Kde nájdem útočisko pre opustené matky s deťmi?

lamina2
30. mar 2013

Ahojte som slobodná matka a chcela by som sa opýtať kde na Slovensku sa da najst nejake utocisko pre opustenu matku s dietatom...som na materskej...a za akych podmienok je mozne sa tam dostat ? dakujem za odpovede

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hradnapani
30. mar 2013

@lamina2 pozeram, ze si z Kezmarku, takze v presovskom kraji su v tychto mestach zariadenia: http://www.mamam.sk/centra/17/4 resp. na tejto stranke najdes kompletny zoznam zariadeni nudzoveho ubytovania na celom Slovensku, ako aj strucne podmienky...

lamina2
autor
30. mar 2013

@zazvorka87 a ked mi nezáleží na tom ci to bude blízko mojho bydliska doterajsieho?

lamina2
autor
30. mar 2013

@hradnapani Dakujem nasla som nieco už som aj napísala e mail dakujem

hradnapani
30. mar 2013

@lamina2 niet za co! Prajem vela stastia!

miri6136
9. apr 2013

držím palce, som na tom podobne. priateľ, s ktorým mám dieťa, ma týral, skončil vo väzení a už rok a pol bývam v krízových strediskách. Synček bude mať 2 roky. S krizákmi mám dobré skúsenosti ale aj zlé. Je medzi nimi rozdiel. Niekde je krizák vybevný na úrovni a hlavne typu garsonka, kde poskytujú strechu nad hlavou pre max. 4 mamičky, niekde je to ako "ubytovňa" pre viacero mamičiek. A to je na psychiku až príliš veľká záťaž. Občianske združenia, ktoré spravujú krizáky žijú zo sponzorských darov, preto si mamička platí za nájom. Vštátnom krizáku podľa príjmu, sociálnych dávok vypočítajú sumu, ktorú treba mesačne platiť, vo väčšine prípadoch, v takýchto zariadeniach, je ich už málo, sa neplatí za nájom ani cent.
Držím palce, musíte byť silná žena, aby sa to dalo zvládnuť, a jedna rada úprimná, v krizáku nie je nikto váš kamarát. Dávajte si pozor na osobné veci, na ústa, čo poviete, Viac komunikujte so sociálnymi pracovníky o svojich problémoch ako s mamičkami. Závidia aj špinu pod nechtami. Skôr vám urobia zle ako pomôžu, skôr využijú.
Prajem pevné nervy, zdravie a šťastie nech vás neobchádza.

gucccinka1
3. dec 2013

@lamina2 ahoj ako sa vola to centrum co si nasla?

ariadna22
13. dec 2013

@miri6136 to je preto, že sú nešťastné

ariadna22
13. dec 2013

@miri6136 a môžem sa opýtať ako ťa týral?

miri6136
13. dec 2013

ahojte, ja som bola spolu v 3 centrách. Ak chcete kontréktne, je to podľa bydliska. Vo svojom regione si nájde centrum pre týrané matky, je to na nete. a ako ma týral? raz za mesiac si poriadne vypil. stiahol aj liter nejekj slivky. potom ma z ničoho nič napadol. bil ma pred deťmi. bola som tehotná. ničil veci, rozbíjal, vraj názorne ukazoval deťom, ako nemajú ničiť svoje hračky. rozbíjal dvere, veľký kochlík,... hocičo. bolo to brutálne, hlavne to, že to videli a prežili moji dvaja chlapci. zastavila som to až po 9 mesiacoch. zavolala som na neho policiu, následne ho odviezli do CPZ a na druhý deň do justičáku.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luba28
18. dec 2013

@fidka79 ona ma jedneho syna 2 rocneho,pise to vyssie,..ona bola uz v 3 krizovych centrach a nie tri deti ,....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luba28
18. dec 2013

@fidka79 hore pise ,ze jeden syn,nizsie,ze dvaja chlapci,...no neviem,....mam chaos teraz

bosoriak
18. dec 2013

@fidka79 To hladanie rovnakeho typu partnera suvisi so strasne vela vecami, napr. vzorom v partnerstve rodicov, povahou a charakterom cloveka, prip. prilis autoritativnou vychovou. Nebudem nikoho obhajovat, ale nevynasala by som sudy o tom kto si akeho partnera hlada. Mnohokrat za to clovek nemoze, jednoducho to ma tak "naprogramovane" a navzorcovane do zivota. A nie kazdy je schopny a ochotny vyriesit takuto prekazku. A niekedy je to len proste smola.

Aspon dala autorke odpoved s vlastnou skusenostou. A aspon neostava v takom vztahu, ako tolko zien, co sem pise.

miri6136
20. dec 2013

@fidka79 myslíte si, že násilník sa ukázal hneď ako násilník? o jeho vyčíňaní nevedel ani jeho vlastný otec. ale odzačiatku v krátkosti. v r. 2010 som sa rozviedla . manželstvo trvalo 10 rokov a mám dvoch synov Filipa a Adama. potom som sa zoznámila s týmto násilníkom. otehotnela som, žili sme spolu a začalo to. Vy by ste sa s polročným dieťaťom postavili na vlastné nohy? Ste psychicky a fyzicky unavená, týryná, sťahovala som celú domácnosť. vy ste to už zažili? týždeň som sa dávala dokopy. týždeň som nevidela. fotky ešte mám. oči som mala brutálne napuchnuté, že som ich nedokázala otvoriť. .... neriešte prosím vás mňa.... zamyslite sa nad tým, prečo dokážu muži takto ubližovať. nie len ženám, ale ublížujú najmä deťom.
ďakujem

marika_marika
20. dec 2013

@lamina2
Ak teda nezáleží, že to nie je v Kežmarku, existuje centrum Dorka, v Košiciach, Prešove a Zvolene: http://www.centrumdorka.sk/dorka-kosice
V Bratislave napr. Maják Nádeje http://www.majak-nadeje.sk/ . V Košiciach http://www.prohuman.sk/socialna-praca/Krizove-c... .
Ak si v googli zadáš napr. krízové centrum, nájdeš veľa kontaktov, keby nevyšlo to, kam si napísala. Okrem toho existujú aj organizácie poskytujúce materiálnu a finančnú pomoc, keby si potrebovala.

6zmysel
1. jan 2014

Ahojte preco hladate azylaky? Som tiez sama s dietatom hladam mamku s podobnym osudom ktora chce ist somnou byvat pomoct si viem zaistit aj pracu a pod mam to premyslene ale este stale som ju nenasla?? Azylak je len kratkodobe riesenie treba sa spojit a pomoct si.

lukavicka
14. apr 2014

ja som nad tym tiez rozmyslala ze najlepsie by bolo niakou inou maminou byvanie tiez mam o nieco take zaujem

miri6136
20. apr 2014

@6zmysel Ano aj to je dobra myslienka, to som skusala, nie je to dobre, kazda mamicka ma ine navyky, deti maju inu vychovu, nie je to dlhodobe riesenie. Kazda chceme mat svoj pokoj, urobit si podla seba, stale je to o velkej tolerancii.

bivanie
5. mar 2015

ahojte hladam nieake byvanie s dvoma detmi ak mozte tak my pomozte prosim

miskapar
17. mar 2015

ja som odisla od tyrana, mam skromny domcek, a volne izby. ak chces napsis spravu 🙂

miskapar
17. mar 2015

@bivanie ja som odisla od tyrana, mam skromny domcek, a volne izby. ak chces napsis spravu

dianaleuska
1. aug 2015

@miskapar
@miskapar ahoj mas eseste volnu izbu?dakujem

demda
10. sep 2015

Ja mam iny problem psychycke tyranie to je tazko dokazatelne.tak som ho vyhodila vymenila fabku a teraz je to este horsie ako predtym .pomoc a to Som na opatrovatelskom a v 2izbovom byte ma na telefone dokazy psychoteror nedava mi ani korunu a ako dalej ked tu ma trvali prosim o radu lebo dopadnem na ulici dakujem ☹

demda
10. sep 2015

Nechcem aby mi zobrala socialka deti koli manzelovy drzi ma v pazuroch najde sa rodinka v ziline ktora mi pomoze.dakujem denisa

simona_1234
26. okt 2015

Ahojte neviem ako mam zacat,ale zacnem tym som v 26 tt a nevladzem pri svojom priatelovi ma psychicky tyra,strasne pije a hra automaty a neviem ako uz daleja najhorsie nemam kam ist a chcem vediet ci neviete niekto o krizovom centre pre buduce mamicky.Som z Piestan mam 20rokov...prosim pomozte mi :( 0940837345 ak niekto nieco viete napiste mi prosim sms nemozem volavat,lebo by ma zabil...dakujem vopred :(

mato2012
5. nov 2015

Dobry den,dam do dlhodobeho prenajmu jednu zariadenu izbu matke z jednym dietatom.Najomne 30eur podmienka starostlivost o 3 izbovy byt a cistota preto nizke najomne. Najlepsie vychodne slovensko viac info mailom. walsall2012@azet.sk

martina1086
9. dec 2015

Ahoj som v ťažkej situácii žijem v Anglicku som tu sama bez rodiny uz 8 rokov mam 3 deti a zijem s partnerom ktory ma psichycky ničí dve moje deti nesu jeho len jedno a na ty dve moje deti len kričí nadava jim furt sa len hadame k voli nim vyhadzuje ma na ulicu vyhraza sa mi ze mi zobere maleho co mam snim a s mimi dvomi ma vyhodi nemam kam ísť moja mama ma ku sebe nechce zobrat nemam kam ist uz neviem kudy kam prosim vas pomôžte mi chcem od neho odyst ale nemam kam

martina1086
9. dec 2015

Ahoj prosimta nevies mi dajako pomoct chcem odyst od priatela ale nemam kam a som v Anglicku nemam rodinu som zúfalá uz neviem kudy kam