Studené dieťa v lete

erily
30. júl 2018

Ahojte, idem si k vam po radu...synček aktuálny chorý - vírus - chytene hrdlo, zatekajuce hlieny. Cez den v tomto teple je totálne studený. Nohy ruky chrbátik. Pršteky na nohách a rukách a chodidla teple. V stredu ideme na kontrolu tak sa isto doktorky spýtam len by som chcela pocut názory. Dakujem

maminecka2
30. júl 2018

@erily Je mu teplo, poti sa, ako sa pot odparuje koza zostane studena. Nemusi mat mokru spotenu kozu, ani mokre oblecenie, koze si vie dost dobre regulovat teplotu. Treba hlavne doplnat tekutiny, aj mineraly- okrem vody, caju, napr. polievku- normalne posolenu, nie uplne dietnu.

erily
autor
30. júl 2018

@maminecka2 dakujem pekne trochu si ma ukludnila. Pije momentalne dosť ale jest odmieta a polievky dupľom. Zajtra navarím nejaku dobre posolenu a skusim do neho naliať.

emakiki
30. júl 2018

Moj beha v plienke a je stale studeny, ale obliect sa nechce ani za boha😂 tak ratam s tym, ze mu je teplo, preto je sudeny...

maminecka2
30. júl 2018

@erily Hlavne nech pije. Ak nezje vobec nic ponukni mu aj trochu mineralky, pokial to nebude Saratica 😝.

kahanikova
30. júl 2018

Je to úplne bežné aj u detí aj u dospelých teda aspon u mňa 😁

lorela
31. júl 2018

@erily Úplne prirodzená vec, teda stav pri chorobe.

prevenar
31. júl 2018

@erily ako si zistovala jeho teplotu ? kolko ma presne C ?

erily
autor
31. júl 2018

@prevenar meriam len bezdotykovým ked spi aby som ho nezobudila. Ale teplôty uz nema tak sem tam preventívne priložím ruku a ked sa mi to nezdá odmeriam. Od piatku je bez teplot.

prevenar
31. júl 2018

@erily ja len ,ze pises , ze je "studena" ..preto sa pytam ,ze kolko C ma tvoje dieta.

erily
autor
3. aug 2018

@prevenar myslela som to tak, ze ma studenú pokožku a teplotu nie, takze neviem kolko stupňov ma ked ma na dotyk studené telo...vidim, ze sa tomu asi rozumieš napáda ta nieco alebo vies o niečom? Dakujem

prevenar
3. aug 2018

@erily ..no ak si nemerala aktualnu teplotu, tak nemas vlastne ponatia , aku teplotu ma dieta. to ,ze je "studena" je len tvoj pocit ..nie realita ..teda moze to byt aj realita, ale to nevies. teplotu dietata nikdy neodhaduj, ale meraj teplomerom. mozno mala 36 a ty 37 , tak sa ti zdala chladnejsia .

cize nie odhadovat dotykmi, ale merat teplomerom 🙂 . zrejme jej nic nie je 🙂