Ako odnaučiť dieťa zaspávať pri prsníku?

veronka5
13. dec 2014

Moje 11mesačné dieťa zaspáva len pri dojčení alebo vonku v kočíku. Cumeľ od malička nechce a spí so mnou v posteli. V postielke sama strašne plakala, tak som ju uspávala pri dojčení pri mne na posteli. Keď sa v noci zobudí plače a pomôže len prsník, pocucká si a spí ďalej. Máte podobnú skúsenosť s vaším dieťaťom? Čo by som mohla robiť, aby mi zaspala aj inak ako pri prsníku? Máte skúsenosť, že dieťa z toho vyrastie a bude vedieť zaspať aj samé? A v akom veku? ďakujem

hradnapani
13. dec 2014

@veronka5 asi 90 % kojenych deti toto robi, takze nie si sama 😉 vyrastie z toho 🙂 Vela veci sa dokaze zmenit medzi 1-2 rokom, niekomu to trva aj dlhsie. Bud trpezliva - prejde to.

ajka30
13. dec 2014

@veronka5 A preco ju chces od toho odnaucat? Ved to je najjednoduchsi a najpohodlnejsie sposob ako dieta uspat 🙂 Ked vyrastie, odnauci sa aj sama. Zatial sa tes, ze ju nemusis hodinu presviedcat aby spala 😀

macocha
13. dec 2014

@veronka5 Onedlho bude mať rok, možno ti pomôže tento článok:
http://www.prosimspinkaj.sk/spaacutenok-detiacu...

krisia
13. dec 2014

moja dcérka má 2 a pol roka, v júli sme ju presunuli do detskej izby k staršiemu bráchovi. Síce sa zobudí v noci, nadránom-neviem presne, nakoľko sme to nejak prirodzene vycítili, kedy je tá správna chvíľa na separé a malinká sa nám za to odvďačila tým, že síce sa zobudí, ale potichúčku pricupitá ku mne do postele, šupne sa pod perinku, cicne a búva ďalej. neboj nič, 11-mesačné je ešte malinkaté, potrebuje maminku aj v noci, dojči, takto ti zabúva hneď, alebo chceš ju hompŕlať na rukách 2 hodiny uprostred noci, nedajbože ju chceš nechať niekoľko nocí vyhulákať, kým nepríde na to, že mama aj tak nepríde, nech robí čokoľvek?užívaj si ju, čas plynie neskutočne rýchlo a malá sa ti fakt za to odvďačí zdravím sebavedomím a samostatnosťou, keď bude dojčená na požiadanie, ver mi, mám to vyskúšané 😉

siska53
13. dec 2014

@veronka5 moji tiez zaspavali na prsniku. Maly bol odstaveny ako 11m. a ritual mliecka z prsnika sme nahradili ritualom z flasky. Ale stale bol una v naruci a stale som.mu spievala. Az o take 2-3m.si nasiel ine ritualy na zaspatie,no stale zaspaval ai zaspava v nasej pritomnosti. Dcerka bola od vecerneho dojcenia odstavena v 22m.,no zaspava stale v mojej pritomnosti. Vyhovuje nam to tak vsetkym. Zmenime to az vtedy,ked to uzname za vhodne.
Ake su sposoby,ako ho naucit spavat samo. Len to trochu trva.

qtinka46
14. dec 2014

Ahoj neboj sa ono to vsetko prejde, na nasu platilo to ze som ju hladkala po tvaricke kym nezaspala sice si predtym poplakala a pytala "dudo" ale naucila sa ze uz nedostane , vysporiadala sa s tym za take 2 tyzdne ze uz potom ani neplakala, iba som ulozila do postielky , popriala dobru noc, pohladkala kym nezatvorila ocka a pekne zaspala... skus najst nejaky "ritual" ktory budes opakovat a mozno sa nauci 🙂 vela trpezilvosti

veronka5
autor
14. dec 2014

@hradnapani ďakujem za povzbudenie a svetielko nádeje 🙂

veronka5
autor
14. dec 2014

@qtinka46 a koľko mesiacov mala tvoja dcérka?

veronka5
autor
14. dec 2014

@macocha super článok, určite vyskúšame, keď budeme mať rôčik

jarhal
14. dec 2014

odnaucit? ja som stastna ze takto zaspava....ma rok a 9 mesiacov a inak skoro ani nezaspi...je to najkrajsie co moze pre mna byt....aj ked niekedy nepohodlne ale vzdy ucinne....posledne dni sa v noci nebudi je spokojna ze je pri mne a uz prespi celu noc...zaspavala tiez aj kociku zo zaciatku ale neskor kocik odmietala a iba pri mne a na posteli spi...postielku mame iba na odkladanie veci...
pre mna je to stastie a uzivam si to...ved to nebudem robit do maturity...kojim uz coraz menej a myslim ze samo sa to prirodzene vyvinie...vsetko ma svoj cas a nemyslim si ze som otrokom svojho dietata ako mi povedala nedavno sestricka u zubara....naopak dieta je dar a nikdy nam nepatri iba mame stastie ho mat pri sebe a vychovavat...syn ma na buduci tyzden uz 18 r. je z neho krasny chalan sportovec nefajci nepije ma priatelku je slusny a citlivy a nemyslim ze je to len mojou vychovou je to v nom.... 😉