Manduca, Mei Tai alebo iný ergo nosič

roni200
30. jún 2014

Ahojte maminy. Viem, že tu už nájdem veľa diskusií o ergo nosičoch, ale potrebujem poradiť. Najviac sa mi pozdáva Manduca, ale cena za nový je dosť vysoká. Uvažovala som o kúpe už použitej. Oslovil ma aj nosič Mei Tai, pri ňom je veľký výber látok, použitie je veľmi jednoduché, cena je tiež super. Máte skúsenosti aj s inými nosičmi? Ktorý nosič by ste mi odporúčili? Je ich strašne veľa a ja už mám z toho "guláš" 😵 . Dakujem za všetky odpovede.

dobromila1111
30. jún 2014

My máme obyčajnú klokanku a sme spokojní. Kúpili sme tu na mk od mamičky z nášho mesta. My sa v nej ale moc nenosime, chodíme v nej von so psom. Dieťa sa da dať smerom k tebe, aj od teba, čo využívame veľmi, lebo všetko musíme vidieť🙂

roni200
autor
30. jún 2014

@dobromila1111 Klokanku asi dostaneme.

zuzanockamt
30. jún 2014

@dobromila1111 klokanka je na nosenie nevhodna, urcite treba ergonomicky nosic ... v klokanke dieta visi za genitalie

zuzanockamt
30. jún 2014

@roni200 ake velke je dieta? ... manduca je fajn, dobry je aj kibi, lebo je vhodny aj pre batolata a starsie deti, dam do neho v pohode aj mojho takmer 4-rocneho syna a da sa prisposobit veku a velkosti dietata ... klokanku urcite nie a nenosit dieta tvarou od seba, vzdy len k sebe

senta_sofia
30. jún 2014

zavisi, aj ake stare dietatko mas, my mame Patapum

roni200
autor
30. jún 2014

@zuzanockamt Syn bude mať 4 mesiace.

zuzanockamt
30. jún 2014

@roni200 tak by som zvolila asi manducu - ak nechces nosit dlhsie a okolo roka s nosenim prestanes ... ak chces nosit aj batola, tak urcite Kibi ... ale pre taketo malinke dieta je podla mna najlepsia satka

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dobromila1111
30. jún 2014

@zuzanockamt
Som sa teda pobavila, malý v našej klokanke vôbec nevisi za genitalie😀

miku1
30. jún 2014

@roni200 Ja mám manducu, určite investíciu do nej neľutujem aj keď ma stála dosť veľa. V pohode v nej nosíš jak malé bábo, tak aj také 3 ročné dieťa.....Takže odporúčam manducu.

zuzanockamt
30. jún 2014

@dobromila1111 no na smiech to nie je 🙄 ☹ ... je to bohuzial pravda, v klokanke je enormny tlak na genitlie - takze dieta za ne visi - hlavne u chlapcov je to problem ... ergonomicka poloha je tvarou k rodicovi, gulaty chrbat, zadok nizsie ako kolena a zadok spolu s kolenami tvori pismeno M ... je uz na rodicovi, ke pohodlie a aku zdravsiu alternativu poskytne dietatu ... ja by som si dieta do klokanky nezavesila 😝 ... tu je to vysvetlene ... https://www.modrykonik.sk/blog/zuzanockamt/albu...

katrinka8
30. jún 2014

@roni200 - manduca je super. Existuje aj jej lacnejsi variant Zumbucca, sije ich presne na mieru s Tvojim vyberom latky @bakicovazuzu 😉 Su uzasne, originalne a su to ergonosice. Dokaze k nim vyrobit aj doplnky. Zumbuccu pouzivame uz od novembra, od narodenia synceka a sme velmi spokojni 🙂

daniela1983
30. jún 2014

@dobromila1111 ano klokanka je uplne nevhodna aj na chrbticu. tiez by som do toho dieta nikdy nedala. ja len ked vidim fotky dietata v klokanke mi naskakuje husia koza. 😖 😒

my mame manducu a bola to najlepsia investicia co sa detskej vybavy tyka.

liwka
30. jún 2014

pri malej som mala Liliputi nosič- najlepšia investícia, akú som mohla spraviť- vtedy som o šatkách ani netušila, ale až si niekedy zopakujeme bábätkovanie, šatka bude prvá vec, čo kúpim.
BTW- aj keď zatiaľ neplánujeme dieťa a všetky veci som posunula ďalej, jednej veci sa nemienim vzdať, a to je ten nosič. 🙂
držím palce, nech ste obaja spokojní a isto by som si nechala poradiť o dievčat, čo tomu rozumejú. či už @zuzanockamt, alebo si vyhľadaj albumy o nosení, ktoré sú tu na MK

viera77
30. jún 2014

ostala som aj druhy krat "verna" Bondolinu, prvy som kupovala origos v obchode, cenovo asi ako Manduca, samozrejme som ho predala a prave minuly tyzden som zohnala taky isty aj farebne tu na MK za polovicnu cenu oproti PC, krasny, neposkodeny ako novy......urcite by som uz novy nekupovala, je to dost vysoka investicia....a Bondolino prave preto, ze na moje poskodene platnicky, skoliozu a osteopeniu mi pri dcerke nestacila ani Manduca.

roni200
autor
30. jún 2014

@daniela1983 Dokedy ste manducu používali?

silviaaa21
30. jún 2014

My máme Ergo nosič, som spokojná, ale drobec je hrozne akčný a nevydrží mi tam, ale teraz ho využijeme na horách, dá sa dať aj na chrbát.Inak natrafila som aj na super cenu, snáď je to originál, treba pozrieť referencie, veľa báb, čo ich ponúka ich ma podľa mňa odtiaľ a predávajú ich za cca 70€ aspoň ja som tak kupovala.
http://m.aliexpress.com/item/1661954436.html

roni200
autor
30. jún 2014

@silviaaa21 Ja stále uvažujem o tej manduce.Asi aj kvôli tomu,že mi ju odporúčila aj laktačná.

glowix
30. jún 2014

Kibi je uplne super, nosim v nom 4 mesacneho chlapceka ....

daniela1983
30. jún 2014

@roni200 zacala som ju pouzivat ked mal 2 mesiace. teraz ma 9 mesiacov. pouzivame stale. posledne dva mesaice ma obdobie ze sa v nej uspava cez den aj vecer. aj teraz sa zobudil najedol sa a sups do manducy.

roni200
autor
30. jún 2014

Tie čo máte manducu,nosia aj vaši partneri?

daniela1983
30. jún 2014

@roni200 ano uz ju par krat na sebe mal. myslim ze teraz v lete to bude castjesie ked budeme chodit na vylety

roni200
autor
30. jún 2014

@daniela1983 Pýtam sa lebo môj muž je plnšej postavy 😉

daniela1983
30. jún 2014

@roni200 moj muz ma185cm a okolo 100kg. posiluje. myslela si tak plnsiu ci este plnsiu? :D a popruhy myslim este nema na doraz

roni200
autor
30. jún 2014

@daniela1983 Tak inak plnšiu 😵

daniela1983
30. jún 2014

@roni200 tak bederny pas pisu ze ma 140cm ci to by nestacilo ?

roni200
autor
1. júl 2014

@daniela1983 No snáď by to stačilo.

roni200
autor
1. júl 2014

@katrinka8 Rada by som vedela čo stojí tá zumbucca.Na nete som našla za 90 Eur.

katrinka8
1. júl 2014

@roni200 - no to zavisi od toho, aku latku si vyberies, ci chces s novorodeneckou vlozkou alebo bez nej, ake doplnky... Ale tak ja nepoznam nikoho ineho, kto ich sije, len Zuzku Bakicovu @bakicovazuzu - ma ponuku na svojej FB stranke (Zuzka, mozem sem dat link?)