Dá sa dojčiť popri práci?

luciauk
2. jan 2009

O 4 mesiace mám začať pracovať na plný úväzok, takže so synom nebudem cca 9-10 hodín denne. Nechcem prestať dojčiť, stálo nás to veľa úsilia na začiatku, aby som to len tak nechala. Určite ale viem, že mi ho manžel nebude môcť nosiť na dojčenie do práce, ani nebudem mať možnosť odsávať si mliečko. Je možné aj tak pokračovať, napr. ráno, pred ochodom do práce, večer po príchode a v noci a nestratiť mliečko? Ďakujem za všetky rady. Keď si predstavím, že by som mala prestať dojčiť, tak 😢 😢 😢

alififi
2. jan 2009

za 4 mesiace bude mat tvoj maly rok - to uz sa tak casto asi ani nekoji
ja uz do prace chodim a kojim v noci. pripadne rano
cez den uz su prikrmy a podobne
pohoda jahoda

alica147
2. jan 2009

luciauk ja idem od pondelku do roboty,malý ma pol roka.natavený je takto:ráno pred odchodom ho nakojím,desiatu má ovocu,obed zeleninka,mäsko a zemiaky alebo ryža,proste normál obed a ked sa vrátim okolo tretej zase sa budeme kojiť.ty to máš lepšie lebo malý ti už može viac vecí jesť takže podla mna sa to dá uplne v pohode zvládať 😉 ja tiež určite nechcem prestať dojčiť

3558
2. jan 2009

ahoj lucia. ja som bola len na dovolenke na dva tyzdne, a ze si budem odsavat cez den. a za tie dva tyzdne som o mlieko prisla. ☹ tak si davaj pozor.kazda matka to ma inak, ale je velmi vela zien, co koja len v noci. 🙂

dididi30
2. jan 2009

aj ja idem do prace, koncom januara.....no a kojim vacsinou v noci, tak to snad zvladneme a idem len na 2 hodky tak pohodka 😉

elise
2. jan 2009

ja robím od malého 3 mesiacoch prvého pol roka do malého 7 mesiacoch som ho kojila aj prebalovala v práci vždy mi ho niekto z rodiny vozil a doniesol na kojenie ked boli už zavádzané píkrmy tak som to stíhala pred odchodom nakojiť a po príchode z práce tiež nikdy som neodsávala a kojím doteraz a už rok robím na plný úväzok

annag
2. jan 2009

pri bábetku, čo už je na príkrmoch to nie je žiaden problém, úplne stačí nadojčiť ráno, večer a prípadne aj v noci podľa veku bábetka. 🙂

luciauk
autor
3. jan 2009

no tak nejako som si to aj ja predstavovala, len som sa bála, či nie som veľká optimistka. ďakujem vám za povzbudenie 🙂

arieska
3. jan 2009

luci, náš bude mať 11 mesiacov keď nastúpim do práce a už teraz ho pomaly odstavujem. už vidím na ňom, že mu to moje mliečko nejako nechýba, iba v noci alebo večer na ukľudnenie. tak načo?
ja som plne kojila do konca siedmeho mesiaca. podľa mňa čím dlhšie je dieťa kojené, tým sa ťažšie odúča a neviem, či je už pre to bábo to materské mliečko až tak potrebné.

luciauk
autor
3. jan 2009

no ja si myslím, že potrebné je. predpokladám, že mu budeš dávať umelé, tak prečo nie materské. mlieko človek potrebuje asi do 4 rokov. ja odstaviť nechcem ani za svet. nepodarilo sa mi kojiť prvé dve deti a tak si toto chcem užiť naplno. a s tými staršími deťmi nemáš pravdu. záleží na povahe.

elise
3. jan 2009

luciauk vid môj príspevok vyššie a ja stále kojím nikdy som neodsávala tiež zdielam tvoj názor. veľa šťastia v práci a uvidíš tie ranné nočné a večerné kojenia budú oveľa intenzívnejšie ja sa na večerné a ranné kojenie veľmi teším a v práci mám aj stres ale mliečka mám dosť a v pohode je aj malý. držím ti palce 😉

luciauk
autor
3. jan 2009

elise, ďakujem 🙂

sonulik1
3. jan 2009

lucia aj podla mna to bude v pohode - ja sice nerobim ale mala mi v podstate akosi sama presla okolo roka na ten rezim ze som ju kojila len rano, na obed a vecer, neskor len rano a vecer a mliecka stale dost - nikdy som neodsavala

luciauk
autor
4. jan 2009

sonulik 🙂 to je potešujúca správa

dadis
4. jan 2009

Luci, ja som odstavila pred mesiacom, kvoli zdravotnym problemom,ale asi od 10.mesiaca do 15. mesiacasom kojila len rano, na olovrant a pred vecerou. A mliecka som mala dost aj bez nocneho kojenia.

jaduska
4. jan 2009

luciauk, len sa nestresuj, ja som staršiu dcérku odstavovala postupne a nakoniec som ju dojčila už iba večer pred spaním a mliečko bolo stále. Jednoducho, koľko vypije, toľko sa dorobí, takže hlavne pokoj, zvládnete to.... 😉

luciauk
autor
4. jan 2009

ja som ale mala strach, že ako budem fungovať v práci, ked malý mi pije v noci každé 2 hodiny, aj častejšie, či nebudem v práci behať s mokrým tričkom 😀 u nás asi tak skoro nehrozí spanie celú noc 🙂 ufff

elise
4. jan 2009

luciauk kp si prsné tampony pre istotu ale ja som ich nosila do práce iba týžden 😉

alififi
4. jan 2009

luciauk - mnozstvo mlieka sa ti upravi, cim menej budes kojit, tym bude aj mlieka menej
prsne tampony si kup urcite - ja ich v robote nosim
mozno ale skusim bez - asi by to uz slo
konecne po roku uz mozem spat bez podprdy - uz mi to mlieko tak netece 😎

luciauk
autor
4. jan 2009

tie tampóny mám. používala som ich, občas aj teraz. ale alififi, s tou podprdou máš pravdu, ja som prvé mesiace myslela, že sa jej v živote nezbavím. 😠 ale teraz je to už ok. i ked občas trocha ujde 🙂 no do práce si urobím radšej zásoby 😀