Skalická pôrodnica

oktobermimi
2. sep 2013

aká je pôrodnica v Skalici myslím personál.
po akom čase my dajú ku mne bábätko po pôrode a či ho môžem mať pri sebe na izbe.
či my sestričky ukážu ako správne kojiť a kúpať bábätko??
a hlavne ktorí lekár je aký? myslím prístup k rodičke... Ďakujem 😉

oktobermimi
autor
2. sep 2013

a čo všetko si mám zobrať pre seba a malunké 🙂 Ďakujem 🙂

galaxy
3. sep 2013

1.po akom čase my dajú ku mne bábätko po pôrode a či ho môžem mať pri sebe na izbe - Hneď po pôrode, ti ho ukážu v perinke a nechajú chvíľu pochovať. Potom ťa odvezú po hodinke-dvoch na izbu,trochu si odpočinieš,zoberú ťa do sprchy a potom ti drobca prinesú. Je to cca po 4hodinách? Bábätko ti potom nechajú na izbe.
2.či my sestričky ukážu ako správne kojiť a kúpať bábätko - Čo sa týka kúpania - áno ukážu a na druhý deň kúpeš sama. Ak sa ale bojíš a poprosíš ich,opäť ti bábätko okúpu. Čo sa týka kojenia - dajú ti ho k prsu a pozrú či sa prisálo a ako. Závisí to od sestričky či ti budú niečo vysvetlovať.
3.hlavne ktorí lekár je aký? myslím prístup k rodičke - všetci lekári sú milí,ochotní, - ale to platí všade,ak si milá ty,sú aj oni
4. Zoznam z ich webstránky:
Milé mamičky, do pôrodnice si so sebou zoberte:

dokumenty: (tehotenský preukaz, občianský preukaz, preukaz poistenca. Ak máte preukaz poistenca EU nutná aj fotokópia preukazu.)
osobné potreby: nočná košeľa, župan, papuče, ponožky, spodná bielizeň, podprsenka pre kojace matky -2 ks, príbor, pohár na pitie, nesýtená minerálna voda (nevhodné sú džúsy z exotického ovocia, špeciálne citrusové plody)
hygienické potreby: uterák, osuška, mydlo, , toaletný papier, hygienické vložky (5 balíkov - tzv. pôrodnícke vložky, predávané v zdravotníckych potrebách), vložky do podprsenky, masť na popraskané bradavky – calcium panthotenicum (kalciová masť)

Potreby pre novorodenca:

l:l bavlnené plienky 15 ks,

l:l jednorazové plienky 40 ks,

l:l vlhčené utierky na zadoček,

l:l modrá indulona, detská

l:l osuška a žinka na umývanie po 1 ks,

l:l cumlík – 2 ks,

l:l bavlnená košieľka,

l:l kabátik,

l:l čiapka.

Výbavička pre dieťatko pri odchode z pôrodnice:

l:l perinka,

l:l deka, /fusak/ - podľa ročného obdobia,

l:l košieľka,

l:l kabátik,

l:l čiapka /1 ks bavlnená, 1 ks teplejšia/ - podľa ročného obdobia,

l:l ortopedické nohavičky – „poštolky“,

l:l dupačky.

oktobermimi
autor
3. sep 2013

@galaxy dakujem pekne 🙂

zuzanarichard
5. sep 2013

mňa by teda velice zaujímalo,že načo im bude mojich 15 bavlnených plienok,a ako potom budú vedieť,ktoré mi majú vrátiť🙂)a nepoznám tuším žiadnu maminu,ktorá brala 40 jednorazových...každá zobrala max.20,a ak chýbali,tak tatino priniesol,ale zbytočne vela neberte,lebo už sa vám nevrátia späť...

sympatacka2
11. nov 2013

🙂 ja si budem brat len 5 ved mame tie jednorazovky a pri baleni na siroko sa pouziva len jedna :D
@zuzanarichard vsimla som si, ze my mame podobny termin :D mozno sa nakoniec stretneme v nemocnici 🙂

artep87
11. nov 2013

@zuzanarichard tie bavlnene plienky mas ty pri sebe tak ty si odsledujes ktore su tvoje 🙂 a 5 je urcite malo lebo jednu budes potrebovat na zabalenie noziciek v perinke a jed sa nahodou precika alebo prekaka budes potrebovat dalsiu, druhu budes potrebovat pri kojeni a na vracanie a tam sa urcite z jednou neobides, ja som si ich zobrala 10. Spravila som kompromis 😀 . A ktym jednorazovym, ja som mala cele balenie a vsetko sa mi vratilo spat
@sympatacka2

artep87
11. nov 2013

@oktobermimi ja len k tym lekarom a sestrickam kedze maleho som dostala az na treti den a v porodnici som ho mala pri sebe jednu noc aj to poslednu . Sestricky velmi mile aj z kojeneckeho. A dr. Mna rodil budinsky a nemozem povedat ani mäke f 🙂 bol velmi dobry ale na primara som pekneho slova este nepocula a som velmi rada ze ma nerodil on. Vraj rodickam nadava, ze preco tak kricia, ze to musi ist ako po masle, a ci aj pri vyrobe tak kricali a podobne veci. Keby som isla druhy krat rodit a mal by ma rodit on beriem urcite manzela ako posilu 😀

zuzanarichard
11. nov 2013

@sympatacka2 🙂)ja mám momentálne okolo seba asi desať kamarátiek,ktoré majú taký istý termín,aby sme sa tam pomestili🙂))inak,ja až v stredu budem vedieť,ako to bude,záleží od toho,čo sa mi posunula placenta s malým vyššie,ak nie,tak ma čaká začiatkom januára cisarák...a možno s nami bude ležať aj lekárka z gynekológie Gabika,tiež má rovnaký termín🙂)

oktobermimi
autor
11. nov 2013

@artep87 presne!! Budinského som mala aj ja a SUPER!! ani Ň proti nemu 🙂 keby boli taký všetci tak super 🙂
a primár je hulvát pretože po mne čo rodila baba tak tá ho mala a pékne slová vélmo pékne...
já keby idem o hodinku neskôr mam primára ☹ no chytila som poslednú hodinku čo mal Budinský 😀

dura
11. nov 2013

caute maminy..chcem sa s vami podelit aj ja o svoje skusenosti so skalickou porodnicou..kedze to mam uz 3x za sebou.personal aj doktory boli velmi mili..aspon kumne.primar posobi taky bručoun..ale inak je fajn.2x ma rodil p.dr.černák..super..a naposledy pred 18m.dr.budinsky...noo..lepsie povedane..stihol sa zucastnit..kedze som si to stihla odrodit sama..kedze som na stol vyhupsla uz s hlavickou v hrsti..dones sa natom zabavam a rada spominam..takze moje skusenosti s budinskym a cermakom..super.kazda si tym prejdeme a to uz je jedno s akym doktorom.takze vam mile buduce maminky prajem bezproblemovy rychli porod..a hodne zdravicka drobcekom..

mirdzis
11. nov 2013

Ahojte,mam za sebou 2 cisaraky v skalickej porodnici.s personalom velkaa spokojnost hlavne sestricky super,poradia urcite vo vsetkom ale hlavne pytat sa stale na vsetko ak neviete.ak budete mat doma aj tie klasika kosielky tak si zoberte hodia sa a aj bavlnene plienky aspon 10 ks a treba si ich podpisat.podpiste si aj indulonku plienky a osusku.ja som bola so vsetkym spokojnaa.tak nech vam vsetko dobre dopadnee.

mirdzis
11. nov 2013

@zuzanarichard ;:tie bavlnene budes mat u seba tie si urcite ked tak podpis ved oni si svoje uz poznaju a ked tak si vypytas spat

sympatacka2
11. nov 2013

@dura
@mirdzis tak nakoniec ako je to s tymi plienkami? 🙂 kolko ich mam vziat lebo kamoska co rodila pred rokom hovorila ze jej tsacilo 5...ze jedno pod hlavicku druhu pod ritku a tretiu ked slinosky isli...a ked sa precikal alebo nejaka nehoda poodbneho charakteru tak sa vzala plienka spod hlavicky dala nova a ta co bola prekakana sa vzala dom oprat a obratom jej ju z domu priniesli....tak neviem teraz....
@zuzanarichard no teda tak nas bude plna porodnica 🙂 dufam ze to bude v pohodke a malicky/malicka este vydrzi do februara 🙂) treba mysliet pozitivne 🙂

artep87
11. nov 2013

@sympatacka2 určite tým nepokazíš nič ked si ich zoberieš 10 radšej nech maš zasobu ako keby ti malo chýbat 😖

mirdzis
11. nov 2013

@mirdzis
@mirdzis
@sympatacka2 ; nic nepokazis ked si zoberies 10 latkovych plienok,vsak zoberies zasa dom.ked si podpises perom to bude istota a potom sa to vyperie.

sympatacka2
11. nov 2013

@mirdzis no podpisovat budem urcite a ze existuje aj nejaka fixa na latku...ktora sa nevyperie...🙂keby nahodou

mirdzis
11. nov 2013

Neviem ci existuje ale mne sestricka podpisala perom a vypralo sa mi to na plienkovej osuske.tie male latkove mi vratili ked bola moja oni to uz poznaju svoje nemocnicne ale bez problemov si to podpis do roha. som nepodpisovala tie male.neboj to pero tam chvilu vydrzi nez pojdes domov.potom uz si budes robit s babatkom sama ked ho budes mat u seba sestricky prinesu veci mamickam

tinaloo007
31. dec 2013

Dievčatá (hlavne tie, ktoré radi kritizujú...): ja som rodila práve nedávno, a na skalickú pôrodnicu nemôžem povedať krivého slova. Mala som cisársky a musím povedať, že som nadmieru spokojná. Personál je úplne extra... ani som to nečakala, pretože to, čo niektoré píšu na nete, mi naháňalo až strach. Ale vlastná skúsenosť je fakt iná. Cisársky mi robil pán primár spolu s doktorkou Nataly Roschko (tuším tak sa to píše)... boli úplne skvelí. Je síce pravda, že primár nie je velmi zhovorčivý ani bohvieako usmievavý, ale je to fakt odborník.... A pooperačná starostlivosť? Jedinečná...Sestričky neustále chodili, pýtali sa ako sa cítim, či nechcem nič od bolesti, vymieňali vložky, infúzky... a to takto celých 24 hodín. A vždy s úsmevom.... Ono je totiž svätá pravda, že ked sa budete usmievať aj vy a budete príjemná, tak oni budú tiež..... Nečakajte príjemný prístup, ak sa k nim niektoré rodičky správajú ako k handrám, pričom, máloktorá z nás by možno dokázala robiť to, čo oni. Z novorodeneckého boli tiež sestričky super. Bábo mi doniesli na prisatie do 4 hodín... a v ten den ešte potom aj večer, po kúpaní. Bábo vám donesú podla toho, ako sa cítite. A na tretí den ho máte už aj v noci (ak sa na to mamicka cíti). A ešte jedna vec: z pôrodnice Vám vôbec nič nezmizne, sestričky všetko vracajú. Takže tie drísty o tom, že nedajte viac plienok, lebo sa vám nevrátia... a podobné blbosti si niektoré radšej schovajte niekam. Každý nech si urobí svoj názor. Ale isté je, že kto chce psa biť, palicu si nájde... Ja môžem túto pôrodnicu len a len odporučiť a týmto sa aj chcem podakovať celému personálu za ich ochotu a neskutočne príjemný prístup.

barborapavlikova
4. jan 2014

Ahojte,ja budem rodiť tiež v skalickej pôrodnici- inde by som nechcela.Od júla 2013 som bola každú chvíľu hospitalizovana vnnemocnici a sú tam úžasný ľudia- či lekári alebo sestričky.v novembri má zašivali a po zákroku nesmiete 24hod.chodiť ani sa "pohnúť" . A po infuzkach neist na wc je utrpenie,a jediné na misu.sestričky chodili tuším každých 10 minút sa pýtať či sa mi nechce a pod.Sú to ANJELI každá jedna,vždy s úsmevom všetko robia.čo sa týka primára nikdy som doteraz nemala sním problém-ochotne vysvetlil všetko čo som chcela,pravdaže rešpekt musí byť 🙂 jediná lekárka ktorú ja osobne nemusím je Roschko,ale 100 ľudí-100 názorov.ešte som si tu čítala že aj lekárka Bartoskova bude mať bábo vo februári???to je super 😉 S porodnicou budem mať skúsenosť až zamesiac ale verím v to,že bude všetko bezproblémové ako zo strany mojej tak aj zo strany personálu.Určite odporúčam všetkým maminam 😵

zuzanarichard
20. jan 2014

ahojte dievčatá...tak ja už to mám za sebou🙂)síce 37 týždeň,ale 3600g a 52 cm,chlapček Theodor🙂))k personálu len tolko...sestričky aj lekárka pre mamičky fantastické,ale čo sa týka pediatričky Králikovej,tak to je na zaplakanie!!!strašné arogantné správanie,nič mi nepovedala,a ak áno,tak len katastrofické scénare,pritom je malinký úplne zdravý...ale to nebol len môj problém,tak sa chovala aj k ostatným,ja som doktor a kto si ty???no,takí ludia by nemali vykonávať takúto robotu...ale myslím,že ako pediater tam nebude najhoršia,čo som počula o tej,ktorá mala službu cez víkend a nás sa už na šťastie netýkala,tak toto bol len slabý odvar:((inak novorodenecké sestričky sa stále chodili pýtať,či niečo nepotrebujem a tak isto aj sestričky pre mamičky...

nina86nina
22. jan 2015

Ahojte, ako to tu funguje v pôrodnici?? Čo si myslíte o pôrodnici, a lekároch??ďakujem 🙂

oktobermimi
autor
22. jan 2015

Ahoj tak najlepsi je Budinsky to je jednoznacne, funguje to tu tak ako v porodnici ci myslis nieco konkretne?
@nina86nina

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre