Je možné operovať naraz herniu a nosnú mandľu?

subidubi
9. máj 2017

Ahojte, poraďte mi prosim kto ma znalosť alebo skusenosti, je možné a ak áno kde, operovať naraz v celkovej anesteze nosnu mandlu a pupočnú herniu naraz? Ďakujem.

vroni
9. máj 2017

@subidubi, nam to lekar zamietol, ze to nie je mozne (neslo o mandlu, ale tiez kombinaciu s pruhom)

deti95060810
9. máj 2017

to asi neurobia nikde. Ja som chcela dva vyšetrenia v celkovej anestéze pre dcéru ma dvoch pracoviskách a lekárka mi povedala v MT že to tak nefunguje ako si to ja predstavujem.... Takže najskôr jedno, potom druhé....

sissy27
9. máj 2017

@subidubi pokiaľ viem, tak sa nerobia dva zákroky, ktoré spolu priamo nesúvisia...

mamutka
9. máj 2017

nam pediatricka navrhovala, ze ked sa bude operovat oko, nech urobia aj herniu, ked uz bude anesteza. Kukla som na nu ako na debila, ani som to nespominala v nemocnici. Kto by na ocnej klinike robil herniu?! Vypustila som to z hlavy. Ale skus si zavolat napr.na Kramare a popytat sa, za to nic nedas.

subidubi
autor
9. máj 2017

chirurg kam chodime s herniou (kramare) zamietol, a na orl (antolska) som na túto otázku tiez nedostala tú spravnu odpoved 🙂

vroni
9. máj 2017

@mamutka, aj my sme mali takuto kombinaciu. Zamietli to, ze pri otvorenom bruchu operovat este nieco ine je sialenstvo....

mamutka
9. máj 2017

hlavne by bolo sialene mat pri takej kombinacii to doranane dieta pred sebou. Ked sa preberal po operacii oka, bolo to ciste peklo, nie este keby si potrhal jazvu na bruchu pri tom 😢

subidubi
autor
9. máj 2017

Ked sa hernia robi laparoskopicky myslela som ze by to slo. Aby nemuselo dieťa podstupiť 2x anestezu celkovu.

snehuuulienka
9. máj 2017

@subidubi mala som nedavno operovanu herniu laparoskopicky,bolesti su velke take 3-4 dni.....neviem si predstavit,zeby ma popritom este bolelo aj nieco ine...vyber nosnej mandle za sebou nemam,ale predpokladam,se ak to robia v narkoze aj zotavenie nebude steklit,predsa len je to zasah do tela...
- ja viem,ze by bolo dobre to spravit pod 1 narkozou,ale lekari dobre vedia preco to nemozu robit naraz....radsej nie

katriona1
9. máj 2017

@subidubi mandle a hernie jsou dve rozdilne operace, každa se dela na jinem oddeleni a každou delá lekar s jinou specializaci, nemyslim si, ze najdete státni nemocnici kde by k tomu byl nekdo ochotný, jedine si to zaplatit v soukromném zarizeni, navic si nemyslim, ze je to uplne nejlepší napad, anesteza by sice byla jedna, ale delsi o druhý zakrok a cim delsi anesteza tim vetší rizika a bolest na dvou castech tela taky pro dite nebude uplne to nejlepsi