Pôrod bez prípravy

limetka69
6. feb 2016

Ahojte mamicky. Zaujimalo by ma ci su v dnesnej dobe este zeny, hlavne prvorodicky ktore sa nijak nepripravovali na porod. Ziadne masaze hradze, epi-no, caje, cviky a podobne. A ako dopadol ich porod. Zaujima ma ci mali niektore aj napriek tomu, ze sa na neho nepripravovali lahky porod. Hlavne prvy, kedze som prvorodicka. Vopred dakujem za odpovede 🙂

michaela460
6. feb 2016

Ja som sa nepripravovala vobec nijak a prvy porod trval od prvej kontrakcie cca 4 a pol hodiny bez ziadnych komplikacii 🙂

briketa
6. feb 2016

@limetka69 samozrejme. nie v kazdej krajine mas matersku, tu v usa robis do posledneho dna. nemas cas na nic. a rodili sme uplne normalne bez nastrihovaciek a cokolovek ineho. o dvanast hodin uz naspat doma z porodnice.

blabla195
6. feb 2016

Ja som si precitala knizku hypnoporod - to bola cela moja priprava (nestihla som ju ani celu docitat ☺) a porod trval 5 hodin od odtecenia plodovej vody po narodenie malej ☺, bez komplikacii s mini nastrihom... vedela by som si predstavit ist po par hodinach domov...
Dufam, ze aj druhy bude taky pohodovy ☺

limetka69
autor
6. feb 2016

Dakujem zienky, dobre sa to cita, jedze som sa vykaslala na vsetko. Akurat info zbieram, ze co a ako okolo babatka, tiez citam knihu o materstve, tehotenstve, ale vsetkym kurzom som sa vyhla, aj pozeranim videi, radsej nechcem vediet co ma caka 😀 inal by som bola zelwna od strachu uz od dnes

yanni
6. feb 2016

@limetka69 Aj ja som vsetky kurzy odignorovala, nikde som nechodila a prezila som. Akurat som mala na nejake kurzy cas. A poviem ti, ani sa mi nechcelo. Ten kurz u nas zacinal vecer o 7, bol do pol 9, pokym by som sa dotrepala domov by bolo nieco po 9. 😕

inulienka11
6. feb 2016

Ahoj.ja som sa nepripravovala vobec na nic a za 3 hodiny aj s kontrakciami bol maly vonku ani som nevedela ako

lulu369
6. feb 2016

@limetka69 ja už mám za sebou 3 pôrody, ale ani na jeden som sa nijako nepripravovala. Môj prvý pôrod bol najhľahší - celý pôrod trval 7 hodín, rodila som bez nástrihu, kontrakcie som mala najmenej bolestivé, dokonca som si aj 2 hoďky zdriemla 😉 malá sa narodila na 2 zatlačenia a nebola som ani zašívaná...

stellamaris
6. feb 2016

@limetka69 ja som kurz pripravy na porod mala,ale povazovala som ho za somarinu.Nic nove som sa nedozvedela a nakoniec som ho nedokoncila.Na predposlednu hodinu som dosla po 4 dnoch pobytu v porodnici po sekcii s vajickom,kde bol maly 😀 Na dalsi kurz ani nejdem.

mawka
6. feb 2016

@limetka69 ale prd makovy. kazda zena porodi. na to nepotrebujes sprievodcu po galaxii 😀 ja ako sestra som sa na porod tesila, uplne pohodovo som to brala, ze sak som videla, sak zvladnem, je to prirodzena vec, tiez ziadne pripravy, akurat vtedy este muz bol na priprave pre oteckov, jezis, sa nam tam chcelo smiat, take akesi ezotericke mi to prislo a hlavne sme sa tam ani nic extra nedozvedeli. len nam mykalo kutikmi. dalsi krat sme tam ani nesli. no vsetko zacalo normalne, prebiehalo normalne do momentu, kym som sa neprestala otvarat a za to nemohol nikto, lebo do mna nic nepchali, lebo vsetko vyzeralo ok. potom zacali do mna pustat infuzky, ale ja som suhlasila, sak chcela som mat cim skor za sebou, no aj to trvalo, lebo ani bohovi sa znovu rozbehnut a ked sa znovu konecne rozbehlo, tak zase sa maly stocil tak blbo temenom dopredu (sak aj teraz je taky ze hlavou proti muru) 😀 ale uz sa nedala potocit hlavicka, tak som skoncila sekciou, lebo to uz bolo prilis no. vidis, tak som sa tesila, ze budem normalne rodit bez divadla a prirodzene, az som sa toho nedockala. ale vsetko ok, prezit sa to da, spomienky vybledli hned po tom, co som videla maleho a dnes sa na tom uz len smejem 🙂
porodis aj ty. aj bez epina aj bez hypnozy, proste normalne 🙂 drzim palce, nech ste v poriadku a porod nech je co najlahsi 🙂

limetka69
autor
6. feb 2016

Tak to je super, vazne som si myslela, ze sa ru docitam, ze ste rodili minimalne pol dna, skoncili zasite az za usami a podobne. Jak ste ma ukludnili, aj ked viem, ze mozem nyt vynimka, aj bat sa bojim nadalej, ale mam nadej, ze to bude par hodin a bude po vsetkom. Nejak vyjst musi 😀

limetka69
autor
6. feb 2016

@mawka boze..... Tak sa trápiť a nakonec sekcia.... A som rada, ze som na ten kurz nesla, keby to fakt bolo take ezoterické, slak by ma trafil, urcite by ma to znervoznovalo, ze ma nejdu pripravovať, ale uz dopredu ukludnovat 😀

lulistek
6. feb 2016

ja si myslim ze to zavisi od vela veci.... ja som mala prvy porod taky stredny si myslim, nijako som sa nepripravovala. uvidim teraz ako bez pripravy zvladnem druhy

limetka69
autor
6. feb 2016

Tak urcite sa pripravujem na bolest, viem, ze to nebude len tak, len som chcela pocut, ze to nebude trvat 12 hodin 😀 a stat sa moze cokolvek, to mi je jasne. Ale ako tak citam, tak ta priprava je na nic... Vsetky cvicia s balonikami, masiruju hradzu (mna by asi seklo) .... A porod maju mozno taky ako bany tu bez pripravy. 🙂
@lulistek

mily7
6. feb 2016

Rodila som pol dňa,zasita az za ušami😄super bolo ale že prvé kontrakcie som strávila doma,vonku na prechádzke a do nemocnice som šla až po odtoku plodovej vody. Tam to šlo do štyroch hodín. Druhy bol dlhší a horší. Záver : všetko je to individuálne,myslieť treba pozitívne,negatívne myšlienky ešte nikomu nepomohli . Bez prípravy prežijes v pohode 😊

limetka69
autor
6. feb 2016

Zeny * tam malo byt
@lulistek

mawka
6. feb 2016

@limetka69 ono to ani nebolo trapenie. skor ma doslova sralo, preco sa to tak taha, ja som chcela uz rodit 😀 no sak uz som mala riadne supy kontrakcie, keby mal maly tu hlavicku normalne, asi by som ho vytlacila na dva krat, podla mna tie kontrakcie pred finale su take TOP neprijemne, sak o dieta treba vytlacit. mna brali akutne na sekciu. cize ako vravim, keby bola hlavka normal, tak je o chvilu potom na svete. ale cele to predtym bolo sor o netrpezlivosti, sak som sa dockat nemohla 😀 a nebavilo ma chodit a dychat. ale dalo sa to zniest. vlastne rano mi zacali kontrakcie, ani som netusila, ze to je ono, pobehala som postu, banku, nakupila, vysavala, sak pohoda 😀 a az vecer okolo pol desiatej som pravidelne odfukovala, ale to neboli ze bolesti, skor tlaky. tak ex zrovna hyperaktivny ze ihned nemocnica, ale kde, ja som sla do sprchy a dat sa do poriadku 😀 cisto panicka, sak ma vyslovene nebolelo nic. len to bolo uz pravidelne a este sme mali 80 km po dialnici pred sebou. potom sme v noci nevedeli kde zaparkovat, tak hore na kramaroch a trtkala som sa dole na urgent z kopca tam v novembri. sak co by ine odo mna clovek ocakaval. este na tom sme sa rehlili. a potom ma prijali a inak voda mi neodchadzala, tu mi pukli, klystyr som ani necitila, celu dobu bol ex u mna, sak noc bola, sestricky super, sak normalne no. az teda potom pred obedom druhy den reku konecne porodim a drb. nic. sekcia 😀

mily7
6. feb 2016

@limetka69 nastav sa na to že o pár hodín budeš s babetkom a raz to skončí. A cakaj radšej viac hodín ,menej tá potom príjemne prekvapi. Ja som pri druhom bola rada že len 24h nie 32. No ale po porode, siti som sa paradoxne cítila oveľa lepšie ako po prvomkratšom

limetka69
autor
6. feb 2016

@mawka ty si maska..... 😀 v dobrom samozrejme, aj ja to chcem tak flegmaticky prezivat. Ja uz tiez chcem rodit, uz mam toho dost, este mam tri tyzdne do terminu, ale by som sa nepohnevala keby sa to spustilo. 🙂 ale na druhej strane sa vobec necitim byt psychicky pripravena na male babatko, dajak si neuvedomujem, ze co ma caka, som jak pozorovatel, no sak mne zachvilku docvakne 😀

tslobik
6. feb 2016

@limetka69 ja som sa ako prvorodička na pôrod nepripravovala nijako. Mala som rizikové teh. takže som nemohla ani cvičiť, ani masírovať ani nič. V pôrodnici sa čudovali sestričky, vraj či aspoň viem ako dýchať. Pôrod som mala úplne bez problémov za jeden a pol hodku so všetkým. A ja by som aj tak nedýchala predpisovo 🙂 keďže som robila to, čo mi v danej chvíli bolo najlepšie.

lulistek
6. feb 2016

@limetka69 Tak ja som rodila 7 hodin, bez epiduralky, bolelo to jak svina ak mam pravdu povedat ale mozno preto ze porod bol vyvolany.. vtedy ze vraj boli najviac.neviem nemam skusenost porovnat. aj nastrih som mala aj roztrhanie, ale necitila som priamu bolest pri tom ani pri siti len jemne kedze to trvalo 45minut :D ale zdrave babatko je to najdolezitejsie co tam po rekonvalescencii :D uvidime ako druhe, snad uz su cesty priechodnejsie :D

limetka69
autor
6. feb 2016

Och zeny, toto citat to balzam pre moju dusu 🙂

mawka
6. feb 2016

@limetka69 to su normalne pocity. lebo chces byt super, tak mas obavy, ci budes. a budes 🙂 jasne, brat too s nadhladom. aj u malej som sa tesila, ze ju uz urcite porodim normalne, sak da sa aj po sekcii. a hadaj co? sekcia 😀 zas. a opat prenasane dieta, lenze ona ani nezostupila dole prenasana, nepomohol ani hamiltnov hmat ci ako sa to vola, vyvolavacky mi dat nemohli - kvoli predchadzajucej sekcii, tak som opat nezazila klasicky porod. a rovnako som si myslela, ze pri nej sa mi podari kojit, no nepodarilo. netreba sa nad nicim stresovat. ides do nemocnice, su tam odbornici a na vsetko je riesenie. nemas sa coho bat a urcite porodis. a potom si tiez z nicoho nerob hlavu, lebo vzdy existuje riesenie. na vsetko 🙂 proste pianko a vsetko bude dobre. 🙂

vroni
6. feb 2016

Ja som sa nepripravovala vobec nijako, akurat som si bola omrknut porodnicu (strasne seriozne som si ju vybrala, lebo mi bol sympaticky lekar, po ktorom sa vola) Porod bol sice dlhy, lebo som sa neotvarala (to by som pripravou nijako neovplyvnila) ale bez nastrihu a naspat na izbu som sla uz po vlastnych, lebo sa mi nechcelo cakat na sanitara.

tiumen
6. feb 2016

@limetka69 ja som cvičila s epinom aj to len lážo plážo keď sa mi chcelo, pila som čaj z ostružiny malinovej a aj tak mi to bolo prd platné 😀 všetko záleží aj od toho kto ťa rodí, moja dr bola zrejme menej skúsená 😀 na žiadne predpôrodné cvičenia som nechodila - všetko mi počas priebehu aj tak vraveli.. len žiaľ ja som mala pôrod umelo vyvolaný ☹

limetka69
autor
6. feb 2016

@tiumen ja som sa vykaslala na vsetko, stradne leniva som, jedine co robum je ze natieram brucho, prd.... Aj to robi mm 😀 a zatial som ani nepopraskala, tak snad uz nepopraskam a nebude mi to prd platne,.... Ja som si aj myslela, ze to vobec nie je o pripravach, ale doslova o stasti..

tiumen
6. feb 2016

@limetka69 ja som sa natierala ale to som brucho ešťe nemala, a keď som mala tak sa mi nechcelo a mám len pár strii.. joj ale do termínu máš ešťe pár dní ešťe dačo narastie 😀 len ja som tam mala malé hebédko co malo 4.1kg a 55cm 😆

badimeria
6. feb 2016

@limetka69 neboj ani,ja.nie bolesti zacali o 17 hned nato,som zaspala a o 19:30 sme prisli na prijem a o 20:30-bolna svete takze ziadna priprava nieje potrebna

8291
6. feb 2016

@limetka69 správne😁

stardust
6. feb 2016

Mne byvala svokra zahlasila, ze bez kurzu nebudem vediet ani porodit 😀 😀 Na ziadne kurzy som teda nechodila, jednak sa mi nechcelo, za druhe v ukazkach z kurzu pre tehotne na Spiegel TV som sa nedozvedela nic nove, takze by to len bolo otrieskavanie penazi za nezmyselnost a za tretie, tieto kurzy boli u nas vo vecernych hodinach, ked som uz bola maximalne unavena a jedine, co ma zaujimalo bola postel.

luciahaluskova
6. feb 2016

Ja som sa nepripravovala vobec,pôrod od prvej kontrakcie ktorá prišla keď mi odtiekla plodová voda,bol Jakubko za 20 minút vonku pri mne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre