Dýchanie počas pôrodu

slecnamarplova
13. apr 2014

Ahojte kocky,
chcem sa opytat ake dychanie sa vam najviac osvedcilo pocas porodu, na predychanie kontrakcii.
Co este aspon trosicku pomaha pri tej bolesti? /lezat?chodit?sprcha?fitlopta?/
Dakujem 😉

junova
13. apr 2014

@slecnamarplova mne pomohla sprcha, masáž krizov, fit lopta. Držím palce.

slecnamarplova
autor
13. apr 2014

@junova dakujem 🙂 uz sa tesim. Ako si prosim ta cvicila pocas kontrakcii na tej fitlopte?

ivanapetrasova
13. apr 2014

@slecnamarplova myslim ze kazdej pomaha nieco ine, aj ty sama uvidis co ti najviac pomoze 🙂 mne osobne pomohlo medzi kontrakciami chodit a pocas kontrakcie som si sadla a drzala sa za koleno a predychavala. Ale to dychnie tie presne neopisem lebo si to ani nepamatam vlastne akosom dychala 🙂 bola pri mne aj sestricka tak ta mi hovorila ako dychat a tak.a bol pri mne aj moj muz, to mi pomohlo tiez velmi. Sme sa medzi kontrakciami rozpravali a celiom mi ten cas usiel rychlo. Ja som ani sprchu ani fitloptu ani masaz neabsolvovala lebo mi bolo najlepsie po sediacky opretej o koleno 🙂 ale samozrejme kazda zena je ina.

dobromila1111
13. apr 2014

Mne pomahala velmi masaz skor zadku ako krizov od muza,pocas kontrakcii dychat plynulo a po tom,ako pocitis tlak na konecnik uz len dychat ako psiik🙂

slecnamarplova
autor
13. apr 2014

@dobromila1111 to je ako? 😉 jazyk vonku?

junova
13. apr 2014

@slecnamarplova sestrička mi povedala, že keď trošku pohopkam na fit lopte, pôrod bude oveľa rýchlejší a mala pravdu. Pri druhom pôrode som nestihla v nemocnici ani sprchu, ani fit loptu, taký bol rýchly🙂

dobromila1111
13. apr 2014

@slecnamarplova
to je ano presne tak,ako ked pes v lete vybehany dychci,len bez toho jazyka:D

junova
13. apr 2014

@slecnamarplova to je krátko a rýchlo

slecnamarplova
autor
13. apr 2014

@junova budem na to pamatat 😉

junova
13. apr 2014

@slecnamarplova kedy máš termín?

esti77
13. apr 2014

Skús pokukať info aj o vizualizácii resp. relaxácii... Pri kontrakcii si napr. maminka predstaví, že je balón a práve, keď je na vrchole kontrakcie, nechá svoj balón vyfučať, teda kontrakciu "pustí"von zo seba, čiže ju vydýchne. Ďalšia moýnosť - sedieť počas prechodnej doby na WCku, tak nalieha hlavička na panvový vchod a samotná gravitácia napomáha otváraniu krčka. Na fitlopte je to jemné pohupovanie hore-dole alebo jemne do strán - uvoľňuje sa tým panva a taktiež napomáha správnej polohe hlavičky gravitácia, rkeďže hlavičke nebráni kostrčová kosť, ako keď je maminka na chrbte. Medzi kontrakciami je veľmi "osviežujúci" mikro spánok. 🙂

slecnamarplova
autor
13. apr 2014

@junova zaciatkom maja 😉

ingmiriama
13. apr 2014

super téma teraz sa mi zíde ... 🙂 lebo ja som tiež z toho mimo a to idem na druhý pôrod 😀

junova
13. apr 2014

@slecnamarplova A pri tlačení maj zavreté oči a tlač ako na veľkej.

slecnamarplova
autor
13. apr 2014

@ingmiriama hehe, to je mile priznanie 😉

janulabb
13. apr 2014

pamätám si akoby to bolo dnes, ako som v tých hrozných bolestiach hrešila, že to musí byť úplný blb, ktorý tvrdí, že sa to dá akokoľvek príručkovo predýchať 😀 sestričky prízvukovali, aby som dýchala plynulo kôli prísunu kyslíka pre bábo, ale ono ma to fakt nútilo zadržať dych zakaždým keď prišla kontrakcia. Počas tých najväčších bolestí treba skúšať, čo ti najviac pomôže, či sprcha alebo masáž atď. Pre mňa bolo najhoršie ležať na chrbte, pri CTGčku.

janulabb
13. apr 2014

@junova @slecnamarplova mne sestrička normálne povedala, citujem : "tlačte ako na kakanie" 🙂

eeffka
13. apr 2014

@janulabb svata pravda 😀 😀 😀 to bola pre mna nejdolezitejsia informacia, nakolko ja trubka som zadrziavala "zo slusnosti" 😀

junova
13. apr 2014

@janulabb aj mne🙂

junova
13. apr 2014

@janulabb Aj pre mňa bolo najhoršie ležať pri natacani CTG - čka. Som myslela, že umriem od bolesti ☹

ingmiriama
13. apr 2014

@junova @janulabb presne ja som si to tiež odtrpela na ctg ešte že mi potom dali epi...lebo inak juuuj

junova
13. apr 2014

@ingmiriama A ja hrdinka som si epi nedala ani pri jednom pôrode a potom som to počas kontrakcii lutovala. A ešte sestrička mi nadávala, že musím pekne ležať pri ctg. Ja že to už nevydržím, že musím do sprchy a na záchod. A ona, že veď vy už rodite, nezdržiavajte to ale tlacte.

sarka9832
13. apr 2014

@junova Aj mne bolo najhorsie pri ctg a doktorka vsak pockame kym to natoci a ked ma dali na vysetrovnu tak ze uch ona vidi hlavicku a to som musela este prejst na porodnu salu este ze to bolo asi len 5 metrov lebo by som asi rodila po stojacky a uz to islo 😝

dobromila1111
13. apr 2014

fuha,mne nastastie pasy nerobili..a na wcku ma nekceli nechat,lebo vraj porodim do wc.Skoda,tam bolo veru dobre,dobra poloha🙂

junova
13. apr 2014

@sarka9832 No a mne ani nestihli natočiť ctg a už som rodila🙂

sarka9832
13. apr 2014

a pri poslednom ctg sestricka bola otocena chrbtom a ja som ledva predychavala a ona ze ako to dycham vsak si dieta zadusim no hruza a mala bola tyzden vymalovana na vieckach asi bola dlhsie v porodnych cestach mala monokle a den a noc vracala plodovu vodu a schudla 300g ak nie viac

althejka
13. apr 2014

Ja som si sedela,drzala sa tej mini postielky nachystanej pre babo,nasla si jeden bod na paploniku s obrazkami a ked prisla kontrakcia iba na neho som pozerala a dychala si pekne pomalicky.a v duchu opakovala🙂 s prepacenim za autentickost vyrazu:do prdele,do prdele.....a uz som mohla o chvilku tlacit a bolo dobre🙂 🙂 🙂

roxy
13. apr 2014

@slecnamarplova jednoznacne hojdanie na fit lopte a protitlak na krize od mm...a v najvacsich konttakciach sa postojacky drzat postele a zas na krize tlacit.najhorsie bolo lezat.to sa ani nedalo....

sarka9832
13. apr 2014

@junova ja som pri prvej cakala skoro do konca a to sme isli este 60km a bracho mal cisto nove auto len sa bal az tam neporodim,ale stihli sme a ked sme prisli tak som bola na 7 otvorena a pytala sa na epidural a doktor ze nestihame ,uz to bolo na konci ze som ani nevedela od bolesti muzov rok narodenia 😀

sarka9832
13. apr 2014

pri druhej som bola tiez v sprche a na fitlopte

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre