Operácia odstávajúcich ušiek

mavion
13. apr 2012

Ahojte, mojej dcerke velmi odstavaju uska a zvlastnej skusenosti viem, ake dokazu byt niekedy deti krute a velmi ublizit..preto by som chcela aby dcerka nikdy nemala take komlexy a netrapila sa kvoli niecomu, comu sa da velmi lahko pomoct...Vela som citala, odbornici odporucaju tuto operaciu pred nastupom do skoly, najlepsie v zime,vraj sa taketo deticky rychlo zotavia a aj to lepsie znasaju..ALE.. ja sa bojim ☹ predsa je to len operacia v narkoze, ja sama sa na nu dokopavam niekolko rokov...chcela by som si ich pred dcerkou dat spravit aj ja, aby sa toho tak nebala a vedela do coho ide. Je tu maminka ktora si tymto presla? a ake mate skusenosti?

zuzuzu3
13. apr 2012

@mavion Necitil absolutne ziadnu bolest ani pocas zakroku, ani potom. Lekar aj sestricky boli strasne mile. Po zakroku sme tam tusim este hodinku posedeli as usmevom sme isli domov. Tyzden mal obviazanu hlavicku dvomi vrstvami obvazov (nic strasne ani obmedzujuce), druhy tyzden mal len jednu vrstvu a potom dalsi mesiac nosil len celenku (normalne taku sportovu z obchodu). Vsetko sme mu vysvetlili hned od zaciatku. Vedel do coho ide a nehanbil sa za to. Dnes je maximalne spokojny a ked sa pozrie na svoje fotky zo skolky, tak nam uz neraz podakoval, ze sme mu tie uska dali spravit. Musim este povedat, ze mu ich robili v BA na sukromnej klinike a vtedy to stalo tusim 10 000 SK.
Ak mas pochybnosti, treba sa ist ukazat a oni ti presne povedia, ci to na operaciu je, alebo nie. Nevahaj a nedaj sa odradit.

zuzuzu3
13. apr 2012

@mavion Ahoj Mavion. Mojmu synovi tiez odstavali uska. Ono je to mile do urciteho veku, ale, ako pises, deti vedia byt velmi krute. Ked mal 5 rokov, rozhodli sme sa (na velke rozcarovanie okolia, ze ved je chutny aj tak) mu dat usnice upravit. Je tomu uz 7 rokov a dnes mozem iba skonstatovat, ze to bolo absolutne spravne rozhodnutie. Nemas sa vobec coho bat. Tato operacia sa nerobi v narkoze !!! Oni mu tie uska len lokalne napichnu (konkretne dve injekcie za kazde usko). Mohol si vybrat, aku rozpravku chce pocuvat a cely cas v klude lezkal a pocuval. Necitil absolutne ziadnu bolest ani pocas zakroku, ani potom. Lekar aj sestricky boli strasne mile. Po zakroku sme tam tusim este hodinku posedeli as usmevom sme isli domov. Tyzden mal obviazanu hlavicku dvomi vrstvami obvazov (nic strasne ani obmedzujuce), druhy tyzden mal len jednu vrstvu a potom dalsi mesiac nosil len celenku (normalne taku sportovu z obchodu). Vsetko sme mu vysvetlili hned od zaciatku. Vedel do coho ide a nehanbil sa za to. Dnes je maximalne spokojny a ked sa pozrie na svoje fotky zo skolky, tak nam uz neraz podakoval, ze sme mu tie uska dali spravit. Musim este povedat, ze mu ich robili v BA na sukromnej klinike a vtedy to stalo tusim 10 000 SK.
Ak mas pochybnosti, treba sa ist ukazat a oni ti presne povedia, ci to na operaciu je, alebo nie. Nevahaj a nedaj sa odradit.

zuzuzu3
13. apr 2012

@mavion Neviem preco, ale prvy krat sa mi prispevok nezobrazil cely a neviem ho zmazat.

mavion
autor
13. apr 2012

@zuzuzu3 dakujem a kolko mal maly vtedy? a prosim ta presne na ktorej klinike to bolo? na operaciu to urcite je, ako mne sa dcerka paci taka aka je a kebyze to nemam zazite na vlastnej kozi, tak by som o nej mozno ani neuvazovala.este doteraz mam pred ocami ako sa mi posmievali 😒 urcite ste nemohli spravit lepsie, ani nevies kolkeho trapenia si ho usetrila 🙂 nasi to vzdy zlahcovali, podla nich som si vymyslala 😒 a usi mam fakt strasne a mala po mne ako cez kopirak 😀

mavion
autor
13. apr 2012

@zuzuzu3 teraz citam aj zaciatok 🙂 teeda ani nevies ako si ma potesila, to pocujem prvy krat ze ju robia bez narkozy..ja hned ako sa narodila som vyhlasila ze urcite jej uska dam spravit, ale ako sa to blizi, tym sa viac bojim..dcerka ma teraz 4 roky. a ako si ho na to pripravovala?

usacek79
13. apr 2012

@mavion mne operovali odstavaujce usi, ked som mala 5 rokov (este pred ZS to chceli stihnut..)
presne si pamatam tu operaciu, robi sa len v lokalnej anesteze, lekar bol velmi mily a vtipny, ani som sa nenazdala a bolo po 🙂 vobec to nebolelo.. potom som chodila s helmou na hlave tusim tyzden - dva, to bolo smiesne, som sa citila ako kozmonaut 😀 ale teda nejake mindraky som z toho nemala, mama ma automaticky nechala doma, nechodila som do skolky za ten cas.
jedine peklo bolo, ze ku koncu teh doby s helmou, uz som asi mala pod tym vlasy mastne a mama ked ma sprchovala, tak mi to trochu navhlcila omylom a to bolo peklooooooo, tak ma to svrbelo, ze koniec, mama ma ihlicou na pletenie skrabala opatrne, lebo som zurila a chcela si to strhnut 😀
no a potom si pamatam ten uuuuuuzasny moment, ked mi to dali dole.. asi hodinu som pocula aj mysie prdy, totalne nasponovany sluch, bolo to skvele 🙂
a potom uz bolo vsetko zahojene, pohodka 🙂

ja som ale nemala typicke lopuchy, ja som mala "motyliky" - odstavali mi vrchy usi a musim povedat, ze mi lekar po operacii povedal, ze by som sa mala oducit davat si vlasy za usi - co som samozrejme uplne ignorovala a trosicku sa mi ten motylik vratil, ale uplna pohoda, nezbadatelna v podstate..

asi som rada, ze mi to dali urobit, aj ked ja som to vtedy nevnimala, ze mam nejake odstavajuce usi, saj tak som si myslela, ze som najkrajsia v skolke 😀

ale teda mne to robili pred takmer 30 rokmi!! takze kontakt ti uz nedam 😅 ale urcite kazda plasticka chirurgia to robi, je to jedna z najjednoduchsis operacii, odreze sa len kusocek koze z hlavy a ucha a necha sa to zrast, na to nemusis hladat prave nejaku uplnu spicku plasticku za nehorazne peniaze...

mavion
autor
13. apr 2012

@usacek79 dakujem, teda ale potom mi odpada aj to posledne co ma brzdilo a to je narkoza..ako neviem preco som si myslela ze je to v narkoze a to som si dost o tom citala 😀

usacek79
13. apr 2012

@mavion nuz, tak to veru niet sa coho obavat 😉 moja kolegyna si dala "prilepit" usi ako 27 rocna a tiez to bola len lokalna anesteza, tam naozaj nie je dovod davat do celkovej a urcite sa do nej ani nedava 🙂

a teda mna na to tusim rodicia ani nepripravovali nejako, praveze podla mna je dobre o tom vopred nehovorit, lebo dieta si vdaka fantazii dokaze napredstavovat rozne horory, co by ho mohlo cakat, ak bude mat privela casu na rozmyslanie..

mne proste jedno pekne rano povedali, ze ideme opravit lopuchy a sli sme, vobec som nevedela co ma caka, ale ako hovorim, ten lekar bol taky uzasny, ze ma furt rozosmieval, a bolo to hotove raz-dva 🙂

zuzuzu3
13. apr 2012

@mavion Nasla som si to na nete a hned sa mi to vybavilo. Ta klinika sa vola Posonium clinic a lekar MUDr Fabry.
Ako sme ho na to pripravovali ? On uz to sam vnimal, lebo uz aj deti v skolke mu to dali pocitit, ze ma nieco s usami. Normalne sme mu to vysvetlili, ze mu tie uska bezbolestne upravi pan doktor tak, aby sa mu deti neposmievali a ze bude krajsi. Deti su vnimave a hovorili sme mu len pravdu. Potom mu to vysvetlil aj pan doktor a povedal mu presne ako bude postupovat a co mu bude robit. Syncek bol spokojny a vobec sa nebal.

mavion
autor
13. apr 2012

@zuzuzu3 dakujem si zlata..ja tiez vzdy sa snazim hovorit pravdu, pred par dnami som jej to uz nadhodila, ze co by povedala na to keby mala uska ako Lenka ,to je mladsia dcerka...ze by sme ich dali opravit a mala ich krasne..ale sa jej to nepacilo, lebo hned odmietla ze to bude boliet...a dnes sa ma spytala ze preco ona ma take velke uska 😀 musela asi nad tym rozmyslat 🙂 zatial mi nespomenula ze by sa jej niekto posmieval alebo nieco podobne..

janinah
14. apr 2012

no nie je uško ako uško,niekedy stačí len trošku narezať na správnom mieste a kožu potiahnuť,niekedy treba sa s tým viac pohrať...kvôli cene by som si skúsila nájsť orl lekára,ktorý operuje uši,toto hravo zvládne a nenaučtuje toľko čo súkromný plastický chirurg

lucia1974
14. júl 2012

@zuzuzu3 ahoj mohla by si mi povedat kde vam to robili a od akeho veku sa to da? dakujem