Korekcia uší - priebeh a skúsenosti

maxx6
4. sep 2017

Dobrý deň, prosím Vás mal niekto robenú korekciu uší?
Chcela by som vedieť ako to prebieha, a kde ste boli operovaní.
Ďakujem

marias27
6. sep 2017

@maxx6 Ahoj, ja som si to dala robiť r. 2009 v ružinovskej nem. v BA. Neviem doteraz čo ma to napadlo, ale proste z nejakej rozkoše som si povedala, že mám odstavajúce uši a potrebovala som ich upraviť. Nikto mi nikdy nepovedal, že mi odstavajú, iba ja som to tak videla ... Upozorňujem tým iba nato, že je to predsa zákrok na tele a je potrebné si to aj 100x rozmylieť.
Nie je potrebné žiadne vyšetrenie predtým, iba sa na to psychický a materiálne pripraviť. Mne to robili niekedy v októbri pod lokálnou anestézou, po operácii som išla hned domov, a bola som na PN 2 týždne. Uši a celá hlava je zaviazaná. Prvé dni sa nedá vôbec jesť, spať a bez silných antibiotík sa to nedá vydržať. Keď prídu bolesti, nedá sa to vydržať, svrbí to, bolí to, vlasy sú mastné, svrbí vás hlava, nie je to naozaj príjemný pocit. Ja som nemohla spať normálne v posteli, tak som spávala v obyvačke na gauči medzi vankúšom a operadlom, úplne hrozne. Keď som išla von so psom, mala som kapucňu a do obchodu alebo do lekárne som nebola schopná ísť, mala som to tak nešťastné previazané, že to skôr nahanalo hrôzu, takže sedieť doma je najlepšie riešenie. Po prvom týždni som išla na kontrolu, kde som dostala silné antibiotiká a vymenili mi odvazy. Po druhom týždni mi dali všetko dole, a vybrali silikonové stehy, bolelo to :( Potom som asi 2 týždne nosila širokú čelenku cez uši a dobrala lieky. Ostali mi nejaké ranky, ktoré je potrebné si len olejovať alebo kremovať detskou kozmetikou. Prvý večer, ako som to už mala dole som sa v kúpelni pozrela do zrkadla a z toho pohľadu som odpadkla, zatočila sa mi hlava, pamatam si to veľmi dobre, stehy, krv, ranky, podľatiny... Počas toho samozrejme nemožete telefonovať, šoferovať a ak som sa s nikým rozprávala, tak som aj slabšie počula. Stálo to rovných 300 eur a k tomu silné bolesti a doživotné jazvy a citlivosť uší. Od vtedy mám také stavy, že ak sa blíži zmena počasia, tak ma uši veľmi silne začnú bolieť, svrbieť a začervenajú. Bolia ma aj vtedy, ked som u kaderníčky a umýva mi vlasy a prstami ma nechtiac udrie do tých miest. Nie je to aj tak podľa mojích predstáv, ale odvtedy nosím vypnuté vlasy stále, aj ked mi vzadu vidieť jazvy. Nech Vám to bude robiť ktokoľvek, výsledok nemože byť nikdy podľa vašej prestavy si myslím. Ja som z doktorom veľmi spokojná, ešte mi potom vyberal znamienka a do dnešnéo dňa sme ostali v kontakte, ale ak by som si mohla ešte raz vybrať, nešla by som do toho už nikdy viac! Neviem si predstaviť ako musia bolieť prsia, noh, očné viečka a podobne, ale samozrejme je to rozhodnutie každého vlastné. Dúfam, že som sa Vás nevyľakala, veľa šťastia prajem, a čakám potom nejaký feedback 🙂

maxx6
autor
7. sep 2017

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Ja o tom rozmýšľam či to vlastne chcem alebo nie 🙂 tá bolesť ma odrádza ale zas by som mohla nosiť vypnuté vlasy :D

marias27
7. sep 2017

@maxx6 skúste si už teraz vypnúť vlasy a ísť von, a vôbec neriešiť, že vám troška odstávajú, a uvidíte čo nastane ... 🙂

ameanda
11. sep 2017

ja premyslam nad korekciou usi u syna, ma ich aj velke, aj velmi odstavaju
tiez ma odradza to ako to moze znasat...
momentalne svoj vzhlad neriesi, vyzor riesime len my dospeli
na druhej strane, tiez raz bude dospely a zrejme mu to bude prekazat a zda sa mi lahsie mu to nechat spravit teraz, ked je dieta, nakolko vraj deti zakrok a hlavne nasledky znasaju lahsie nez dospeli
ak vie niekto odporucit dobreho lekara, za kontakt budem vdacna

marias27
11. sep 2017

@ameanda deťom sa to myslím plne prepláca zo zdravotnej poisťovňe, tam by som možno skúsila poradiť sa so vš. lekárkou, ale najprv na to psychický pripraviť syna 🙂

ameanda
11. sep 2017

@marias27 niekde som citala, ze to prepalacanie bolo zrusene, lebo sa zneuzivalo
ak sa da preplatit, tak to by bol bonus, velmi sa vsak na to nespolieham
ano, je podstatne, aby aj syn so zakrokom suhlasil, nutit ho nebudem 🙂

marias27
12. sep 2017

@ameanda už sa to asi zmenilo. Ale viem o tom, že ak človek je psychický nevysporiadaný s nejakou estetickou vadou na svojom tele tvári, tak sa to určit dá preplatiť. Držím palce.

