Dá sa nosiť v nosiči Ergo dieťa vpredu chrbtom ku mne?

julie6
14. jún 2008

DA sa nosit babo v nosici Ergo v predu tak aby bolo chrbtom ku a mne, ono malo celo dopredu,t.j. aby pozeralo dopredu na svet?

katy1979
14. jún 2008

julie ževraj to nie je dobré a zdravé na páter dietata. môj syn by bol tiež tak rád, ale aj ked ergo kupim tak asi ho budem predsa len nosiť tvárou k sebe alebo na chrbe

johanda
14. jún 2008

julie nedá, tenhle "benefit" mají jen některé typy klokanek. Poloha čelem dopředu při nošení na břiše se obecně nedoporučuje, je nevhodná (trpí páteř, kyčle a někdy i psychika mimča)

niega
14. jún 2008

Johanda: Jejda, já tak nosím Edíka každej den, když zalejváme zahradu, tj. maximálně 30 minut 2x denně - on už je velikej a rád očumuje okolí, dát ho čelem ke mně, asi bych se se zlou potázala 😒 . Nosím teda pouze v šátku, a to úvazem kříž s kapsou vně, šátek má roztažený přes celý hrudník, aby mu to bylo pohodlný.

skolara
14. jún 2008

niega
v satke je to tusim ok ale nemali by sa tak nosit v klokankach kde dieta prakticky visi za rozkrok 😒 😝

niega
14. jún 2008

Skolara, tak to se mi ulevilo, díkes! Edík je tam přikurtovanej napevno, páč je dost živej, tak aby odtam nevystoupil za jízdy 😀 . Drží ho jednak ten příčný široký pruh, no a pak ty ramenní, který fakt dám naširoko, aby byl celej hrudníček schovanej do šátku. Mám ho vlastně takovýho celýho přilepenýho na sobě. Jo a používám šátek tímto stylem asi tak dva nebo tři měsíce, kdy mu přestala padat hlava dopředu na hrudník - má ji velkou a těžkou 😀 .

olivova
14. jún 2008

dievcata - docitala som sa, ze ani v satke to nie je ok. Ak pozriete niektore internetove stranky o noseni, vzdy tam je nosenie chrbtom k maminke prekrizene. A pediatri sa na to kukaju s hrozou. A dokonca viem, ze v navode jednej satky sa tento uvaz normalne uvadza. Ale je odsudzovany....

deina
14. jún 2008

A ked ho obcas nosim na rukach tvarou dopredu? Aj to je zle? 😕

niega
14. jún 2008

Olivova, tak tos mě dostala, jdu gůglit 😲 !

certica
14. jún 2008

deina, ale to je ine nie? lebo babo jednou rukou zaroven drzis aj hore okolo hrudnika

skolara
14. jún 2008

niega tak ja som s toho jelen 😅 daj vediet ci si vygooglila 😉

niega
14. jún 2008

Skolara: Vygooglila jsem například toto: http://www.satkynamimi.cz/povidani.php
Sice mi ty důvody připadnou poněkud nepřesvědčivé, ale i tak má Edík smůlu a od zejtřka se bude nosit výhradně na zádech, popřípadě na břiše čelem ke mně. Přece jenom zdraví má jen jedno... Ale neodpustím si komentář, že pokud je pro děti nevhodná poloha v kříži s kapsou čelem dopředu, pak by měla být nevhodná i ta čelem k mamce, páč roztažení nožiček je u "čelem k" ještě větší, riziko skřípnutí cév je u obou srovnatelný a následky tlaku na bříško naštěstí u Edíčka nepozoruju, leda by se zmožen nevolností dožadoval ještě delší doby nošení 😀 .

niega
14. jún 2008

Jo a pak tam vlastně ještě komentujou, že se dítko nepřirozeně prohýbá, je-li nošeno čelem kupředu - no nevím, jestli tohle varování platí i pro matky, co maj místo břicha lavor 😀 .

adula76
3. nov 2012