Mamičky, ktoré mali genitálny herpes

janulka88bb
11. sep 2017

Ahojte všetky zlaté maminky, ktoré máte už väčšie detičky, chcela by som sa informovať ohľadom môjho problému. Ak prežívate, alebo ste prežívali niečo podobne prosím o vaše skúsenosti.
Genitálny herpes som dostala asi dva roky dozadu, od vtedy sa mi neobjavil. Chcela by som otehotnieť a zaujímalo by ma, ktoré vitamíny, alebo doplnky odporúčate v tehotenstve, aby som dieťatko chránila čo najviac. Tie mamičky, ktoré máte väčšie deti a mali ste v tele tento genitálny herpes, máte zdravé detičky? Ak môžete uveďte vek dieťatka. Ako ste sa chránili počas tehotenstva? Podstúpili ste triple testy alebo amniocentézu, aby ste vedeli, že je všetko ok? Vo veľa článkoch sa píše o genitálnom herpese a autizme. Máte niektorá také info? A ešte jedna otázka, je genitálny herpes prenosný keď je v latentnej forme? Ďakujem veľmi pekne za vaše reakcie.

aimee77
11. sep 2017

Genitalny herpes pokial je v latentnej forme,tak neohrozuje plod.V pripade,ze by sa objavil vysev herpetickych vyrazok pocas tehu,infektologovia alebo koziari Vam zahajia liecbu acyklovirom(Herpesin).V pripade infekcie tesne pred porodom doporucujeme pacientke sekciu.Pre dieta by bol vaginalny porod vysoko rizikovy najma pre moznost prenosu herpetickeho virusu cez spojovky alebo sliznicu ust dietata za vzniku herpetickej encefalitidy,kt moze viest s tazkemu mentalnemu postihnutiu prip.smrti dietata.Pocas sv praxe som sa v odbornych kruhoch nestretla so spajanim herpetickeho virusu a autizmu.Asi treba odlisit deti,kt prekonali herpeticku encefalitidu a ako nasledok sa prejavili urcite formy mentalneho postihnutia.Ako infektologicka mozem povedat,ze infekcia genitalnym herpesom urcite nie je u gravidnej indikaciou na amniocentezu.

janulka88bb
autor
11. sep 2017

Ďakujem Vám veľmi pekne za Vašu reakciu. Da sa to nejakým vyšetrením počas tehotenstva zistiť, či sa dieťatko nenakazilo? Robia sa testy po pôrode, aby sa predišlo herpetickej encefalitíde? Ako by som mohla tomu v tehotenstve predísť? Užívaním vitamínov pre tehotné a probiotík napríklad? (samozrejme pri zdravej výžive). Ďakujem veľmi pekne za odpoved, ste zlata🙂

janulka88bb
autor
11. sep 2017

aimee77
Ďakujem Vám veľmi pekne za Vašu reakciu. Da sa to nejakým vyšetrením počas tehotenstva zistiť, či sa dieťatko nenakazilo? Robia sa testy po pôrode, aby sa predišlo herpetickej encefalitíde? Ako by som mohla tomu v tehotenstve predísť? Užívaním vitamínov pre tehotné a probiotík napríklad? (samozrejme pri zdravej výžive). Ďakujem veľmi pekne za odpoved, ste zlata🙂

janulka88bb
autor
11. sep 2017

@aimee77
Ďakujem Vám veľmi pekne za Vašu reakciu. Da sa to nejakým vyšetrením počas tehotenstva zistiť, či sa dieťatko nenakazilo? Robia sa testy po pôrode, aby sa predišlo herpetickej encefalitíde? Ako by som mohla tomu v tehotenstve predísť? Užívaním vitamínov pre tehotné a probiotík napríklad? (samozrejme pri zdravej výžive). Ďakujem veľmi pekne za odpoved, ste zlata.

aimee77
11. sep 2017

Asi chapem Vase obavy.Viremia (pritomnost virusu v krvi pri ak.infekcii) moze pri narusenej fetoplacentarnej jednotke vyvolat poskodenie plodu,kt zvycajne vedie k potratu alebo poskodeniu vyvijajuceho sa mozgu,kt nie je zlucitelne so zivotom.Takto sa zial sprava vacsina nielen virusovych infekcii pri narusenej fetoplacentarnej jednotke pocas prveho trimestra tehotenstva (napr.CMV infekcia,ale aj rubeola,toxoplazma..). Ak sa plod vyvija OK,tak aj pri akutnej liecenej infekcii genit. herpesom sa netreba obavat. Jedine amniocenteza by mohla dat 100% istotu,inak pocas tehu protilatky vysetrujeme len z krvi matky.Babatko ma prvych 6mesiacov protilatky ziskane od matky,takze testovanie z krvi babatka by malo vyznam az po pol roku. Odber likvoru u babatka je naozaj len v indikacii,ked je podozrenie na encefalitidu.Imunita je pocas gravidity oslabena,pomoct mozu najma vitaminy skup.B a vyhybanie sa stresom a infekciam.

janulka88bb
autor
12. sep 2017

@aimee77 môžem Vám prosím napisat správu a poradiť sa?