00bubka00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sofkabarbie
11. feb 2022

Prosim prosim, nejake aktualnejsie skusenosti alebo po rokoch. Vratili sa vam uska spat? Isli by ste do toho znova? Mna to caka o tyzden ale uvazujem ze nepojdem
Tolko zlych skusenosti som citala, a vela ludom sa to vratilo+citlivost usi uz navzdy. Nehovoriac o samotnom zakroku, bolesti

esakin
31. mar 2022

@sofkabarbie ahoj, prosím ta, podstúpila si nakoniec zákrok? Ja som práve týždeň po a mala by som nejaké otázky. Ďakujem za odpoveď 🙏

sofkabarbie
31. mar 2022

@esakin ahoj ano, ja som 4 tyzdne po
Kludne napis spravu, ale tiez to mam relativne “cerstve”

noemikatka
28. apr 2022

@esakin
@sofkabarbie ahojte čítam že ste si to dali urobiť môžem sa spýtať ako to prebieha? kkoľko dní ste mali bolesti a dá sa bolest vydržať? ďakujem

00bubka00
29. apr 2022

@sofkabarbie Ano dcére sa vrátilo naspäť

alexnina777
29. apr 2022

@maxx6 ahoj, ja som dávala robiť korekciu uší dcére keď mala asi 12-13 rokov/teraz má 20/ a nemenili by sme nikdy toto rozhodnutie.. ušká mala dosť
veľké a dosť jej odstávali.. áno je to všetko pravda, je to nepríjemné, po zákroku veľmi bolestivé, dá sa to vydržať len pod liekmi od bolesti pár dní, ale celkový výsledok stojí za to..myslím že určite to ako dievča ktoré potrebuje mať rozne účesy/ je tanečnica/ má jednoduchšie a estetickejšie a ona je spokojná..netuším či to preplácala poisťovňa, ja som našla podľa recenzii výbornú plastickú lekárku v súkromnom zariadení IEM- Inštitút estetickej medicíny v Pezinku.

sofkabarbie
29. apr 2022

@00bubka00 ako sa jej to vratilo naspat? Ja tomu nerozumiem, ved z tej chrupavky je odrezane, nemoze sa to vratit do uplne povodneho stavu, je mozne ze usnica zhora odskoci , aj to ak je do usnice nejaky naraz buchnutie atd, inak sa nema preco ak vo vnutri je dobre zrastena, zahojena

@noemikatka ano dalo sa to vydrzat, najhorsie boli 2 tyzdne a obvazmi ale vysledok stoji za to. Som velmi spokojna

esakin
9. máj 2022

@noemikatka ahoj, dá sa to vydržať, tie prve dva týždne sú najhoršie naozaj, tie obväzy sú veľmi obmedzujúce ale teraz je to už super. Ja som bola koncom marca na zákroku.

noemikatka
9. máj 2022

@esakin smiem sa spýtať kde si bola a inak koľko trvá asi tá najhoršia bolesť koľko dní?

esakin
14. máj 2022

@noemikatka operoval ma doktor Trška, v TN. Prvý týždeň je ta bolesť dosť výrazná.
V článkoch som sa všade dočítala, že prvé dva-tri dni ale určite to je podstatne dlhšie a to si myslím, že mám dosť veľký prah bolesti. Ale dá sa to vydržať, keby sa mam druhý krát rozhodnúť aj napriek tomu, že už viem čo by ma čakalo, idem dotoho znova. Neváhala by som ani chvíľu ten pocit teraz je na nezaplatenie 🙂

evqa93
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
noemikatka
20. jan 2023

@esakin mam ešte jednu otázku na teba aké vysetrenie potrebujem pred zákrokom otoplastika urobí mi aj obvodná platí sa zato?

sofkabarbie
20. jan 2023

@noemikatka ano urobi obvodna, je to krvny obraz, zrazanlivost a take , z kliniky Ti daju info co potrebujes a ano plati sa za to, nakolko si pri takejto operacii samoplatca.

matillee
22. nov 2023

Ja som bola na odstránení ostávajúcich uši v 13, na bolesť si už nespomínam ale viem že som žiadne lieky ani nebrala a predpokladám že bolo ok🙂 po dvoch týždňoch mi dali dole obväzy a bolo v podstate po všetkom, len mi povedali že si dávať pozor aby som na tom ešte nespala nejak výrazne aby som si neublížila keby sa mi to chc prevrátiť. Spokojná rozhodne som, že som šla, už je to cca 10 rokov a dá s spovedať že jemne sa vrátili alebo upravili do nejakého stavu ale isto mi nedostávajú skôr nejak prirodzene su nie úplne pri hlave ako to bolo po zákroku. negatívum je asi spomínaná citlivosť uši - boli ma keď ma napríklad kadernicka závese za zad ucha, keď mam dlho ukuliare alebo neviem či to s tým suvisi ale v zime keď nemám čiapku tak ma až vyslovene bolia že ma začne bolieť hlava z toho.

sunnyfunnygirl
12. dec 2023

@sofkabarbie mňa by zaujimalo, ako dlho sa po takomto zakroku nemože cvičiť...všade čitam niečo iné ....tiež sa momentálne rozhodujem či tento zákrok podstúpim 🙈

sofkabarbie
13. dec 2023

@sunnyfunnygirl to neviem presne :D nie som aktivny sportovec :D, predpokladam ze lahke cviky aj zo zaciatku, tazsie by som nechala ozaj az ked sa rana zahoji aby sa nejak neotvorila nezacala krvacat atd
Mne sa tym zmenil zivot takze ja odporucam 👍