Poloha bábätka koncom panvovým

sodomi
31. aug 2012

Ahojte, chcem sa spytat, ci nemate skusenost s tym, ze babatko je v brusku od zaciatku tehotenstva len v polohe "koncom panvovym" t.j. hlavickou hore.
Som v 34. tyzdni tehotenstva, pohyby citim neustale a teda aj dost intenzivne. Cakam kym sa pretoci hlavickou dolu, aby som mohla rodit prirodzene, len mi zacali vrtat v hlave zaznamy v tehotenskej knizke, kde ta poloha je 6x posebe zaznacena "koncom panvovym". Navyse mi doktor naposledy pri ultrazvuku povedal, ze babatko ma mensiu hlavicku (nic zavazne), len ze to moze byt aj kvoli tomu, ze ma hore v bruchu menej miesta. Nestretli ste sa s tym?

cerez
31. aug 2012

Dcérku som mala od 5 mesiaca tehotenstva koncom panvovým a sedela akoby v tureckom sede. V tejto polohe bola až do pôrodu. Tehotenstvo bolo ukončené cisárskym pôrodom.

sampo
31. aug 2012

ja som to tak mala od zaciatku pri prvom a teraz to tusim tiez nebude inak 😅 normalne si tam sedela cely cas a hlavu mala potom normalne tvarovanu podla mojho rebroveho obluka 😀 pravdaze, ked som to videla, velmi smiesne mi to nebolo, ale upravilo sa to samo. Nic si z toho nerob, babo ma urcite dovod preco sa neotocilo. Napr. moja nemala plodovu vodu, niektore maju kratku snuru, nemaju miesto...

keziah
31. aug 2012

@sodomi pokial viem, poloha koncom panvovym nie je nevyhnutne dovodom na sekciu, aspon v zahranici
inak este je cas, babo sa este moze otocit. su tusim aj nejake cviky, ktore maju napomahat babu otocit sa, mozno ich niekto pozna a ozve sa alebo skus pogooglit

sodomi
autor
31. aug 2012

dakujem za reakciu. a vsetko bolo v poriadku? nemalo to nejake nasledky vo vyvoji plodu ked tak dlho bola v rovnakej polohe? ja dufam, ze sa este pretoci, aby sme sa cisarskemu vyhli.

cerez
31. aug 2012

Zabudla som dodať a to mi pripomenula sampo, problém som mala s placentou, po pôrode mi povedali, že som nemala veľa plodovej vody, ale bolo dosť, aby dieťatko prežilo. Poloha skutočne nemusí byť dôvodom na sekciu, všetko záleží aj od toho ako dopadne predpôrodné vyšetrenie, meranie panvy.

dulkagabulka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
labutka
31. aug 2012

@sodomi mne sa maly pretocil v 35tt, dovtedy bol KP. Tiez som z toho bola mierne v strese, lebo prvy syn bol cely cas hlavou dole.
Takze dohovarala som mu kazdy vecer, rukou po brusku ukazovala smer, ako sa ma otocit, a myslim ze pomohli aj dlhe prechadzky (hlavicka je najtazsia cast babatka, takze gravitacia zohra svoju ulohu).

sodomi
autor
31. aug 2012

dakujem za povzbudenie. len mi nejde do hlavy preco nemeni polohu, iba sa hemzi na mieste. co ked tam ma malo miesta alebo iny dovod? bezne je to tak, ze sa babatko otaca, raz je hore, raz dolu. . no a nase je stale rovnako, asi cele tehotenstvo☹

blau
31. aug 2012

@sodomi mne sa maly pretocil v 38tt pri porode mal 4040g 55cm, pani dr. mi odporucila robit sviecku, ale len za pomoci manzela a nie dlho, aby som dietatko pomylila. Teraz som tehotna druhy krat a doteraz babatko bolo hlavickou dole ale v 34+3tt zas hlavickou hore. Citim, ze sa zas otocilo, lebo ked ma stikutku citim ju dole. Dufam, tiez, ze sa otoci spravnym smerom. Su na to cviky, prikladaju sa sluchatka dole, aby islo za hudbou, drzim palce

monika2712
1. sep 2012

@sodomi ahoj, aj nas maly je KP uz od 20tt, ani raz nebol otoceny inak, ja som toho nazoru ze babo vie preco sa neotaca a zrejme ma na to dovod, ako bolo spomenute, malo miesta, kratky pupocnik alebo nieco ine, nas ma praveze hlavicku velku, respektive mal pri poslednom merani sme boli o 3 tyzdne vacsi, v pondelok ma caka sono aby sme sa dozvedeli aktualnu vahu a v utorok na poradni sa asi dozviem ci na caka cisarak alebo nie. Ono zalezi vraj hlavne na velkosti panvy a pomere zadocka a panvy, ale pri chlapcoch sa vraj voli automaticky cisarak kvoli moznemu poskodeniu semenikov. takze ja viac menej pocitam s cisarskym, a som s tym zmierena, dolezite je aby bol hlavne zdravi nech uz pride na svet akokolvek.

fukasova
1. sep 2012

@monika2712 ahoj ja mam ten istý problem nase male bolo v 35 týždni už dole hlavičkou tak som sa tešila že cisarsky nebude ale minulý tyžden som zažila šok ked my doktorka oznamila že sa obratilo a teraz je hore hlavičkou,v pondelok idem na krv tak uvidím čo povie ale bojím sa že budem mať cisarsky,prvu som mala normalne a porod bol super no ale už nech príde na svet a hlavne nech je zdrave

monika2712
1. sep 2012

@fukasova a je to chlapec alebo dievcatko? ja sa tiez trocha bojim ale po pravde ak nas chlapec bude mat okolo 4kg viac by som sa bala normalneho porodu a toho ze ma celu dotrha a ze sa budem velmi trapit tlacenim a nakoniec by som aj tia skoncila na cisarakom. Tiez som velmi dufala ze budem rodit prirodzene ale ked sa on rozhodol takto tak to respektujem a nemienim robit ziadne akrobaticke kusky aby som ho donutila otocit sa, este tak riskovat ze sa pridusi pupucnou snurou alebo nieco, to naozaj nemam za potrebu. Ak sa do porodu otoci tak fajn ak nie tak tiez fajn, hlavne nech sa narodi zdravy.

anjelicek26
1. sep 2012

@sodomi - Max tiez hodil obratku az v 34.tyzdni 😉 Su deti, co sa tocia az pocas porodu 😀 😀 Daj mu sancu este 😉

fukasova
1. sep 2012

@monika2712 to ešte neviem,stale sa tak dáva že nevidno či je to chlapček alebo dievčatko,minulý týžden malo približne 3kg,ja tiež nemienim robiť cviky alebo take niečo ved ono vie prečo sa otočilo,hlavne nech nám na svet prídu zdravučke no nie 🙂

monika2712
1. sep 2012

@fukasova tak tak.. nas sa uz asi neotoci, lekari tomu nedavaju velku sancu, tak som len zvedava ako sa k tomu postavia v porodnici. A vas este ked ani nie je vidno co to je.. no snad aspon to vam coskoro ukaze aby sa vedeli rozhodnut co s nim dalej. dievcatkam vraj davaju sancu na prirodzeny porod, ale aj to som citala take pripady ze sa narodili s vyklbenymi nozickami a podobne.

fukasova
1. sep 2012

@monika2712 ved uvidím čo povie v pondelok ale tu v nasej pôrodnici nezáleží na tom či je to chlapček alebo dievčatko ked nieje otočené automaticky urobia cisársky,jedna baba z Martina my písala že u nich sa detičky rodia KP cez normálny pôrod a sekciu robia iba ked sú komplikácie ,toho by som sa bála asi viac ako cisárskeho,podla mňa je to veľmi nebezpečné aj ked doktori vedia čo robia

monika2712
1. sep 2012

@fukasova no ja tiez este neviem co mi povedia na poradni, zatial sa mi doktorka vyjadrila tak ze uvidime podla jeho vahy, ale nemienim riskovat ze malemu by nejak ublizili a bol by napr navzdy neplodny. tak vela stastia ti prajem, nech to dobre dopadne.

fukasova
1. sep 2012

@monika2712 dakujem aj ja tebe prajem veľa šťastia,myslím že to je dobre v tvojom prípade že sa malý otočil hore hlavičkou aspoň nebudeš mať ťažký pôrod ved 4 kilá je dosť veľa a maličký vedel prečo sa otočil,všetko zle je na niečo dobre,neboj my to zvládneme a ked budú detičky na svete tak na to budeme len spomínať verím že v dobrom 🙂

babajaga
1. sep 2012

ahoj,mala som KP,ja som bola rada,ze je maly tak,strasne som sa bala porodu..ja by neporodila 😀 mla som sekciu,maly bol a je v poriadku,ale boli tam zienky s KP,tiez sekcie a museli s babom cvicit,teda otacat hlavicku kvoli natiahnutiu jednej strany...ale to mali cvicit cca 2 mesiace....takze ziadny problem....drzim palce ,aby vsetko dobre dopadlo a boli ste zdravucky....

fukasova
5. sep 2012

Ahojte babulky tak strasne sa teším,bola som dnes v poradni a malinke sa otočilo takže cisarsky nehrozí super som šťastna ako blcha 😀

monika2712
5. sep 2012

@fukasova fiha tak to je akrobat 😀 a uz vies co to je? nas sa neotocil a este k tomu ma 3690g a zodpoveda 39+6 pri tom som 37+3. ale moja doktorka sa mi stale k cisarskemu nevyjadrila, ale dalsie dve doktorky v porodnici mi uz povedali ze to je urcite cisarak.

fukasova
5. sep 2012

@monika2712 tak to ty teda poviem,ešte stale nie lebo ma riťku tesne pod mojími rebrami,moje ma 3 kilá,ja si tiež myslím že budeš mať cisarsky ked je už teraz taky velky a ešte kolko do porodu priberie,a ešte k tomu sa stale neotočil,betarik je to 🙂

monika2712
5. sep 2012

@fukasova no ja dufam, ze tam nebude ziaden mudry lekar ktory by to nebodaj chcel riskovat s normalnym porodom u mna.

fukasova
5. sep 2012

@monika2712 snad nie ved to by bol velky risk,u mna by to nehrozilo lebo u nas robia automaticky cisarsky ked sa babätko neotočí,a keby si im niečo povedala či mali by ťa v paži?

monika2712
5. sep 2012

@fukasova no zatial ma ma v pazi doktorka ktorej chodim do poradne, ale buduci tyzden je prec, takze pojdem inej/inemu, tak uz snad budem vediet viac a zacnu sa so mnou konecne bavit aj o cisarskom. 😉

fukasova
5. sep 2012

@monika2712 pojdeš inde a kázali ty prísť rano na krv?,ako predoperačne,ja som dnes rano mala isť na krv ale najskor na ultrazvuk ale kedže sa otočilo krv my nebrali 😉

monika2712
5. sep 2012

@fukasova krv mi brali vcera, potom som mala poradnu a o tyzden si mam vydzvihnut vysledky a ist znova na kontrolu, tak snad sa uz viac dozviem.

fukasova
5. sep 2012

@monika2712 nepovedali ty ani prečo ty beru tu krv,to bolo asi to predoperačne lebo sa už nema brať krv,ved uvidíš ake budu vysledky,potom daj vedieť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre