Mala som dva cisárske a čakám tretie. Riskujem?

zlatitka
23. nov 2012

ahojte chcela by som sa opytat mam druhe 10 mes. dieta som po druhom cisarskom a asi som tehotna lekarka mo odporucila pockat 2 roky aby som si davala pozor ale zrejme sa nam zadarilo -prihodilo 😒 chcela som tretie ale neskor.Tak by som sa chcela opytat ci riskujem svoje zdravie i zivot babatka ?

,
,

natalienka12
23. nov 2012

To tretie budeš rodiť zase sekciou a tretia sekcia býva už dosť riziková, neviem, ale o to sa ty nestaraj, to je starosť lekárov, aby to riešili. V podstate budeš rodiť sekciou rok a pol po predošlej, no neviem, je to dosť krátka doba. Ale ak to tretie tehotenstvo ešte nemáš potvrdené, nerob paniku.

ali20
23. nov 2012

ahoj ja mám tiež tri detičky cisárskym rezom medzi prvou a druhým je rozdiel iba 13 mesiacov a medzi druhým a tretím necelé dva roky. Budeš častejšie sledovaná, hlavne jazva na maternici ako sa stenčuje a iste bábo príde na svet tocha skôr (moje tretie bábo v 38 týždni) ale neboj sa zvládneš to ver svojmu lekárovi a teš sa na bábätko 🙂 držím ti palčeky ...

lalinko2010
23. nov 2012

takéto sa mi "páči" - zadarilo - prihodilo - máš dve sekcie za sebou a riskuješ? tak skoro? neodsudzujem, len sa čudujem, že niekomu sa zadarí tretie - ja viem že každá nemôže brať antikoncepciu, ale je toľko možností ako sa chrániť a nespoliehať sa na to, že keď mažel povie - dám pozor..... určite.... 🙂 😉
no ale nebudeš ani prvá a ani posledná, myslím že lekárka čo to spraví preto aby bolo všetko ok.
šak keď jedna moderátorka môže porodiť tretie dieťa cisárskym, ani nie rok po narodení druhého dieťaťa a už s ahrabe do roboty.... ale to je asi iný svet....
držím palce, všetko bude OK!

mirkami7
23. nov 2012

Ahoj,mám tiež dve deti cisárskym a čakám tretie,ja budem mať sice ked sa to narodí rozdiel midzi detmi 3roky aj 3 mesiace,ale skôr než som otehotnela písala som si do rôznych internetových gynekologických poradní a zo všetkých mi napísali že po roku môžem kludne otehotnieť,z jednej dokonca že po pól roku,takže neboj sa nebude to také zlé,myslím si že za tých 10 mesiacov je tá jazva už dostatočne zahojená.A počula som aj o ženách ktoré otehotneli už po dvoch mesiacoch a dopadlo to dobre.Takže ak si naozaj tehotná,tak gratulujem a neboj sa dobre to dopadne.

vadimka
23. nov 2012

lalinko 2010 - a ty co riesis??? prihodit sa to moze aj ked sa chranis....ziadna antikonc. nie je na 100per.....sme zeny a mali by sme sa podrzat....

zlatinka- vsetko bude dobre, vela stastia 😉

blumka
23. nov 2012

@zlatitka vsetko zalezi aky mas organizmus 😉 pravdepodobne budes viac sledovana, mozno ti lekar nakaze si to pekne odlezat ale nestrachuj sa dopredu, nebude to take zle ako sa to vsade pise 😉 opatrna ale budes musiet byt

paralenkap
23. nov 2012

Aj ja mam za sebou 3 sekcie, medzi 1 a 2 je rozdiel 13 mesiacov ... no ako pisu hore dievcata, budes viac sledovana, budu kontrolovat hrubku jazvy, a pravdepodobne bude planovana sekcia skor, ja som mala 2 dieta v 38tt a tretia v 36tt (ale ta sa vypytala sama)... ja by som sa nedala zastrasovat a setrila sa, kazde telo je ine a kazde zvladne inu zataz, moje to zvladlo, klop klop a ak si silna a zdrava zena, urcite to zvladnes aj ty 🙂)))) ale zapriahni aj okolie, aby viac pomahali a uzi si to 😉

katy2
23. nov 2012

Aj Pariskova ma tri sekcie a tretiu mala 15 mesiacov po druhej.... A dokonca pracovala do konca...
Ja som mala dve SC....
Drzim palce, nech vsetko dobe dopadne.... 😵

cemi
23. nov 2012

Ja cakam tiez tretie a lekar mi nic nepovedal, zatial je vsetko ok. Ziadne specialne opatrenia, nic. Takze malo by to byt ok 🙂

euka210
23. nov 2012

ja mam 1 sekciu a lekarka mi povedala, ze po pol roku mozem byt zase tehu. Zavisi to od rezu...ci bola planovana alebo nahla (bikiny rez alebo cez cele brucho, lebo nebol cas). Ale je asi aj rozdiel 1 a 2 sekcie. Ja som mala planovanu, hoci len posledny tyzden 🙂
Bude to rizikove, ale da sa urcite. MEdicina pokrocila.

mamaveronika
23. nov 2012

ahoj aj ja mám za sebou dve sekcie,medzi deťmi mám rozdiel 18mesiacov...kamoška mala prvé sekciou a za 3mes. otehotnela a rodila prirodzene...nikto ani neriešil, že už tak skoro otehotnela🙂 Moj gynekológ je aj pôrodník a na otázku čo by sa stalo kebyže čakám tretie, mi len s úsmevom povedal,že rodil ženu 4x po sebe cisárskym a je tu aj ona aj deti:D....je to risk,nechcem to zlahčovať,ale pri tretom by som to až tak neriešila...ak sa jazva dobre zahojila,bude všetko ok. A pritrafiť sa môže 😉 viem otom svoje 😉 človek si môže davať aj pozor....ale aj ked sa pritrafia sú úžasné a milujeme ich a sme radi že sa pritrafili 😀

slavkav
23. nov 2012

tiez cakam tretie, bala som sa, ze ako to bude - zatial vsetko ok. tak snad to tak bude aj pokracovat. ale uz si davam robit zaroven aj sterilizaciu

habibi78
23. nov 2012

pozri na Pariskovu ci Docekalovu ci ako sa to teraz vola....ta rodi cisarakom ako jablon....a v kratkych intervaloch.... 😝

olejka
18. máj 2013

U kazdej mamky je to individialne...lekari Ti pomozu zistit stav maternice na usg...a poznam zenu ktora ma za pat rokov styri deti cisarskym...stale je bez sterilizacie...udajne v zahranici sa stava ze ma zena aj sest cisarskych za zivot a da sa to aj bez komplikacii...
fakt sa nedaj ovplyvnit strachom a pribehmi so zlymi skusenostami...
Tu dokonca na MK som citala o jednej mamke co po dvoch cisarskych dokonca rodila prirodzenym sposobom tretie dieta, celkom bez problemov.. 😅

Kazdy den riskujeme uzrcite ovela viac...ze ma zrazi auto...ze na mna spadne omietka..ze sa skotulam dole schodmi ...a ked som sa rozhodla ze darujem dietatu zivot...beriem ho ako dar...nie je to riskovanie ale poslanie...
Dieta je dar od Boha, nezabudajme 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre