Som vegánka a mám málo mliečka

petra8786
8. feb 2013

Ahoj,som veganka od 11tich rokov,jem len ovocie zeleninu,sem tam ale niesom uplna veganka teda nie vždy mam aj dni ,ked si dam nejaky mliecny vyrobok,prevazne ovči ten je zdravši,a sem tam nejaka rybka,raz za mesiac dva,hlavne teda počas tehotenstva som ich pojedla dost 🙂 teraz kojim,doteraz som mala mliecka az az..teraz ma maly 4 mesiace,a zda sa mi ho pomenej...asi mu nestači a prikrmovat nechcem... mate tuniektora s takouto stravou skusenosti a nejake rady na spustenie mliečka nieco z veganskej stravy?? 🙂 dakujem

barcelona94901
8. feb 2013

@petra8786 prikladať,prikladať,prikladať
,mamičky maju rozné finty ,piju čaje,kadečo,či je masožravá,makro,bio,vegánka,to s tým nesuvisi

domak2
8. feb 2013

presne ako pise @barcelona94901 🙂 Prikladanie je najdolezitejsie a druha vec je ako sa ti zda ? Je maly uplakany, nespokojny, malo cika, nepribera a podobne ? Nesleduj to podla plnosti prsnikov, alebo tak , lebo telo si samo upravuje kolko ma vytvorit a ak to malemu staci tak neries. Asi najlepsie ti poradi laktacna skus napr www.mamila.sk 🙂 Inak ja som tiez taky obcasny rybovy vegetarian a mlieka mam asi dost ked mala pomaly nic ine papat nechce 😀 Ale urcite nebude na skodu ak skusis nejaky caj na podporu dojcenia a zda sa mi ze som pocula o hrozne 🙂
@petra8786

petra8786
autor
8. feb 2013

barcelona94901,,,,domak2....dakujem Vam za rady...čaje pijem,Weleda,vraj ten je najôepsi na spustenie mliečka..no mne netieklo skoro už vobec asi cca 4 dni,maly sice neschudol,ale za ten tyžden pribral len 100 gramov...detska doktorka odporucila prikrmovat,ale ja nechcem prikrmovat,...radsej by som kojila...od vcera sa mi mliecko spusta pravidelne asi raz za dve hodiny,pijem vineu,čaj Weleda,jem polievky,hlavne rascove a spenatove....a chcem sa spytat predtym sme uz mali s miminkom rezim,ze som mudavala mliecko len raz za 4 hodiny,v noci sa zobudil len raz..teraz mu mam davat vraj kazde 2 hodiny alebo kazdu hodinu tak to aj robim asi 3 dni...ale dokedy mam mat tento režim uz navzdy alebo ked sa to upravi zase mam prejst na ten stary??..dakujem 🙂

eveenka
8. feb 2013

@petra8786 ja by som teraz ked sa ti zda ze mas menej mliecka sledovala pocet plienok, ak ma 4-6 riadne pocikanym tak ma dost mliecka, pripadne moze mat rastovy spurt...mne napr pomahaju bylinky semeno fenyklu, kopru a anizu zmiesam a na liter vody dam 4 lyzicky a povarim troska a pijem kazdy den a mliecka je zatial dost....a tiez mi pomaha aj castejsie nocne kojenie. Potom bolo aj cez den viac mliecka 🙂

something
8. feb 2013

@petra8786 tento rezim rozhodne nebude navzdy 😀 O chvilu bude mat uplne iny, ver tomu. My mame novy cca kazdy 2 tyzden...a staci vela pit a priklad maleho aj kazdu hodinu

eveenka
8. feb 2013

@petra8786 musis skusat opat predlzovat intervaly ako vam to bude vyhovovat hlavne malinkemu 🙂

kacena4
8. feb 2013

@petra8786 presne ako pisu baby na zaciatku malicky je v obdobi kedy sa zacina tvorba mliecka u teba upravovat podla jeho potrieb. t.j. nemusis mat naliate prsia, ale je v nich mliecko. hlavne - mliecko sa tvori pocas kojenia nie medzi. jedz vyzivne jedla hoci aj rastlinneho povodu, cajikuj sa a prikladaj maleho ked ma hlad on nie v pravidelnom rezime, lebo si vytiahne len predne mlieko (malo vyzivne) a zadne (plnotucne - ako ho volam ja) sa mu neujde lebo po 2 hodinkach bude mat stale v brusku plno. takze radsej ked chce on, ako kazde 2 hodky tlacit do maleho predne mlieko 😉 alebo sa porad s laktacnou poradkynou v okoli bude ta vediet najlepsie podporit

petra8786
autor
8. feb 2013

@kacena4 dakujem Vam za rady....no ja mam obavu,len preto,lebo mne detska doktorka v poradni povedala,ze maly ma malo tuku na brušku a vraj si uz traavi vlastne tuky z tela..nechapem...maly ma 3 a pol mesiaca a 5,900g..nezda sa mi chudy vid foto....ako vravim predlzujem intervaly,len neviem ako dlho ich mam predlzovat,predtym sme boli zvyknuti na 4 hodinove teraz je to narocnejsie ani nikam nemozeme chodit takto..hmm..neviem ci tie intervaly mozem potom vratit do toho povodneho stavu......

demo
8. feb 2013

@petra8786 skusala som vselico a naakoniec, ked som sa upokojila a uverila, ze kojjit budem, vselijake vykyvy presli. ale co je podstatne, uvedomila som si, ze je jedna potravina, po ktorej mam mlieka ovela viac. su to ovsene vlocky. nejedla som ich s tym, ze som ocakavala ich mliekotvorny ucinok, jednoducho som sa nimi napchavala denne, lebo mi chutili (vlocky na noc namocene vo vode plus jablka, hrozienka, orechy, kokos a pod.). Po case ma vlockkove obdobie samozrejme preslo, ale vzdy ked som mala pocit, ze mlieka je menej dala som par vlockovych dni. Taka zaujimavost, jednoznacne mi pomahali iba surove vlocky , varene napr. ako kasa nie.

petra8786
autor
8. feb 2013

@eveenka plienky ma asi 4 denne hmm ale nezdaju sa mi az take plne praveze....

nat28
8. feb 2013

@petra8786 ahoj.Ja som musela uzivat lieky costi (domperidon) na tvorbu mlieka. Schvalila mi to laktacna poradkyna, kedze senovka, benedikt ani homeopatika ci nic ine nepomahalo. Brala som ho par mesiacov, uz daaavno ho nemusim uzivat, ale stale kojim 11m. dcerku. Ak ti fakt nic nezabera, skus toto a neboj sa toho, LP ti o tom urcite rada poradi, aj o davkovani 😉

demo
8. feb 2013

@petra8786 necitam predoslu diskusiu, iba vidim, ze predlzujes intervaly. Nepredlzuj, prave naopak, koj co najcastejsie, aj kazdu hodinu, ked dieta nespi napriklad. Bude to docasne. Mala som rovnake problemy, dieta hladovalo, chudlo, dnes ma rok a stale kojim. da sa to.

eveenka
8. feb 2013

@petra8786 hm...tak skua napr meltu kavu, vineu alebo tie bylinky, alebo este ti odpiruci laktacna costi, ja som brala ked som mala zapal prsnika vtedy som mala prsia ako vyzmikane citrony aj mala mala menej pocikanych plienok a zacala som uzivat costi 3x3 4 dni a opat som mala prsia ako balony 🙂 poskusaj a uvidis co zaberie ale velmi aj zaberalo nocne kojenie aj 4-5 krat ked som malu kojila task cez den som mala viac mliecka hlavme v tom obdobi ked uz masme dlhsie pauzy aj 3-4 hodiny (mala ma teraz 9,5 mes) 🙂

kacena4
8. feb 2013

@petra8786 3 mesacné dieta má 6kg a pani doktorka tvrdi, ze je chude???? tak ja mam 2,5 rocne a ma 11 kg. tak to musi byt potom riadna podvyziva u dcerky 😀 😀 😀 😀
http://zdravedieta.rodinka.sk/rastove-grafy0/ra...
tu mas grafy a kukni ze maly je v norme (ak som to dobre pozrela ja) len asi padni doktorka ma problem s tvojou stravou a tak ta strasi - moj nazor
a co sa tyka prikrmov vobec neries ma cas

petra8786
autor
8. feb 2013

@demo dakujem vločky mam doma v skrini,uz som ich veru dlho nejedla..hned skusim 😉

demo
8. feb 2013

aha a este su vyborne kapsule Šatavari zapijane teplym mliekom. Pomaha to velmi, ale ty asi mlieko nepijes.

petra8786
autor
8. feb 2013

@demo možem skusit zapijat sojovym teplym mliekom 😉

marcelatje
8. feb 2013

@petra8786 intervaly medzi kojením určite nepredlžuj, bábätko si nájde systém ktorý mu vyhovuje samo. Čím viac prikladáš tým viac mliečka sa tvorí. Mne na tvorbu pomohli tablety More Milk Plus - čisto prírodné, bylinkové čiže nič proti tvojmu terajšiemu spôsobu života 😉 Teraz papáme cca každé 2 hodiny, ale mňa to nijako neobmedzuje, papanie nám trvá cca 5-7 minút a mliečko tečie prúdom 😉 intenzitu vôbec neriešim, inak by som si musela vyberať medzi dojčením a vlastným pohodlím a u mňa vyhráva dojčenie, lebo je to úžasne pohodlné 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ešte ma napadá že či sa ti bábätko správne prisáva keďže tvorba mliečka sa znižuje, to môže byť tiež jeden z dôvodov ...

petra8786
autor
8. feb 2013

@kacena4 jeej dakujem pekne to si ma potešila uff..mala som uz v sebe nejaky vnutorny strach,že mi zomiera dieta..tak ma doktorka vystrašila hmmmm 🙂

demo
8. feb 2013

@petra8786 urcite mozes, mne to odporucili takto a je to vyborne. pila som bio mlieko, lebo je bez ATB a pod. teraz si spominam, ze to zabralo az neuveritelne, lenze maly slabo sal a tak produkcia zase klesla. Kombinuj vsetky rady. Satavari, vlocky, tmave pivo, vela tekutin, hlavne teplej vody prevarenej, polievky.

petra8786
autor
8. feb 2013

@marcelatje mna neobmedzuje akoze to dojcenie,len teraz trosku,pretoze niekedy nechce sat z prnikov,prilozim ho asi kazdu hodinu a pol,ale on nechce zachytit bradavku..stale si saje prštek radšej.....a ja si zatial musim prikladat termoflorove teple vankušiky na prsia,aby som prinutila mliečko tiect,kedze mlademu panovi sa ho nechce vytiahnut ale ked teče tak si už daa 😀

marcelatje
8. feb 2013

@petra8786 veď mu ponúkni a ak nechce ponúkni neskôr. To s tým termoforom by ma nenapadlo 😀 😀 😀 😀 😀

petra8786
autor
8. feb 2013

no len on iba akože nechce...ale to sa mu podla mna nechce len sat to mliečko..inač plače a cuca si prst akokeby zomieral od hladu..asi ma tym chce prinutit nejak aby som sama to mlieko donutila tiect 🙂))uz ma prekukol 😀 hej ten termofor je super pomocka 🙂

demo
8. feb 2013

@petra8786 no ked uprednostnuje prst pred prsnikom, tak je mozno s mliekom ozaj problem. len prosim ta neprepadaj panike. Vahu posudit neviem, viem iba ze moj bol ozaj vyhladovany a aj tak radsej cmulal palec. bolo to hrozne. co je ale dobra rada, konzultuj to urcite s laktacnou poradkynou. zavolaj hociktorej z mamila.sk, vsetki su velmi ochotne. Preto sa tak rozpisujem, lebo som nieco podobne zazila a skoro som zosalela. Dnes nejako nechapem preco, ale bola som uplne mimo.

petra8786
autor
8. feb 2013

@demo no ja som to konzultovala s laktačnou,tiez mi vravela,ze na dialku mi nevie poradit vraj by musela vidiet maleho atd..ale maly ma 62cm a 5,900g nezda sa mi chudy,..zatial neschudol,ale ani nepribral za posledny tyzden....tiez som z toho už zufala....ale inac pokojne spinka celkom..place wzdy asi po dvoch hodinach,vtedy mu dam pit ked tečie ked nie tak donutime tiect nejak 🙂 ale dufam,ze sa to uz bude len zlepsovat..pracujem na tom tvrdo...aj v noci ho mam stale pri sebe...v podstate stale pije alebo aspon je pricucnuty celu noc 🙂 prsia sa mi zdaju take prazdne..predtym som mala take plne velke,teraz ich mam asi take ako predtym ako som otehotnela hmmm

wieruss
8. feb 2013

@petra8786 moze mat strajk ... mne maly tiez v cca 4 mesiaci skoro mesiac a pol strajkoval, kojila som ho ked bol unaveny, alebo driemkal, ale podarilo sa nam to prekonat a kojim doteraz 😉 skus ponukat ked bude ospalejsi, alebo ked sa zobudi a ma plno sily, vtedy ta neodmietne

demo
8. feb 2013

@petra8786 ked netecie prehod na druhe prso, potom zase prehod a tak. Vzdy pil chvilku, ked islo same, a potom sa na to vykaslal. Vtedy sup na druhe prso, spustaci reflex atd. Ked prestal prehodila som na prve - takto som prestiedala par krat obidve prsia, co bolo zaroven aj stimulovanie mliekotvorby. A mala spom pocit, ze ked nic, tak sa aspon trocha napil.

petra8786
autor
8. feb 2013

to robim presne aj ja 🙂
@demo

eveenka
8. feb 2013

@petra8786 este ma napadlo, ako kojis? Dobre posobi na zvysenie tvorby aj kojenie z oboch prs pri jednom kojeni, ja som takto kojila do cca 5 mes kazde cca 2 hod a potom po pol roku sa zacali intervaly pomaly predlzovat medzi kojeniami. Prikrmovat som zacala v 5 mes ale pokial ma maminka dost mliecka kludne sa moze zacat aj neskor...a tie ovsenne vlocky som zabudla napisat aj ja som sa s nimi napchavala 🙂

paula_1
8. feb 2013

tvorba sa mohla znizit aj uzivanim antikoncepcie..

kazdopadne mlieko sa tvori na zaklade dopytu. 4 hodiny su dost velky interval. treba dojcit na poziadanie - ked maly pyta 😉 kludne aj kazdu hodinku..

sestricka5
8. feb 2013

tiez mam skvelu skusenost s tymi bylinnymi kapsulami Motherlove More Milk Plus ... podobne ako @marcelatje 🙂