Pôrodný plán - akceptovali ho?

kelisovakarinka
19. jan 2019

Ahojte prišla ste do porodnice niektorá s porodnym plánom?..
Nacom ste si nechali záležať? A rešpektuje sa to?

iveta143
19. jan 2019

ja som mala napisane ze pri porode len lekar a sestricka...ale neda sa povedat zeby sa to dodrzalo,kedze placentu mi vyberala studentka...ale v tej chvili mi to bolo uz jedno 🙂

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucyluv
19. jan 2019

Ja som si radšej zazmluvnila Dr a s tou som mala dohodnuté čo chcem a nechcem.

lucia5869
19. jan 2019

Podľa mňa je to kravina.. Ak si prvorodicka plánovať si pôrod je hlúposť keď človek nevie ako a co ho čaká ci to pôjde rýchlo a ani nebudeš vedeť ze je vonku alebo sa budeš trápiť a tam ti žiadny porodny plán nepomôže🙂

ajka0207
19. jan 2019

@kelisovakarinka ja som nemala porodny plan, teda mala ale len v hlave, a lekarka sa ma pytala pred kazdym ukonom ci suhlasim. Plus som hladala porodnicu kde nastrih nie je rutina, podporuju bonding ... myslím ze napisanemu porodnemu planu sa v pôrodniciach nevenuje moc pozornost, ale vsetko zalezi na tom kde chces rodit.

innapnirhu
19. jan 2019

@kelisovakarinka ja som predvcerom bola v porodnici v Ziari nad Hronom, a tam mi dali toto:

monikafeliz
19. jan 2019

@kelisovakarinka podľa mňa je pôrodný plán blbosť, aj tak to bude prebiehať úplne ináč ako si to naplánuješ. Ja som si velice plánovala ako budem už v nemocnici skackať na fitlopte, ako manžel bude pri mne ked sa tam pôjdem osprchovať, ako budem trvať na tom že nechcem epidural,... a nakoniec som prišla do nemocnice ked mi začali bolesti a doktora sa ma spýtala kde som bola doteraz a za 10 min. som mala odrodené =D žiadn fitlopta, ani plánované pesničky na ukludnenie sa nekonali =D

michaella94
19. jan 2019

ach zeny porodny plan nie je o tom ze si planujete porod....je to o tom ze ak bude prebiehat vsetko BEZ KOMPLIKACII tak budu akceptovat vase zelania...napriklad odtepanie pupocnika alebo ze nechcete nastrih....samozrejme ak pojde dietatku o zivot nebudu riesit pordny plan....
@kelisovakarinka je dobre si porodny plan spisat a zajst s nim este pred porodom do porodnice kde chces rodit ho prekonzultovat s primarom co vsetko su ochotny akceptovat....ja mam v okoli 5 porodnic ale ani v jednej nechceli akceptovat mnou zvolenu olohu pri porode co je pre mna jedna z najdoleziteksich poziadaviek a preto idem rodit do orodnice vzdialenej necelu hodinku cesty ale stoji mi to zato 🙂 samozrejme ak budem mat nejake komplikacie tak sa nebudem trepat cez pol republiky a pojdem do porodnice kde je novorodenecka jiska ako to bolo pri mojom mladsom synovi ....urcite si porodny plan spi a zajdi s nim do porodnice ja idem so svojim teraz v stredu 🙂 drzim palce 🙂

lucia5869
19. jan 2019

@michaella94 to už záleží na nej ako je náročná a co od toho očakáva.. Myslím si ze hlavne je aby babo bolo zdravé a bolo co najskôr vonku

lienka21211
19. jan 2019

Dobrý deň, myslím, že je dôležité prísť odkonzultovať pôrodný plán aspoň pár týždňov pred termínom s primárnom pôrodnice a novorodeneckého odd. Ja som tam mala napr. bonding, prítomnosť otca a duly pri pôrode, dotepanie pupočníka. Mala som tam uvedené, že v prípade akútnej sekcie alebo ak bude potrebné ma po pôrode uspať, želáme si bonding s otcom. Niečo sa mi splnilo, niečo nie... V každom prípade rátajte s tým, že nadšení nebudú. Ale minimálne ten bonding stojí zato ;)

michaella94
20. jan 2019

@lucia5869 ano hlavne je aby dietatko bolo zdrave a aby sa v bezpeci dostalo vonku....a prave preto chcem mat pri porode polohu inu ako na porodnom kresle...tato poloha porod velmi komplikuje a spomaluje....takze podla mna porodny plan je velmi dolezity 😊

lavender273
20. jan 2019

@kelisovakarinka
Rata sa odpoved krd som rodila v zahranici? 🤔 tu sa podporuje porodny plan. Pred porodom si napises ako si predstavujes porod, ci chces lieky, potom bonding, delayed cord clamping co je neskore prestrihnutie pupocnej snury (pri prirodzenom porode).
Samozrejme ze ked plan A nevyjde (tak ako mne).tak trebs byt pripraveny na plan B. Drzim palce 🙂

selest
20. jan 2019

Zijem v UK a rovno mi povedali ze sa ani nemam unuvat nieco take priniest. Ze je to kravina. Mali pravdu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre