Môžem ísť do sauny v 1. a 2. mesiaci tehotenstva?

mimi2891
26. nov 2015

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či mi sauna, alebo teply bazen moze dako ublizit v prvom az druhom mes. tehotenstva?
Dakujem
Dakujem

worker_falcon
26. nov 2015

@mimi2891 v tom lepšom prípade sa ti narodí čert, v horšom bude mať celý život zvýšenú teplotu, priamo úmerne teplote v saune. Určite by si to mala zvážiť, či ti to za to stojí...

Ach, baby, baby...

libka1
26. nov 2015

@mimi2891 ja som sa nikdy pocas tehu nejak neobmedzovala. Pamatam si ze v kupeloch ked sme boli tak teply mineralny kupel mi neodporucili. A co sa tyka verejneho tepleho bazena tak som chodila. Existuju nejake speci tampony aby si nic nechytila. Do sauny by som pocas tehu ja osobne nesla. Ale chodim zriedka aj netehu.

krukky
26. nov 2015

Moja skusenost : lekar mi vyslovene zakazal saunu a horuci bazen .... vraj moze dojst k potratu...
Btw. Stare matere si v horucej vani s cervenym vinom ,,privolavali" menzes...

parker36
26. nov 2015

Ja co som googlila, tak v prvom trimestri urcite nie, prehriatie organizmu moze sposobit potrat. Ked saunu tak az od polovice druheho trimestra. Ved skus pogooglit...

mimi2891
autor
26. nov 2015

Googlila som, ale niekde ju odporucali niekde nie ... tak som nevedela ... hlavne som potrebovala vediet , ci v prvom trimestri nejak neskodi ... to tam nebolo .. nasla som len vseobecne info .

womankc
26. nov 2015

ja keď som bola tehu s prvou dcérou cca koniec prvého trimestra tuším tak som bola v kúpeľoch s rodičmi ako doprovod a vyslovene ma upozornili pracovníčky , že teplú minerálnu vodu nesmiem - napúšťali mi takú vlažnú vodu . Že to môže spôsobiť potrat, osobne do sauny by som nešla ..............

lusyke
26. nov 2015

@mimi2891 tak ja by som urcite nieco take neriskovala. Ked sa raz niekde docitam ze to moze vyvolat potrat alebo poskodit dietatu tak by som nespekulovala ze niekde nejaka babka povedala ze kludne mozem. Proste nie a basta. Ani v prvom ani v tretom trimestri. Do sauny a teplej vody si mozes chodit aj po porode. A myslim si ze by ti to tvoj organizmus dal sam v tej saune pekne najavo ze sa mu to nepaci.

xevulax
26. nov 2015

Osobne si myslim ze bez sauny a tepleho bazena sa da existovat 9 mesiacov.... A nie gynekolog neodporuca ani saunu a ani kupanie v teplom bazene, mne neodporucal ani kupanie vo verejnom bazene... Kazdy si musi zvazit rizika a prinosy sam...

zeriempizzu
26. nov 2015

Nie. To do akej sauny chodis ze tam nie su oznamy / napisy o tom ze tehotne tam nesmu? Sauna je pre tehotne zakazana.

kingab
26. nov 2015

podla mna ak to nebudes prehanat, nespravi ti to nic. ja som si dopriala wellness vikend v 2. mesiaci, ked som o mojom tehotenstve este netusila (vsetko som pripisovala stresu), striedala som sauny, horuce kupele a babo sa narodilo zdrave, bez zvysenej telesnej teploty 🙂

gagik
26. nov 2015

A bungeejumping nechces ist skakat ako tehotna?

katika55
26. nov 2015

Určite nie, poznám jednu ženu, dopriala si v tehotenstve sauny, masáže, hoci jej to gynekológ zakazoval, neodporúčal. Ale ona si robila, čo chcela. Porodila v 6. mesiaci. Dievčatko prežilo, dlho boli v nemocnici. Či to má súvis s tým, že sa správala počas tehotenstva tak, ako sa správala... nech posúdi každý sám. Ale podľa mňa, bez sauny sa to dá vydržať tých 9 mesiacov... za to riziko to určite nestojí. 😉

henikav
26. nov 2015

@mimi2891 tebe neublizi, ale dietatku pravdepodobne ano.

maaaaaaaria7
26. nov 2015

úprimne ani by ma nenapadlo ísť do sauny tehotná..🙂.. ja viem, že tehotenstvo nie je choroba, ale vieme, že každé tehotenstvo je dar... tak asi by som neriešila saunu, bazény, soláriá, ťažké cvičenia a tešila sa z toho, že tehotenstvo prebieha dobre, nie každá má to šťastie... . netreba dráždiť 🙂)

meluela
26. nov 2015

@mimi2891 sauna urcite nie (prehriatie je nebezpecne), voda moze byt do 37°C ale zvazila by som aj riziko infekcii, takze radsej klasika plavecky bazen

seahorse27
26. nov 2015

Urcite nie, ani sauna ani termalny horuci bazen. Prehriate moze sposobit potrat a termalne bazeny su liahen pre bakterie...

zlaticko118
26. nov 2015

@mimi2891 : Ja som bola tusim v 19-20tt a bola som v saune aj v termalnej vode, v saune som bola ale iba v tej ktora mala teplotu 45celzia(bylinkova, mentolova), do tych teplejsich uz urcite nie(parna). Ale aj v tych 45celziovych treba byt len tolko kolko sama citis ze je to este okej, mne ked bolo uz horsie(horsie sa mi zacalo dychat) tak som isla prec. Netreba to prehanat a byt tam na silu. Co sa tyka termalnej vody tak ja mam este menstruacni kalisok takze ak si ho zavedies pred vstupom do bazena malo by to aj znizit pocet bakterii co sa cez vodu dostanu do teba.

eviq
26. nov 2015

@worker_falcon človeče, ty sa musíš riadne nudiť, v každej téme od prdov po vesmír ta človek nájde a všade si múdry ako televízor....

@mimi2891 v prvom trimestri určite sauna a horúce kúpele nie, moze to vyvolať potrat...

mimi2891
autor
27. nov 2015

Ok ďakujem za info .... no my sme mali wellness zaplatený a rezervovaný skôr ako sme to zistili ... preto sa pýtam.... články na nete boli rôzne ... napr. tento http://www.otehotnenie.sk/n/sauna-a-tehotenstvo ale teraz viem, že to idem ihneď stornovať 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre