Poloha bábätka koncom panvovým

barakr
3. sep 2012

ahojte,za dva dni začíname 36tt a malá sa minulý týždeň otočila koncom panvovým,doktorka mi oznámila vraj asi pôjdeme sekciou,chcela by som sa opýtať koľko z vás malo/má takýto problém a či ste išli sekciou alebo spontánne a v ktorom týždni,ďakujem 🙂

strapco13
3. sep 2012

skus sa skontaktovat s dulou napr @dulkagabulka ..existuju cviky na otocenie dietatka, ja som mala od nej cviky, cvicia sa od 34tt , skor netreba..ale mne sa v 30tt pretocila mala..ja som jej dohovarala 😉

martinka211
3. sep 2012

Moja mala bola od 30-40tt kp,otočila sa pár dni pred termínom sekcie 😉

lucijag
3. sep 2012

mne sa mala otocila 3t pred terminom dovtedy bola dole hlavickou a potom tiez KP a este k tomu sikma poloha a neotocila sa nakolko mala pupocnu snuru 3x omotanu okolo krciku aj ramienka takze ja som boal chvalabohu sc

liz_lemon
3. sep 2012

ja som mala tiez KP, a maly sa vobec neotocil do spravnej polohy, takze som mala sekciu v 36. tyzdni, akutnu, kvoli tomu, ze mi odtiekla voda

dulkagabulka
3. sep 2012

ak sa babatko neotoči do konca 35tyzdna, mozes mi napisat na dulkagabulka@gmail.com, mam cviky od mexickej porodnej asistentky na otočenie babatka, cvičia sa až od 36tt
inak, odporučam ti metodu hypnoporodu- tam sa otočí až 80% detičiek bez cvičenia ..najnovši kurz hypnoporodu bude v BA 14.-15.septembra http://www.hypno-porod.sk/
alebo v homeopatii je protokol na otočenie dieťatka, tiež pomaha moxovanie vonkajšej strany malička (to presne neviem ako sa robi, to skus vygooglit,ale kamoške to pomohlo)
od zahraničnej PA som počula prihodu, kedy sa babatko otočilo až počas samotneho porodu a tam sa KP nepovažuje automaticky za dovod na sekciu

zakinka3
4. sep 2012

mam dve dcerky 14rokov a necelych 9 mes.,obidve som rodila sekciou, pretoze cele tehotenstvo boli otocene KP. Starsia dcerka v 37t a mladsia dcerka 36t,pretoze mi nahle odtiekla plodova voda. Boli to rovnake situacie a dokonca obidve mali okolo krku omotanu pupocnu snuru.

cmuky27
10. sep 2012

Mám 4 ročnu dcerku, ju som rodila normalne otocila sa tri tyzdne pred porodom, a teraz cakam druhu kocku no ta je od zaciatku otocena KP ☹ . Doktorka ma riadne vystrasila ze to pojde normalne odrodit nozickami vpred tak sa len modlim aby sa otocila.

mrva
21. feb 2013

sekciou, na vlastnú žiadosť, ale chceli ma nechať rodiť normálne. Ja som sa však bála. Druhý pôrod bol normálny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre