismykove ponozky. Capacky nie su vhodne na kazdu nozicku, napr. pre nas boli uplne zle, mala ma velmi uzke chodidlo a uzku patu, capacky jej to nedrzali a zacali sa jej prepadat clenky dovnutra.Cize my na doma naozaj len sandalky (nie protetiky, ta obuv je pre nu prilis siroka), tvoja svokra by zo mna isto mala radost 😀

weverka11
20. jan 2012

dieta ma co najviac chodit bose, pripadne v ponozkach, ci uz zacina chodit, alebo uz chodi, ak je treba topanky, tak maju byt take aby, podrazka mala maximalne 5mm, za prstami sa ma podrazka ohyabat, mali by byt na clenku vyssie a tak pevne, ze ked dvomi prstami stlacite prazdnu topanocku na oboch stranach clenku tak sa vam nesmu prsty spojit a hlavne nesmu byt do 4 rokov dietata v ziadnom pripade s formovanou stielkou, maju mat rovnu sielku!!! dieta ma tukovu podusticku na chodidle a formovane topanocky ju predcasne nicia... formovane topanocky sa maju davat az po odporucani ortopeda... a este maju byt topanky lahke a vzdusne.... tieto intormacie su z relacii na stv2 asi z predmesiaca, kde sa na tom zhodli traja renomovani ortopedi a aj primar ortopedie ale to uz neviem z akej nemocnice

luciferkax
21. jan 2012

na štvornožkovanie máme len capačky 🙂 aby nanohy nebola zima 🙂 🙂 🙂 dieťatko má chodiť síce bosé,a le po koberci .) ked máte podlahy, tak radšek fakt tú pevnú obuv. my sme kupovali v zdrav. potrebách, zn. sante - česká firma a boli sme spokojný 🙂

mata1001
21. jan 2012

my pouzivame obuv a aj papucky zn.Protetika. 🙂

zuzanockamt
21. jan 2012

u nas ziadna pevna obuv nefungovala, tiez som dostavala rady, ze ju veeeelmi potrebujem ... na doma capacky, ponozky alebo naboso ... kym bolo vonku teplo, tak tiez len capacky ... chodit zacal az teraz v zime, ked mal 15 - 16 mesiacov a ma konecne topanky s pruznou mäkkou podrazkou ... ma aj jedny "lyziarky", ale tie davam len do velkeho snehu, ked ide na dlhsie von

koran
9. apr 2013

kočky a prosim vás mohli by ste mi dať tipy na nejakú obuv pre 13mes dcerku, aby nebola ako v lyžiarkách ale proste niečo na von aj v takomto počasí? máme little blue lamb s makkou koženou podrážkou ale tie nie su do takehoto počasia a nie do mokra. a neviem aké do mokra by som jej mohla kúpiť aby boli zároveň makké.. ďakujem
ps mohli by byť napr. tieto? http://www.prezuvky.sk/sk/eshop/detska-obuv-sku... alebo tieto ? http://www.prezuvky.sk/sk/eshop/detska-obuv-sku... akurat teda neviem či majú rovnú stielku. díky

petuska1238
28. apr 2014

Ja vyberam zasadne tu http://obuvkovo.sk/produkty/detska-obuv/capacky... a som veeeelmi spokojna. Velmi odporucam, idealne pre malinke deti 🙂

katharrina
28. apr 2014

doma máme len capačky prípadne protišmykové ponožky a na von Superfit alebo Ecco topánky, nepotí sa noha, nepremoknú, no úplná spokojnosť.

ivky
24. aug 2016

@sampo Ahoj, sice si sem pisala uz davno, ale nas krocok ma tiez uzku nozicku. Prve topanky boli celokozene barefoot sandalky na leto s gumickou aby nespadli z uzkej nozky. Pomaly tu bude jesen takze druhe boty chxem uz zatvorene len nevim ake na uzku nozku....

ivky
24. aug 2016

@katharrina a mate skor uzku ci sirsiu nozku? A vek ?

gulolicko
24. aug 2016

Capacky Tripos...!! Celokozene zdravotne nezávadné

sampo
30. aug 2016

@ivky moja barefoot nenosi.. ☹ pokusy boli, ale marne.. jedine, co jej ako tak drzali boli bobuxy take teniskove, ale suche zipsy tak dotiahnute, ze ich tahala skoro po zemi 😝 takze.. nosi richtery a superfity no.. 😅

ivky
31. aug 2016

@sampo dakujem skusim pohladat teda co odporucas ;)

katharrina
11. sep 2016

@ivky malý má už skoro 4r.a ani širokú ani úzku nohu