Sušené kozie mlieko

syrik
9. máj 2014

Ahojte, dávate niektorá deťom sušené kozie mlieko? Kde ho kupujete? ĎAKUJEM

sjuzi
10. máj 2014

Ahoj, kupovala som v bioobchode i v tescu ho maju. Normalne sme ho zarabali ako UM do flasky. Mne ho maly pil od roka po skonceni kojenia. Ma atop.ekzem, toto mliecko mal velmi rad a vyhovovalo mu.

aksuram
10. máj 2014

@syrik davala som jednemu nasmu drobcovi kozie mlieko/susene/ v case ked prechadzal z prisnej bezmliecnej diety na klasicku, veku primeranu stravu. On mal alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka a v tom kozom to tak uplne nieje ...a kupovala som to v potravinach, nie v kazdych to mliecko mali, ale myslim aj Tescu to mavaju a tiez v potravinach kde su trocha zamerany na zdravu vyzivu a podobne .... nemala som problem to kupit 😉

syrik
autor
10. máj 2014

Ďakujem Vám za rýchle odpovede. Dúfam, že si malá zvykne na tú chuť. My máme ekzém od mala na lícach a na chrbtoch rúk.Neliecime sa nikde, raz to zmizne, potom sa to vráti. Neviem prísť na to,čo jej vadí a vraj kozie mlieko pomáha pri alergiach a ekzemoch, tak skúsime. Ďakujem

lubbie
10. máj 2014

Ahoj, my sme na kozom mliecku od 1,5 roka. Susene kozie mliecko - dojcensku vyzivu znacky Holle (od 12 mesiacov) kupujem v Bio obchodoch, da sa objednat aj cez internet. Cena je okolo 14 €. Su aj dojcenske vyzivy od 6 mesiacov - Bambinchen, myslim. Neviem kolko ma tvoje dieta, ale od 1,5 roka kludne aj cerstve kozie mlieko prevarene, pripadne z bio obchodov, alebo cerstve kozie mavaju v rakuskom Spaare.

syrik
autor
11. máj 2014

No už mám kúpene sušené Z Tesca, ten mne chuti,malej som skúsila dať to pol litrové Z Tesca, vypila bez problémov, ja som mala väčší problém 😀 Skúsila som aj kozi syr, vynikajúci. Ale ten mala nechcela a to syry zboznuje🙂

syrik
autor
13. máj 2014

No susene absolútne odmieta A V ten deň Už nechcela ani kravské. No musím uznať, že keď porovnám "čerstvé " a to 30 %-tne, to susene kozu ani nevidelo 😀😀 Aj tie 100%-tne sú také?

lubbie
15. máj 2014

Ja kupujem to cerstve bio 0,5 litrove zn. Leeb v bio-obchodoch (dostat ho len v niektorych), chutove je vyborne, vobec nepachne po kozacine. To z rakuskeho Spaaru trosku citit, ale je tiez v poho. Ked budes kupovat od nejakeho chovatela, treba davat pozor na to, ci ma koza dostatocny priestor, vybeh a slamu na spanie, lebo ked nie, tak to nadojene bude dost citit kozacinou ☹( Maloktore deti to vypiju, hlavne ak su starsie. Ja som maleho naucila na kozie postupne, od tych dojcenskych vyziv z kozieho mlieka po cerstve obycajne. Tak vela zdaru!

syrik
autor
15. máj 2014

@lubbie Ďakujem za rady a tipy 😉

bouny
9. nov 2014

a poznate niekto toto? http://www.mliekoshop.spol.sk/index.php/susene-... u nas v bioobchodiku maju len toto..zda sami drahe 200g za 5,50 - je to ok cena? je to ciste susene plnotucne kozie mliecko. dakujem

pecka
7. jún 2022

@syrik my sme mali podobny problem, skusali sme kadeco a toto mliecko nam najlepsie vyhovovalo
ASP Kozí mliečny nápoj sušený
https://www.pilulka.sk/asp-kozi-mliecny-napoj-s...

alebo toto
asp KOZIE MLIEKO 1x280 g
https://etabletka.sk/obchod/asp-kozie-mlieko/?g...