Operácia nosnej prepážky u 1,5 ročneho dieťaťa

dominika_92
27. dec 2018

Dobrý deň máme ísť 10.1 2019 na operáciu nosnej prepážky do BB mám dosť veľké obavy o syna s ktorým idem na tú operaciu kôli článkom čo som čítala, je to naozaj také hrozne??? Nebude môcť prvý deň dýchať po tom a bude tam tie sadrove vložky v nose? A ako to bude s jedením :( dosť mám paniku s toho. Kto má skúsenosti u malých detí s takouto operáciou?

lula313
27. dec 2018

@dominika_92 prečo ide na tu operaciu? Má to take vážne? Mne operovali prepážku v 17tich a nechceli skôr, preto sa pýtam, aký má nalez

dominika_92
autor
28. dec 2018

@lula313 chrape a má často zápal stredného ucha a nádchu má rok v kuse nemôže dýchať a stráca dych v noci dusi sa nám na krcnom sa mu chceli do nosa pozrieť ale nemohli lebo tam ,,niečo" má čo ich ďalej nepustí. Má 17m a už mal 9 antibiotík a nechcú to takto riešiť do dospelosti a žiadne spreje ani kvapky nepomáhajú. Takže kôli tomu

oli18
30. dec 2018

@dominika_92 mali sme v susedstve dieta, ktore malo podpbny problem, len malo zlty sopel. Vysledok: fazula v nose😀

dominika_92
autor
1. jan 2019

@oli18 🤣😂🤣 to fakt???? Tak syn má nádchu od 7 týždňa narodenia to nejedol ešte nič

lu17
1. jan 2019

@dominika_92 Po operacii dycha len ustami lebo tie tampony v nose bude mat den ci dva ... Ak vsak mate taketo tazkosti s dychanim a je tam pravdepodobna prekazka neskusali ste druheho krciata ktory by vam potvrdil ze je potrebna operacia? Akoze nueco tam ma a nic ine sa nezistovalo? Rtg... Ctcko...?
Alergologicke vysetrenie ste mali , ci opuch nesposobuje alergia... ?

dominika_92
autor
1. jan 2019

@lu17 na alergologiu chodíme tam nám nezistili nič keďže mu nič nemôžu robiť na koľko má len rok a pol. Nás obvodný krciar vravel rok že má ,,len" opuchnutú sliznicu a dávali mu rôzne spreje ktoré mu len škodili ako pomáhali. Na vlastnú žiadosť som šla ku krcnemu mimo okresu a ten povedal že tam niečo má a na RTG mu nezistili nič :( a CT je míle od nás.tak smola.

lula313
1. jan 2019

@dominika_92 jasne, chudatko. Mne sa “len” zle dýchalo, takze sa necudujem, že to chcú urýchliť, ale tiež by som ešte vyskúšala inu ORL ambulanciu, nech spravia dôkladne vysetrenie, čo tvorí tu prekážku a ako písala @lu17 najprv by mal absolvovať alergologicke vysetrenie.

dominika_92
autor
1. jan 2019

@lula313 ako som vyššie písala na alergologiu chodíme vzali mu krv a to vše mu môžu spraviť ešte má málo rokov na testy, z keby nebolo nič používa sirup od astmy keďže som ju mala ja a nejaký sirup na podporu imunity ale stojí to za veľké H.... Takže s tej strany sme OK.
Mne už aj došli nápady čo snom mám robiť a kam chodiť po toľkých návštevách našich super lekárou.

lu17
1. jan 2019

@dominika_92 Tak to je tazke, kedze je maly to alergo som myslela ze nejake testy vedia robit...
Pozor na kvapky, nemaju sa dlho uzivat viac ako 7 dni, poskodzuju sliznicu a je na ne navyk...
hmm tak pri operacii by mohli vidiet ak je tam nejaka prekazka... Mozno je tam anatomicky len problem, ktory sa odstrani pripadne aspon endoskopicky uvidia ako to tam vyzera...

linddi
15. mar 2021

@dominika_92 ahoj. Boli ste na operácii? Máme podobný problém so synom, 5.5 ročným. Má veľmi krivu nosovu prepazku a neskutočné problémy s dýchaním... Tiež zvažujeme op. Ďakujem.

dominika_92
autor
17. mar 2021

@linddi áno boli nakoniec nám dr v BB povedal že má takú veľkú nosnú mandlu že sa čuduje že sa ešte syn nezadusil a žije. Takze sme mali naplánovanú operáciu nosnej prepážky a vypálili mu mandle aby sme sa nemuseli vracať... Dodnes keď si na to spomínam mi studne žalúdok a tlačia sa slzy čo všetko sme si museli prežiť a obehat aby syn mohol existovať na svoj vek... Lebo vám poviem že syn mal 1rok a nesmial sa len plakal mrncal a bol zlý ani sa nečudujem po operácii sa otočil o 180° a teraz vravíme že má ADHD :D žije behá neobsedí vymýšľa somariny takže máme radosť

linddi
17. mar 2021

@dominika_92 tak to som rada, že ste dobre dopadli a synčekovi sa darí 🙂 a prosím Vás robili Vám teda aj tú prepážku? Či len mandle? Lebo nášmu už nosné mandle vybrali a krčné orezali. Uľavilo sa mu na chvíľu. Ale on má aj krivú nosnú prepážku (padol, keď bol malinký a zrejme si ju pohol). Nám povedal krčiar, že operáciu tak malému dieťaťu nespravia... alebo teda budeme mať s tým problém, kde by ju vôbec spravili. Tak pátram, kde sa dá.... ďakujem.

dominika_92
autor
17. mar 2021

@linddi v BB vam nosnú prepážky spravia aspoň nás tam s ňou poslali no lenže my sm mali mandle nakoniec a prepazka bola ok

linddi
17. mar 2021

@dominika_92 aha. Tak ste aj tak dobre dopadli. Ďakujem krásne za odpoveď.