Kedy môžem mať sex po augmentácii?

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na sexuálne intímnosti po augmentácii. Mnohí odborníci sa vyjadrujú veľmi všeobecne. Napríklad po 6-8 týždňoch bez podprsenky po vložení aj kompletnej úprave. Je to v poriadku v normálnom režime?

Človek vtedy moc nevníma bolesť. Pýtam sa aj preto, lebo po takomto sexe ma cca za 2 dni začali pichať dosť prsia, a to hlavne bradavky z dráždenia.Cítim takú svalovicu na hrudníku a pálenie, miestami až tŕpnutie bradaviek.

Ďakujem za odpoveď
Dobrý deň.

Sex samotný nie je obmedzený tým, že ste po operácii. Vplyv na proces hojenia má tlak na prsia a pohyb implantátov. Čiže nie je vhodné ležať na prsiach a ani stláčanie počas doby 6 týždňov od operácie, ktorú odporúča väčšina plastických chirurgov vrátane mňa. Počas tejto doby nadmerný pohyb a manipulácia tkanivami môže spôsobiť posun implantátov alebo porušenie tkanív v priamom kontakte s imlantátom a krvácanie do okolia.

Následkom toho môžu byť napríklad len estetické nedokonalosti, ktoré sa riešia len ďalšou operáciou.

Rozhodne záleží, čo Vám odporúča Váš chirurg, on vie v akej vrstve je uložený implantát, aké stehy sú v jeho okolí, akú veľkosť a ťah na tkanivá vytvára a podobne...

Pocity pálenia, svalovice a tŕpnutia bradaviek sú normálne aj v prípadoch normálneho hojenia a sú prejavom regenerácie nervových vláken a tkanív pod ktoré sú implantáty vložené.
Polož otázku v poradni

Tu začni písať odpoveď...

Odošli