Bolesť z krčnej chrbtice

lilyianka
4. jún 2015

Ahojte,
pred cca týždňom ma hrozne začala bolieť hlava, šija, krk, oblasť za ušami, pichá a bolí ma v ušiach, bolia ma lícne kosti, oba spánky, oba horné rady zubov, pichá ma v nose a keď si večer ľahnem, nemôžem zaspať,lebo ma začne akoby bolieť hrdlo a mravči ma na jazyku ... Pred asi messiacom a pol som bola u neurológa,ktorý povedal, že mám veľmi stuhnutú a zablokovanú krčnú chrbticu. Naordinoval mi infúzie 10x a rehabilitácie ... Po infúzkach všetko ok, ale na ďalší deň od vysadenia som myslela, že zošaliem od bolesti. Rehabilitácie mi tiež trochu pomohli, robili mi masáž, ultrazvuk a cvičila som. S krčnou chrbticou som cvičila každý deň, teraz aj dvakrát do dňa ... Po dobratí rehabilitácii bolo 2 týždne všetko v poriadku, nič ma nebolelo, ale ako som popisovala na začiaku, pred cca týždňom bolesti začali zase.. Chodím aj na masáže, kde mi bolo povedané, že krk už až taký stuhnutý nemám. Najhoršia bolesť je v noci, akonáhle si ľahnem, spať nespím, pretože ma to neskutočne bolí. Na bolesť som si dávala Flector, lenže je to silný liek a mne zabral na max 5 hodín .... čiže dopovať sa ním tak často nie je dobré a to ani nechcem, byť závislá na nejakých oblbovákoch ... Chcela by som vedieť, či máte niektorá tiež takúto alebo pdobnú skúsenosť.
Inak vyšetrenia orl, zubné, očné, všetko v poriadku...
Dakujem za odpovede ...

latvia
4. jún 2015

@lilyianka skusenost uplne rovnaku nemam, ale pokial bolesti stale trvaju, treba riesit dalej.opakovane navstivit neurologa, potrebujes zrejme magneticku rezonanciu, nech je jasne, kde to mas cviknute, a ci nemas posunute platnicky. ak opakovane rehabilitacie a infuzie nepomohli, treba patrat po pricine a tu liecit.

lubomira1965
4. jún 2015

mne pomohli infuzie , a dorziflex ,rehabilitacie vobec nepomahali, a este zaldiar sumive tabletky su fajn od bolesti , lepsie mi zabrali ako flektor

pedroma
4. jún 2015

@lilyianka niečo obdobné teraz riešim aj ja...okrem toho, čo spomínaš, že si už absolvovala, ja som bola ešte poslaná na infekčné pre podozrenie na boreliozu; dr. má podozrenie aj na problem s platničkami; a v sobotu ma čaká aj magn.rezonancia. A ešte si spomínam, že v začiatkoch dr. spomínala, že príznaky, kt. popisujem jej sadnú na pásový opar...hmmm.

katarinamarkova
4. jún 2015

@lilyianka ries to.....neuspokoj sa s tym, ze budes brat lieky, kt. ti aj tak nepomahaju....mozno na chvilocku potlacia bolest.....tlac na doktorov, nech zistia presnu pricinu a nech liecia tu, nielen bolest ako priznak.....
- borelioza
- pasovy opar
- hocijaky iny bacil, virus.....na ktory telo nasledne po boji s nim reaguje takymito problemami, kt. predpokladam pramenia vsetky postihnutim trojklanneho nervu
ps: prajem rychle vyriesenie tvojho problemu.....poznam to....hovori sa, ze bolest zubov je najhorsia, bolest hlavy katastrofalna, seknuty krk hnusna vec a pri bolavych usiach sa ma chut clovek skriabat po stene.....ale len ten, kto si prezil take problemy ako ty - vsetky tieto bolesti naraz v rovnakom case, vie, co to je za pocit mat chut dat i amputovat celu hlavu, len aby to na chvilku preslo.

bibistec
5. jún 2015

ak je to z krčnej chrbtice tak ak máš vybočené stavce tak len ich dať na miesto ale to nechcú veľmi robiť. Ja tiež trpím bolesťami a iba toto pomáha.

lilyianka
autor
5. jún 2015

@pedroma
@katarinamarkova
tak dnes som bola u svojho obvodneho lekara - opat..... s tym, ze ma stale boli hlava a ze ma neboli len cast hlavy, ale cela a najvacsi problem je to v noci, ked nemozem spat ... Jeho reakcia bola, ze no bohuzial nech si na to zvykam, ze to lepsie uz nebude ... povedal mi to na zaklade toho, ze pred mesaicom a pol som bola u dalsieho neurologa a ten mi stanovil diagnozu cervikokranialny syndrom ... to je sice vsetko pekne, ale mne sa to zda dost zvlastne, aby mi niekto povdal diagnozu len na zaklade otoceni hlavoua pod .. mne neboli robene ziadne vysetrenie, ziadne CT alebo MR.... tak som obvodnemu povedala, ze by som bola rada, keby sa konecne zobudili a zacali mi robit nejake normalne vysetrenia, lebo takto sa fungovat neda, ze chcem, aby mi zobral krv ... co odmietol, pretoze vraj z krvi sa aj tak nic nezisti, na co som ja oponovala, ze zapal sa z krvi zistit da .... ze je podla neho uuuplne zbytocne mi brat krv, ze to na nic nebude .... to ma fakt vytocil a este som dodala, ci je normalne, ak od zaciatku roka mi nikto z nich, ci uz slo o neho alebo neurologa mi nikto nezobral krv na vysetrenie ... nakoniec mi dal urobit nejake zakladne testy z krvi, asi aby som uz bola ticho :D no ale pristup otrasny ... dal mi vymenny listok zase k neurologovi s tym, ze mi nikto nerobil ziadne zobrazovacie vysetrenia ... cize snad uz sa dalsi neurolog , v poradi treti, ku ktoremu pojdem zobudi a niekam ma na nejake vysetrenie posle ... este moj obvodny nezabudol dodat, ze aj tak mi to bude nic platne to CT alebo MR, lebo diagnozu mam a len sa zisti, preco to tak je a ze nic viac .... ze potom uz len operacia ale treba si zvazit rizika .... odchadzala som uplne znechutena ..toto je pristup slovenskeho zdravotnictva nech sa paci!!!!
tym som len chcela povedat, ze je velka skoda, ze ak po ziadnej liecbe mi nic nezabera, lekari nic nerobia a pomaly by zo mna spravili debila .. ja chodim normalne do prace, fungovat musim aj v domacnosti, lenze s bolestou hlavy to jednoducho nejde ... ako bolo spomenute, kto nezazil, nevie co je to za bolest ...
@bibistec ja som mala 2 zablokovane stavce, chodim pravidelne na masaz, kde ak nieco, maser mi ich napravi, ale teraz je to uz vsetko v poriarku ako sam povedal ... samozrejme k mojmu stavu dopomoze aj moje sedave zamestnanie

danielahamar
5. jún 2015

máš to z chrbtice, treba to dať naspäť, nič iné ti nepomôže, žiadne infúzky, nájsť nejakého maséra, čo aj napravuje

lilyianka
autor
5. jún 2015

@danielahamar ja mam krcnu chrbticu napravenu ....

majaxy
5. jún 2015

mam bolesti, stale rovnake, nie vkrčnej ale v križovej vhrbtici, prešla som si liekmi aj rehabilitáciami, bolesti su síce menšie, ale sú tam čo dalej

lubomira1965
5. jún 2015

a mala si aj voltaren injekcie? tie mi pomohli

latvia
5. jún 2015

@lilyianka v tomto mal lekar pravdu, krvne testy neukazu nic extra. chronicky zapal nervov nemusi v krvi ukazat absolutne nic. tebe treba dobre MR a podla vysledku to riesit.

katarinamarkova
5. jún 2015

@lilyianka daj si spravit na vlastnu ziadost testy na boreliozu a herpes virus.....nenechaj sa odbit....ved takto sa fungovat neda

lilyianka
autor
5. jún 2015

@lubomira1965, nie voltaren injekcie som nemala ..... ja ak ma chyti bolest si dam bud ibalgin alebo flector .... lenze nechcem to moc jest nakolko sa snazime o dieta ... lenze takto by so v tehotenstve fungovat nevedela, tak tento problem potrebujem vyriesit .
@latvia vies ja budem aj tak pokojnejsia, ze mi tie testy urobili, clovek nikdy nevie
@katarinamarkova mas pravdu, takto sa fungovat neda ..skusim sa na tie testy popytat .. dakujem za radu

marulka12
5. jún 2015

Ahoj Lilyianka, ja som mala veľmi dlho podobné problémy ako ty a to "pohadzovanie" medzi doktormi veľmi dobre poznám. Nakoniec mi pomohli v RK na neurochirurgii, kde som sa dostala z vlastnej iniciatívy....sú tam fakt veľmi dobrí, ľudskí a ochotní doktori. Samozrejme urobia komplet vyšetrenia a vôbec sa na ne nečaká mesiace ako v iných mestách. Stojí za zváženie to tam vyskúšať. 🙂 😉

lilyianka
autor
5. jún 2015

@marulka12 a co ti zistili, co ti bolo?

marulka12
5. jún 2015

cervikokraniálny sy. , spondylóza - degeneratívne poškodenie platničiek. Skús nespávať na bruchu a spať s nie veľkým vankúšom a základ je správne držanie tela, cvičiť, cvičiť a cvičiť. a veľmi mi to zhoršuje dlhé sedenie napr. za počítačom alebo keď som sa dlho učila po sediačky. tak prajem čo najmenej bolestí a nech sa ti to skoro vyrieši!

mijo53
5. jún 2015

@marulka12 chcem sa opýtať, zoberú aj z iného okresu, platí sa tam alebo je to zdarma, číslo telefonu by si mala? Ďakujem

marulka12
5. jún 2015

pravdaže zoberú, aj ja som z úplne iného okresu, neplatí sa (aspon vtedy nie 🙂, pokiaľ si v niektorej zdravotnej poisťovni) - je to vojenská nemocnica, kukni veb:
http://www.uvn.sk/uvn/index.php?option=com_cont...
odporúčam MUDr. Rusnáka, neviem ako je to teraz, či treba výmenný lístok od obvodného doktora, skús tam zavolať sestrička ti povie. Ja som tam bola už pár rokov dozadu...

lilyianka
autor
5. jún 2015

@marulka12 ja nespavam na bruchu vobec.....a vankuse soč vyskusala aspon tri a nenasla som ten spravny,,,snazila som sa spat aj bez neho,ale neviem zaspat,,, mne napr sedenie za pc nevadi,mna to chyti vzdy vecer a mam pocit,ze vtedyked mam hlavu sklonenu smwrom dolu,ked napr musim varit,krajat,umyt riady a pod....

mijo53
6. jún 2015

@marulka12 ďakujem Ti veľmi pekne za kontakt

bibistec
6. jún 2015

@lilyianka no zaujimavy pristup naozaj ja mam teda uplne opacne skusenosti, mne robili rtg, magneticku rezonanciu aj CT aj krv na vsetko mozne, aj u zubara som bola ci nie nahodou z toho aj ten mi urobil rtg zubov, aj na alergologii aj dutiny riesili aj migrenu riesili cize ja praveze tortura vysetreni a to mi este ponukali aj rozne alternativne nech vyskusam ze co moze konvencna medicina a co by doporucili ako alternativu cize len treba asi vymenit lekara aj obvodaka ked nepomoze jedne pomoze treti, desiati hoci dvadsiaty v poradi ale treba najst cloveka co to bude riesit. velmi drzim palce lebo bolest hlavy kto nezazil nepochopi.

lilyianka
autor
6. jún 2015

@bibistec obvodneho menim urcite,neurologovi pojdem uplne inemu ako doteraz,,,pojdem k neurologicke ktors vraj posiela na vsetky mozne vysetrenia a to ja potrebujem....este manzel chce aby som sla k jednemu velmimdobremu ortopedovi ktory aj jemu pomohol ked ho napr nohy bolievali

mijo53
7. jún 2015

@lilyianka prosím Ťa, čo mu zistili, z čoho ho boleli nohy, lebo mňa tiež bolia , vlastne pravá noha a hlavne v noci, vôbec nemôžem spať, bola som u neurológa, ortopéda, na magnetickej a bolí ďalej, chodila som na infúzie, rehabilitácie a nič, uvažovala som, že pôjdem na ambulanciu chronickej bolesti, čo by tam povedali, aké mu dali lieky, resp. ako ho liečili a už ho nebolia?

lilyianka
autor
10. jún 2015

@mijo53 uz ho nohy nebolia ... doktor vravel, ze ma jednu nohu o kusocek kratsiu, opichal mu do chrbta nejake injekcie, dal mu lieky (ktore ale aj tak neuzival), ponapraval ho, pocvicil s nim a bolo ...

maminkalucia
2. sep 2018

Viem,ze je to uz starsia tema,ale musim sa postazovat.
Stale patram po tom,co mi moze byt.Moja obvodna lekarka mi od zaciatku vravi ze chrbtica.
Zo zaciatku mi to prislo ako hlupost,pretoze som si nemyslela,ze vsetku tu bolest moze sposobovat prave chrbtica.
Zacalo sa to prvym dnom na dovolenke,bolest ucha,po tyzdni ma velmi zacali boliet zuby,niekedy na striedacku spodne,niekedy vrchne a niekedy oboje.V noci mi bolo tak zle,ze som mala pocit,ze mam ohen v ustach.Skoro tyzdrn som sa poriadnd nevyspala.Cela ta bolest mi ale vyzaruje od krku kde mam jedno miesto velmi bolestive,az opuchnute.
Toto vsetko sa mi dialo skoro mesiac na pravrj strane tela.
Avsak som zacala pocitovat tu istu boledt uz aj na lavej strane.
Obvodacka na mna isla s akupunkturou,tu som vsak neustala a omdlela som.Takze bolest uz mesiac tisim liekmi od bolesti,na striedacku ibalgin,algifen,nalgesin.
Cakam na termin u neurologa,zatial som zasla k ORL,pretoze uz tie bolesti nezvladam.Odobrala mi krv,mam zvysene CRP 49,5,nejaky zapal v tele,ktory ale nevie urcit presnejsie.Usi ok,hrdlo ok,mandle ok.Predpisala mi zatial sirokospektralne antibiotika Zinnat.O 2 dni ma caka ultrazvuk ci nemam zapal stitnej zlazy.Ale dnes ma neuveritelne boli chrbtica,cela polovica vrchnej casti.Miestami mam pocit ze mi trpne krk,ruky...neprijemny pocit.
Skutocne neviem co ma este caka a aka bude diagnoza,ale uz sa chcem tej bolesti zbavit,pretoze takto sa skutocne zit a fungovat neda.Mam 33 rokov,ale citim na ovela vyssi vek.

flaviafanfa
31. máj 2019

@maminkalucia
@maminkalucia ahoj, nasla som tento prispevok. Toez si prechadzam niecom podobnym, ako sa to vyriesilo? Dakujem

maminkalucia
9. jún 2019

@flaviafanfa u mna to zapricinila stitna zlaza.
Uz som v pohode...

ircok
30. jan 2020

@flaviafanfa ahoj.uz ti je lepšie?

flaviafanfa
30. jan 2020

@ircok ahoj, nastastie to preslo. Mala som to z krcnej chrbtice vsetko. Ked mi prechladne takuto sarapatu robi...

ferko10742
19. feb 2020

Prosim vas chcem są opytat pred 9 mesiacmi som mal uraz kde som buchol hlavu co ma hned krk nebolel tak som to neriesil , aż teraz doktor ma posłał na MRI kde hned mi dał urgent operaciju stavca c6 c7 ze mi tlaci na miechu . Bohuzial cely zivot budem mat implant v krku aj 4 srubi . Chcem są opytat mozem to mat stoho urazu . A mal niekto podobny problem co komplikacje są ukazały neskorsie ?? Dakujem krasne