Kedy môžem znova otehotnieť?

cvikla12
10. nov 2016

Ahojte vedel by mi niekto poradiť?
V 24tt tehotenstva nám umrel synček tak som ho musela porodiť. Všetko prebehlo prirodzenou cestou takže nemuseli robiť ďalšie čistenia. Kedy by som mohla znova otehotnieť? Prosím poraďte mi ☹ strašne túžime s manželom po bábätku. ☹

zdenkastanka
10. nov 2016

@cvikla12 No podľa toho čo ti povedal dr. Nám povedal, že počkať 3 cykly.

sibalka21
10. nov 2016

@cvikla12 Ahoj, ale ved to by ti mal lekar povedat... On vie najlepsie ako si na tom zdravotne, skus ho kontaktovat

cvikla12
autor
10. nov 2016

Náš prípad má nastarosti viac doktorov jeden povedal dva- tri mesiace druhý pol roka tretí po dvoch cikloch tak neviem čoho sa mam držať. A keď som sa spýtala čo to môže spôsobiť ak otehotnieť po prvom cikle tak mi bolo povedané že to sa presne nevie možno nič, možno by som mohla potratit atď....tak som z toho zmätená.. ☹

cvikla12
autor
10. nov 2016

@sibalka21 Náš prípad má nastarosti viac doktorov jeden povedal dva- tri mesiace druhý pol roka tretí po dvoch cikloch tak neviem čoho sa mam držať. A keď som sa spýtala čo to môže spôsobiť ak otehotnieť po prvom cikle tak mi bolo povedané že to sa presne nevie možno nič, možno by som mohla potratit atď....tak som z toho zmätená....☹

sibalka21
10. nov 2016

@cvikla12 Kedze si bola v tak vysokom tt, pokial otehotnies hned pvy mesiac od porodu, je podla lekarov dost velka pravdepodobnost ze potratis... Neriskuj to, chapem ze vasa tuzba po dietatku je urcite obrovska, ale tvoje telo sa teraz musi zregenerovat a poriadne dat dokopy, aby bolo pripravene na dalsie tehotenstvo... A k tomu patri aj MS, aby sa telo zotavilo a precistilo... Pockala by som minimalne tri mesiace a potom uvidis kedy sa zadari 🙂 Prajem vela sil a aby si bola opat co najskor. ako to pojde, tehulka 🙂

cvikla12
autor
10. nov 2016

@sibalka21 ďakujem veľmi pekne po pôrode mám už skoro dva mesiace takže budeme určite trpezliví a ešte ten mesiac počkáme a potom to skúsime zatiaľ si dávame pozor a ďakujem za podporu 🙂

shia
11. nov 2016

po prirodzenom potrate to byva 3 mes, po kyretazi pol roka....u teba tazko povedat, no minimalne 3 mes su iste, mozno aj viac, radsej...zalezi aj aky bol dovod co sa stalo babatku aby sa to neopakovalo, nejaka prevencia, ak je to mozne...informuj sa radsej u lekarov

elviku11
11. nov 2016

@cvikla12 Mne doktor povedal, že po pôrode je ideálne počkať 6 cyklov, aby sa telo a maternica dostatočne zregenerovali

cvikla12
autor
11. nov 2016

@shia informovala som sa no boli na to rôzne názory ale tie tri mesiace počkáme. Sak dva mesiace sme už vydržali tak mesiac vydržíme. A prevencia čo sa týka našej diagnóze nie je len liečba počas tehotenstva imunoglobulínové len tak sa mi hádam podarí donosit dieťatko.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre