Špinenie od začiatku tehotenstva

hybrida
2. nov 2012

Ahojte dievcata,som v 15 tt a od zaciatku tehotenstva mam problem stym ze raz alebo dvakrat za mesiac spinim.na zaciatku to bolo take ruzove spinenie ktore sa vsak objavuje len po utreti na wc.Vcera sa mi to ukazalo znova ale tento krat je to hnede spinenie.VZdy to trva jeden max dva dni.U dr.je vzdy vsetko v poriadku aj na sono.Lenze ani moja gynekologicka ani na pohotovosti mi nevedeli povedat pricinu preco sa mi to opakuje.Je to strasne stresujuce ci je vzdy dietatko v poriadku som prvorodicka.Vobec si to tehotenstvo neviem uzivat.Mate niektora stymto skusenost alebo sa vam nieco podobne prihodilo? dakujem za odpoved

3kolka
2. nov 2012

ja som špinila pri malej na začiatku tehotenstva...nadupali ma injekciami a po 5dňoch v nemocnici ma pustili domov.A teraz toto tehotenstvo som zase špinila(ale len po sexe)tak mi dr.predpísal 5injekcii na každý týždeň jednu...A už je všetko ok....Vravel že sa to môže stať po orgazme že sa tá maternica sťahuje....Nemáš to aj ty tak?

hybrida
autor
2. nov 2012

nie,nie ja mam sex uplne vyluceny,beriem duphaston a ascorutin 3 x denne.som pn od zaciatku tehu.

lane112
2. nov 2012

mllľ ljnkqjqjkqlllko

3kolka
2. nov 2012

ten ascorutin som brala aj ja ale len týždeň....Dr.mi povedal že sa to špinenie môže vyskytnúť ale pokial je to len špinenie a nekrváca to tak je to OK....Ale že radšej prísť sa dať pozrieť po každom špinení ako to len nechať tak že šak stáva sa....Ale pokial tam nič nevidia tak to bude hádam OK len sa nestresuj 🙂

evakva
2. nov 2012

@hybrida Ja som spinilia tiez cely prvy trimester (tak do 15-16tt). Spinenie bolo len po utreti na WC a to jemne ruzove ale vacsinou hnede. Tiez som sa bala (nakolko som po potrate). Brala som presne to, co ty. Lekar tiez nikdy nenasiel dovod spinenia. V 16tt mi diagnostikoval nizko nasadnu placentu a o tyzden placentu praevia totalis. Teraz nespinim, no mam prisny kludovy rezim a som stale PN. Drzim palce

malapepka
2. nov 2012

Ahoj. Aj ja som prvorodička a na začiatku som mala problémy. V podstate 2 dni po zistení // som začala špiniť, potom krvácať. Dr. mi nasadil duphaston a mesačnú PN. Po nástupe som znovu krvácala, takže behom na pohotovosť, injekcia, ascorutin... Ostávalo mi už len veriť, že všetko bude ok. Snažila som sa byť v pohode - psychickej, veľa som sa modlila, čítala knihy - pri neustálom ležaní bol na to čas. Našťastie sa to upravilo a už mám synčeka v náručí... Hlavne sa nestresuj (aj ja som si poplakala, ale len párkrát), lebo všetko sa prenáša na dieťa.
Neboj, bude to ok, lež, žiaden sex, pohoda, nerob nič namáhavé, užívaj si "leňošenie" a tvoj stav sa časom upraví. Viem, o čom hovorím. Držím palce!!!

kristin_a
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissika
2. nov 2012

@kristin_a fakt nevies, co je to mrcha??? mrcha=menzes

kristin_a
2. nov 2012

@sissika aha ja som netusila ze tomu tak hovoria..ale dakujem teraz to uz viem....
🙂

smejko123
2. nov 2012

Ahoj ja som spinila do takmer 5 mesiaca bola som aj 10 dni v nemocni velmi nepomohlo cele tehu som prelezala a preplakala od 6 mesiaca az do 8 som bola v nemocnici stres plac.kedze som mala syna doma . porodila som predčasne v 33 tyzdni .Tak moja rada hlavne nestresuj a snaz sa byt kudna viem je to tazke lebo sa bojiš o babo .ale tym len mu skodiš ked stresuješ viem to podla mojej malickej vsetko co som prezivala v tehu sa prenieslo na nu .Tak drzim prsty . 🙂

ojo
2. nov 2012

ahoj, já jsem občas s prvním synem špinila až do 20tt a dr. mi řekl, že je to tím, jak se roztahuje děloha, tak tam může někdy prasknout nějaká cévka a už se špiní...lítala jsem na pohotovost, vždy vše ok, už jsem si připadala jako blázen, ale pak jsem to ovládala, vždy jsem zalehla a vzala si třeba ten ascorutin 🙂 dokud to není jasná červená a je toho málo, tak by to mělo být ok... 🙂
a při druhém těhotenství jsem to neměla ani jednou...jak už asi děloha byla roztažená jednou, tak podruhé už se roztáhla v pohodě 😀 😀

stavba
2. nov 2012

@hybrida napadá mě, píšeš, že je to 1-2x do měsíce, nebývá to v období, kdy bys měla mít menstruaci? I to se může stát...

cwilinge77
3. nov 2012

ja som mala spinenie do 20 tt,tiez len raz za cas a stale len po utreti na WC, brala som duphaston a ascorutin do 16 tt. Moja dr. stale nevedela preco to je, ale ja som stresovala riadne. Hlavne som nic nerobila a len lezala.

bellisperennis
31. dec 2013

baby, a kedy od styku vam to spinenie zacalo? moze zacat zena spinit uz na druhy den? 😕

zuz1978
21. jan 2014

Ahojte, som v 7tt a zacala som vcera poobede krvacat potom co som bola rano na vysetreni u svojho gynekologa. Najprv toho bolo malicko, no za chvilku uz toho bolo dost a aj mensie hrudky zrazenej krvi. Bola som na pohotovosti, vysetrili ma a lekar povedal, ze dieta zije a nevie povedat pricinu krvacania. Vypisal mi Ascorutin a Duphaston. Od vcera vecera sa to zlepsilo ale stale mam hnedy vytok. Najviac som mala rano, ked som bola na velkej potrebe. Zajtra idem ku svojmu lekarovi, no neviem ci je to dobre mat tolko vysetreni po sebe. Mam strach, ze potratim. Neviem co je este normalne, co sa tyka mnozstva krvi. Okrem ineho sa citim velmi unavena.

martina2000
18. feb 2014

baby a ako dlho ste mali to spinenie? lebo ked mam pocit ze je to uz lepsie tak potom sa to zase zhorsi.. hmmm?

snnor
23. feb 2014

ahojte..ja som v 6tt a v utorok som bola u Dr a ked som prisla domov tak som zacala trosku krvacat a potom len hnede spinenie aj to len po utreti na wc..dohodla som sa s Dr,ze pridem v piatok a bolo vsio ok..povedal,ze to bolo pravdepodobne z vysetrenia..vcera som mala bielozlty vytok tiez len po utreti a dnes bolo trochu sfarbene do ruzova a aj do hneda..beriem dufaston....

zuz1978
26. feb 2014

Ahoj ja som v 13 tt a uz skoro od 7tt v kuse spinim. Minuly tyzden som sa mala dobre, uz som sa aj potesila, ze som v poriadku a na to v nedelu som zacala spinit znova. Je to strasne, lebo ustavicne sa strachujem, ci sa mi nespusti krv viac, v kuse sa sledujem. Dnes som bola u doktora, s babom je vsetko ok, ale v krcku maternice videl akysi utvar, vraj mozno polyp a z toho vraj aj mozem krvacat. Takze sa mozem bat dalej. Aj ked mi teda povedal, ze to nijako neohrozuje dieta. V siedmom tyzdni som mala hematóm a teraz zrazu toto ☹ Takze aj ja prezivam zufalstvo 🙂

jessinocka
27. feb 2014

@zuz1978 Ahoj, ja som tiez spinila od 6tt asi do 13-14tt a potom to prestalo same od seba, teraz som v 19tt a zatial vsetko OK, takze hlavu hore a treba verit doktorom 🙂 a mysliet pozitivne...

zuz1978
27. feb 2014

@jessinocka mne sa k tomu krvacaniu pridruzuju take mierne bolesti v podbrusku, miestami taky pocit, akoby som mala dostat . Inokedy zas pichne ma do bruska. Vacsinou som nafuknuta, brusko napnuté, no celkovo diskonfort. (a teraz som este jedla sosovicovy privarok, to bude peklo 🙂

jessinocka
27. feb 2014

@zuz1978 na zaciatku su tie ako keby menstruacne bolesti normalne, pokial to nie su riadne krce. A pichalo v podbrusku aj mna, takmer do 17tt.

zuz1978
5. mar 2014

@martina2000 ja som s tym rovnako, pár dní som nemala nic a uz zas som si myslela, ze to bude v poriadku a dnes sa zacalo vsetko odznova. Som v 14tt. Ja neviem ako dlho to este bude trvat.

