Používate detský olej na zabránenie tvorby strií?

lubaska21
1. mar 2012

Počula som, že detský olej eliminuje tvorbu strií - že je dobré si ním každý deň krémovať bruško aj prsia - robíte to niektorá? ak áno, tak aký olej (značku) používate, pretože ja mám jeden, ale vôbec nevsiaka do pokožky, tak či náhodou neviete o niektorom, čo zaručene rýchlo vsiakne do pokožky... vďaka

ivett1
1. mar 2012

@lubaska21 ahoj, v rámci prevencie nie je podstatné či používaš detský olej, nejaký iný olej, krém alebo gél, dôležitá je jemná masáž na najviac napínaných miestach...tie prípravky by mali hlavne zlepšiť pružnosť a trošku spevniť pokožku na brušku a prsiach ...strie predsa vznikajú pri rýchlom naťahovaní kože plus hormonálne zmeny (koža tak stratí elasticitu a už je tu "trhlinka"...), ak budeš mať trošku čas, tak mrkni aj sem, do týchto tém... 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/choroby-a-komplikacie/co-na-strie-v-tehotenstve-2/
https://www.modrykonik.sk/forum/1-trimester/strie-v-tehotenstve-ako-im-predist-a-co-pouzivat/

mb
1. mar 2012

Ahoj ja pouzivam detsky olej aviril.To je ten modry maly v sklenenej flasticke.Pouzivala som ho aj pri prvom tehu a vobec som nemala ziadne strie.A to som mala dost velke brusko.Vzdy si ho natieram pred spanim a necham ho vsiaknut a az potom sa prikrijem.

tehotnica1669
2. mar 2012

aj ja som zacala pouzživať nedavno tento olejcek a je fakt uzasny 😵

aknaj
2. mar 2012

Ahoj, nechcem ťa nejako sklamať, ale ak ti má pokožka popraskať, ak k tomu máš indispozíciu, tak ti popraská, nech sa budeš natierať hocičím ☹
Ja som sa natierala cca od 3 mesiaca tehotenstva a ešte pred tehotenstvom som užívala pupalkový olej na elasticitu pokožky. Naozaj ma manžel natieral každý večer pravidelne a brucho mám celé dopraskané. 😢 A to som pribrala len 8 kg počas celého tehotenstva. Bruško som nemala nejako veľké, tak normálne.
Poznám kamošky, ktoré pribrali aj 20 kg a bruško im zostalo krásne. 😲

Ale v každom prípade natierať sa môžeš, nič tým nepokazíš 😉 😉 😉

boka79
2. mar 2012

Ahoj, presne ako pise aknaj, natieranie neuskodi, ale ide o tvoju vrodenu elasticitu koze, ked je zla zdedena, tak Ti to nepomoze...

Ja som nastastie tiez strie nedostala, ale aj tak som natierala, pokazit nic nepokazis ... 🙂

Ja mam olej , teda krem s olivovym olejom id DM znacky - babylove

bosoriak
2. mar 2012

Pri prvom som sa natierala a ziadne strie, pri druhom som sa vobec a tiez ziadne strie. Takze empiricky overene, ze natieranie to neovplyvni. 🙂

modrofuzik11
2. mar 2012

mne velmi pomohlo 100 % bambucke maslo od loccitane.

lencika
25. jún 2014

teraz citam diskusie lebo sa mi zacali robit strie pocas tehotestva ani jedna a teraz tri roky po mam strie, natieram sa olivovym olejom s kombinaciou kremom proti striam od bepanthenu a dufam ze to prejde hmmmm

milota164
7. júl 2015

ja som pouzivala krem proti striam od Bepanthenu , super vsiakne a nezostava po nom mastna pokozka takze sa mozes hned obliect.

lili007
23. mar 2016

Pouzivala som aj detsky olej, Niveu s Q10, ElastiQ no najviac sa mi asi osvedcil Bepanthen na strie. Ma prakticku davkovaciu pumpicku, dobre vsiakne do pokozky a hydratoval ju na dlsii interval ako ine kremy. Detsky olej je dost mastny, maslit mi oblecenie:-/ Nivea u mna nezaznamenala nejake vysledky.

tana85
23. mar 2016

o detskom oleji som nepocula. najviac som pouzivala bioil, teraz doplnam vsetkym co mame doma - sebamed urea, balea na suchu kozu, indulona, bambucke maslo. natriem aj 2-3x za den a v 35 tt zatial jedna mala stria na boku, brucho nic