Som v 21. týždni a necítim pohyby dieťatka

drobcok1
13. feb 2014

Ahojte. Chcem sa opýtať, mám obavy.. som už v 21 tt a stále necítim pohyby dieťatka, rovnako ani váha sa mi od začiatku vôbec nezmenila, rovnako aj bruško je stále malé. Posledné vyšetrenie bolo asi pred vyše 2 týždnami a všetko bolo okej, ale ked ani brucho stále nerastie, ani váha nemení, ani pohyby nikde, tak sú už obavy

satanka1
13. feb 2014

@drobcok1 kedy mas ist na poradnu?

jesi25
13. feb 2014

Prvorodicky citia pohyby neskor,ako viacrodicky a zalezi aj,kde mas ulozenu placentu,ak na prednej strane,tak pohyby su tlmene.Ak bolo na poradni vsetko v poriadku,tak sa nestresuj,ucitis pohyby neboj🙂.

navan
13. feb 2014

ak sa Ti nieco nezda, urcite chod k svojmu gynekologovi. mas na to pravo, a lekar urcite pochopi tvoje obavy.

drobcok1
autor
13. feb 2014

dalšia poradna je 20.2. len mám pocit, že do vtedy sa určite zbláznim 🙂

petrapod
13. feb 2014

Ahoj, ja som teraz v 24 tt. a ked som bola v 21 tak som začala cítiť pohyb ale tak veľmi slabý že som musela ležať úplne v kľude na chrbte a sústrediť sa , lebo inak som to ani nepostrehla . a čo sa týka rastu bruška to tiež až teraz konečne vystúpilo 🙂 a už to konečne vidieť🙂 u každého to je individuálne. Moja sestra je o 7 t. skôr a ta mala už v mojom týždni poriadne bruško🙂 ale kôli vnútornej pohode kludne chod lekárke aby si mala istotu 🙂🙂

bullinka
13. feb 2014

@drobcok1 presne ako pise @petrapod - skus si lahnut na chrbat, byt uplne v klude. Zo zaciatku pohyby vobec necitis, ak sa pohybujes. Len uplne v klude a poleziacky. Ja som mala take slabe tukance na brusko, niekedy jeden, inokedy 2-3x za sebou. A nic intenzivne to nebolo asi dalsie 2 tyzdne. Az potom sa to rozbehlo.
A velkost bruska to je velmi individulane. Ja ked som si to moje porovnaval s ostatnymi babami, ktore maju cca rovnaky tyzden tehu, a co tu davali fotky, tak som mala pocit, ze to moje je teda o dost mensie. Tak rychlejsie rast mi zacalo asi od 6 mesiaca.

misinka26
13. feb 2014

Ahoj, ak sa ti niečo nepozdáva tak choť na gyn, neboj sa máš na to právo !!! Radešej nech ťa 5 krát pošlú domov, že ti nič nie je ako raz neprísť a zanedbať to!!! No a čo, že sa na teba budú kukať ako na vystrašenú prvorodičku, je to tvoje dieťa a máš právo na obavy 🙂 Neboj všetko bude dobré 🙂 Držím palčeky ...

drobcok1
autor
13. feb 2014

no ja nech ležím akokolvek, sústredím sa akokolvek, nič.. ale tak snád to všetko ešte len príde.. DAKUJEM krásne za reakcie 🙂

nigguska
13. feb 2014

@drobcok1 ahoj,ja ako prvorodicka som citila bublinkovanie okolo 21tt ale prve tukance az 23tt

drobcok1
autor
13. feb 2014

no ja dúfam, že bublinkovania a podobných veci sa teda dočkám.. a nech sa sústredím akokolvek, tak nič, ani po večeroch, ani cez den..

nigguska
13. feb 2014

@drobcok1 neboj sa...ak lekar povedal,ze je vsetko ok,dockas sa..... a mozno zajtra,po tom ako si to sem napisala,ucitis 🙂 drzim palceky,nech je to cim skor 🙂

zuzanka999
13. feb 2014

@drobcok1 ak máš strach tak radšej zájdi za doktorom hneď zajtra.. ja som tak bola ak sa mi niečo nepáčilo.. potom budeš mať srdiečko napokoji že je všetko ok.. Pohyby nemusíš cítiť ak máš placentu v predu.. bruško sa niekomu začne zväčšovať až neskôr.. poznám také čo ho nemali a zrazu bum.. 🙂 tak sa nestrachuj a radšej teda zájdi na kontrolu, držím palce 🙂

niki928711
13. feb 2014

@drobcok1 Ja som ako prvorodička začala cítiť pohyby v 15.t.t. Ale každá sme iná. Skús zájsť na pohotovosť nech si pokojnejšia.

kajus7
13. feb 2014

My sa akurat tesime z prvych "poriadnych" pohybov nasej Elisky 🙂 teraz to zacalo byt silnejsie, od 19tt som to citila len ja, teraz s rukou na brusku to citi aj tatik 🙂

drobcok1
autor
15. feb 2014

no tak snad sa veru dočkam 🙂 stale nič, ale vyšetrenie dopadlo okej.. tak len si počkať 🙂 Dakujem pekne ešte raz 🙂

dobromila1111
15. feb 2014

Ahoj,ja som mala tiež malé bruško,vypuklo až niekedy v 6.mesiaci,aj to nie moc.Pred pôrodom som vážila asi len o 3kg viac,ako pred tehu🙂 a placentu som mala vpredu,tak som tých pohybov tiež moc nenacitila 🙂 tiež som sa bála, no čo už 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre