Sandálky pre ročné dieťa

23javane
27. apr 2018

ahojte mamicky poradte sandalky pre rocni dcerku, ktore su najlepsie? aby sa jej nepotila nozicka v kozennej topanocke dakujem

jasminet
27. apr 2018

superfit, d.d.step... zalezi co jej sadne

jarnicka
27. apr 2018

Urcite kozene s pevnou patou vysdie a v predu tiez cele any led zacne babo chodit so neudrelo prstek

hanka_se
27. apr 2018

idealne pre zacinajuceho chodca su na leto na styl tikki alebo babybare 🙂 hlavne co najmaksie, aby neobmedzovali nozicku v pohybe + idealny nadmerok 🙂

slniecko35
27. apr 2018

Hlavne jej ich musis vyskusat, moja ma uzku nozicku a bolo tazke najst jej prve topanocky, teraz uz viem ake znacky, ale radsej idem s nou vyskusat.

lubi40
27. apr 2018

@23javane dd step, protetika alebo nejake barefoot

nellita
27. apr 2018

Hlavne s tvarovanou klenbou vnutri

kikus48
28. apr 2018

@23javane zalezi od toho ci chces barefoot co nie. Ja mam rada tvz kompromisy. Podrazka ohybna. Prsty maju dost miesta. Ale pata pevna. Moja ma uzku nozku a velmi nam sadli topanky froddo. Vkuse skoncime pri nich. Su drahsie, ale nie nandrahsie. Osvedcili sa mi v zime cizmy. Teraz plne topanocky a sandalky. Mala krasne chodi. Prednedavnom nam kamarati kupili nike topanky. Po tyzdni moje drobca zacalo chodit po spickach. Ked sme kupili froddo ihned sa chodza upravila. Zakladom topanok podla ortopedov je ohybna podrazka a pevna pata. Klenba nesmie byt tvarovana. Moje skusenosti su take ze sme si nasli jednu znacku a pri nej ostaneme. Sedia nam. Mala pekne chodi. A budem vediet dokupovat aj cez net lebo vyber v obchodoch a hlavne ustretovost predavaciek je u nas na urovni mrazu.

kikus48
28. apr 2018

@kikus48 keby si nahodou pozerala froddo , niektore tie prewalkers su urcene na prve krocky a dovnutra. Mi ich name ako papucky.

kikus48
28. apr 2018

@kikus48 ale zas rocna este velmi nechodi cize tie prewalkers by boli super len musis ratat s tym.ze dlho nevydrzia.

nela6
28. apr 2018

@23javane ortopéd odporúčal. Mäkkú podrazku, otvorenú spicku, o 1,2cm dlhsie nez chodidlo, a ziadne ortopedické ak nema diagnozu

kikulienkadd
29. apr 2018

Tripos,Protetika

sense
29. apr 2018

Protetika,geox

nela6
30. apr 2018

@sense dobry, mozem sa opytat preco odporúčate protetiky? Kedze su urcene pre deti iba s problemovou nohou, zdrave dieta by nemalo nosit ortopedické topanky

sense
1. máj 2018

@nela6 ked sme hladali prve topanky boli nam odporucene topanky s pevnym clenkom ....hlavne na tvrdom povrchu ,na makkom povrchu najlepsie boso....dcera ma aj valgozitu a co si vsimam nana inych detoch tu u nas v okoli ma ju vela deti ...a takisto na lekar povedal len pevna obuv nie je dobra a len barefoot tiez nie....

huahua
1. máj 2018

@kikus48 prosim ta, všetky froddo topánky majú pevnú pätu?

kikus48
1. máj 2018

@huahua prewalkers nie. Su urcene na prve krocky. Potom tie na vonku ano. Davaj pozor na nadmerok. Ma byt 1 cm. Protetiku naozaj nekupuj. Vnutro nema byt tvarovane. Ja som s froddami max spokojna ale zalezi od nozky. Doma mame prewalkers ako papucky. Vonku botasky a sandale - obe maju pevnu patu a super podrazku. Predtym sme mali cizmy a vydrzali celu zimu. Vobec nepremokli. Po zime su ako nove. Tie prewalkers sa ale sa nicia skoro. Vydrzia kym nozka nedorastie. Su z velmi jemnej koze. Ono treba skusat. Hlavne je aby dietatku sadli a pekne sa naucilo chodit. Nazory ludi na topanky su rozne. Ako som vravela ja hladam pevnu patu a ohybnu podrazku. Rovnu stielku. 1cm nadmerok. Ale nie
kazdy by suhlasil. Barefoot original ma volnu patu co sa mi nepozdava na vonku lebo dieta vela pada a trochu fixovanu nozku by malo mat. Ale vsetko aj tak urci dieta.

kikus48
1. máj 2018

@nela6 proteika sa trochu prisposobila a ma aj kolekciu pre zdrave nozky ale suhlasim, osobne sa mi ich styl.nepaci. neskutocne hruba podrazka a vnutro tvarovane

nela6
1. máj 2018

@kikus48 no presne, ta podrazka

nela6
1. máj 2018

@sense suhlasim, ale protetiky zvyknú mať tvrdú podrážku co je blbe pre zdravú nozku 🙂

sense
1. máj 2018

@nela6 uz su aj topanocky kt maju.maksiu podrazku a pevnejsi clenok, nie uplne typicke ortopedicke topanky ako su na objednavku...len aj cenovo su rozne...s klenbou sme nikdy problem nemali, ale ako.som pusala vyssie ,my sme to striedali a vzdy mala viacero druhov topanok....a v lete po trave,piesku, kamienkoch boso,po betone aa dlazbe pevne