Asymetrická hlavička

celia24
15. máj 2014

Ahoj baby.

Chcela by som sa opýtať, či neviete niektorá ako treba "cvičiť" s malý bábätkom (má 10 týždňov). Malý má asymetrickú hlavičku (alebo syndróm plochej hlavičky). Okrem toho stále krúti hlávku len na jednu stranu, a to teda spôsobuje, že hlávku má "tvarovanú" akoby do tej jednej strany. Tak či s tým niektorá nemáte skúsenosti. Viem, že existujú nejaké cviky s bábätkom, len to neviem nikde nájsť.
Ďakujem pekne 🙂

ushuaia
15. máj 2014

@celia24 cviky nehladaj, staci polohovat babatko zo strany na stranu...,teda ukladaj ho na bok, chrbatik mu podpori napr zvinutym uterakom...postupne sa ,,tvar hlavicky,, upravi...

pribinak
15. máj 2014

No vies co, ak si dava hlavicku len na jednu stranu, sla by som ukazat neurologicke, moze mat skratene svaly, to treba rozvicit, ak ho ukazes doktorke, nic tym nepokazis, lepsie ako nieco zanedbat

misacina
15. máj 2014

aj Kubko to mal mne kazal dr otocit na tu druhu stranu a prilozi mu pri hlavicku napr.kilo cukru 🙂 to som nedavala len taku pevnejsiu podusku aby sa neotacal,asi po mesiaci sa mu to urovnalo.

ushuaia
15. máj 2014

@pribinak to ma nenapadlo, nasa dost spavala na chrbatiku, a tiez ju mala potom tak trosku ,,divne ,, formovanu...tak som ju zacala ,,polohovat,, , a najma kazda poradna bola v poriadku, dolezite je tiez ci rastie hlavicka ako taka k veku dietatka...ale ako vravis lepsie sa poradit ako nieco zanedbat...

ushuaia
15. máj 2014

@misacina velmi vtipny lekar... 😀

bobika492009
15. máj 2014

@celia24 to iste mal aj naš malý . Stale si hlavičku otačal na jednu stranu .. Treba len hlavičku polohovať sttriedavo raz na jednu a raz na druhu . Teraz ked uz ma 3 mesiace sa to uz trocha upravilo . Hlavičku si aj v noci otača striedavo. Ale ak sa to nezmeni, treba vyhladat neurologa, ktory odporuci co dalej . Cviky radšej nehladaj, kym to nemas odporucene od lekara . Na aby si bola pokojnejšia zajdi k pediatrovi pri najbližšej poradni a porad sa s ním ,aby sa niečo nezanedbalo 😉

misacina
15. máj 2014

@ushuaia to ano mne to tam normalne prislo vtedy smiesne 🙂

celia24
autor
15. máj 2014

🙂 Ďakujem za všetky odpovede 🙂
Tak teda skúsime najskôr to polohovanie. V podstate sa už teraz snažíme striedať a krútiť hlávku na druhú stranu, nech sa to trošku rozhýbe. Malý je však vytrvalý a otáča sa za svojim 🙂 Skúšali sme prikladať aj uterák. Tak sa to snád upraví. Viem, že je to u detí časté, preto som chcela počuť aj názory a skúsenosti iných.

dadushe
15. máj 2014

@celia24 Ještě radím dávat na noc spinkat na poloprázdný péřový polštář, do 3 měsíců to vůbec na záda nevadí a naopak se v tom miminkům super spí (jsou potom v takovém hnízdečku a dává jim to pocit jistoty)🙂 Hlavička se přirozeně propadne a potom naženeš peříčka tak, aby sis ji napolohovala jak potřebuješ🙂 V noci stejně tu hlavičku těžko uhlídáš a takhle se mu aspoň nebude ta hlavička víc placatit🙂

oktoberka
15. máj 2014

u nas nepomohlo nic...ani kilo cukru,ani rozne podusky(stale plakal,nechcel mat hlavicku tak ako sme chceli my...nakoniec som to vzdala,lebo hlavicka sa iba horsila....lekari nas posielali po lekaroch-lebo vraj syn nevie otacat hlavickou...ale nebola to pravda,hlavicku pekne otacal....len preferoval viac jednu stranu....nakoniec som zobrala perovy vankusik a aj ked hlavicku uz nema uuuuplne symetricku, rozhodne nam ten vankus pomohol najviac...mali sme velmi skaredu zalezaninku a lekari vraveli,ze to uz ostane navzdy-neostalo 🙂 ....ale krasne sa nam to upravilo-pod vlaskami nevidno nic-a mozno uz iba ja viem-resp.vidim "tam"este nieco 🙂

oktoberka
15. máj 2014

ale este musim dodat-prakticku radu 😀
paperovy vankusik dost hrial,takze je dobre dar pod babatko este nieco kvalitne bavlnene,aby trosku sa ten jeho vyhrev "reguloval"...

nicolle21
15. máj 2014

u nas nepomohlo absolutne nic 😀 to dieta sa proste otacalo a ukladalo na spanok ako sa jemu chcelo, mohla som ho ja podkladat.. radili otacat hlavicku, ukladat na bok, podkladat pliecko, aby sa mu hlavka prevazila na druhu stranu, obkladala som ho vsetkym moznym, nakoniec som sa na to vykaslala..
cez den bol velmi vela na brusku, potom sa naucil lozit, sediet, stvornozkuje a teraz spi tak, ze meni polohu snad kazdych 15min, a hlavicka tym, ze rastie sa krasne sama upravila 🙂
viem aj o jednej babe, ktora dala dietatku urobit tu prilbu (bolo to davnejsie v Zdravi), ja osobne by som ale dieta takto netyrala, ale je to kazdeho osobna vec