sonda2
7. mar 2014

chcela by som sa opytat. v utorok som mala ovulku a dnes (o 3 dni) spinim - hneda krv. mohol by to byt priznak tehotenstva? alebo mimomaternicoveho? mrchu mam dostat az o 13 dni. dakujem

chris92
3. aug 2014

Ahojte..chcem sa spýtať..končím druhy mesiac..a akurát dnes som v čase ms..a začala som mať také špinavšie výtoky..mám ich len ked sa utriem po WC..je to normálne? alebo nie..zajtra som objednaná prvýkrát na gyndu..ale neviem či mám dovtedy čakať alebo utekať na pohotovosť.. 😖

bedo3130
1. sep 2014

@zuz1978 ahoj. Ja mam to isté. Pred týždňom a viac mi hrozil potrat. Krvacala a teraz druhý den uz spinim. Mala som klud tak nic a teraz sa dost hybem pri dvoch detoch musim. V nemocnici nemozem byt. Nemam kde dar deti. Hrozne sa bojim.

gerapa30
2. jan 2015

Ahojte, čítam príspevky na tejto stránke a chcem sa podeliť o svoje skúsenosti. Som momentálne v rizikovom 18tt s bohatými skúsenosťami s nemocnicami. V uplynulých rokoch boli za mnou 2 aborty, toto je 3 tehotenstvo. Problémy začali od 11tt. Na placente sa mi urobil veľký hetatóm 5x 4cm, ktorý ohrozoval plod. Sprevádzalo ho silné krvácanie a následná hospitalizácia. V nemocnici mi primárky nevedeli povedať prečo vzniká. O dva týždne na to som začala opätovne vylučovať na wc zrazeniny za sprievodu silného krvácania a previezli ma do nemocnice. Krvné testy nič nezistili. Pred mesiacom začali silné kompikácie opäť, 3x ma pripravili na to najhoršie. Takže stres neskutočný. Podľa slov doktorky som bola zdravotne v najlepšom poriadku...(naše zdravotníctvo). Vzhľadom na to, že rodičia majú trombofíliu (zlé zrážanie krvi), požiadala som o vyšetrenie na genetike. Tam sa podozrenie potvrdilo, doktori, ktorí čítali diagnózu zbledli. . Doslova nám išlo obom po celý čas o život. Hoc klasické nemocničné krvné testy túto genetickú mutáciu zamietli, na genetike ju kompletný rozbor jednoznačne potvrdil. 5 doktori zanedbali svoju povinnosť, 6-ty mi konečne predpísal frexiparin 0,6. Momentálne vážnejšie problémy pominuli, špinenie pretrváva, ale pokiaľ je špinenie hnedej farby je to len stará krv - veľký stres si z toho netreba robiť. Podľa slov jednej primárky do 28 tt aj tak v slovenských podmienkach nedokážu prebiehajúcemu ABORTU zabrániť, ani zachrániť bábätko. V Čechách je to vraj vyspelejšie a šanca na záchranu je už od 24 tt. Nechápem prečo tam majú iné tabulky. Takže treba sa len šetriť a mať vyrovnanú myseľ, aj keď je to náročné. Psychika je veľmi dôležitá. A hlavne nedajte sa odradiť prípadným nezáujmom doktorov a nevrlých sestričiek - nezabúdajte sa však baviť s úctou - pokiaľ máte rukolapné dôkazy o tejto diagnóze, ktorá konkrétne mne pôsobovala problémy - nám to zachránilo život..

rena888
14. apr 2017

@hybrida Ahoj ako si prosim dopadla...lebo ja som 5tyzdni a mam zasebou 2potrati tak preto sa bojim,teras som zacala mat po wc ked sa utriem trochu ruzovy vytok a niekedy nic a potom zasa hnedulinke a tak dokola...do nemocnice sa mi nechce ist lebo uz som tam bola po 2krat tak mi nevedely pomoct beriem aj lieky dup.dakujem

map0007
14. apr 2017

@rena888 ahojky hoci ste nepísala mne,ale tiež som pred rokom potratila v 10tt dvojičky,bolo to už ako pôrod hoci bolí malinký este,robili mi kyret.Teraz som tehu a tiež som spinila cca do 16tt.Tiez som bralá hneď duphaston do 20tt.No a zo začiatku aj dynonine na zastavenie.Dr.sa vyjadrila že sa mi vo vnútri (krčka) myslím vravela urobila jazva,že po potrate sa to stáva a že preto špinim.Teraz už je to oki tak snáď do vytúženého konca.Pokial je ževraj spinenie hnedaste je to oki,ale ak by ste spinila krvácala čerstvou krvou je to zlé.Drzim palce aby ste to zvládla a onedlho sa tešila😉

rena888
19. apr 2017

@map0007 Moc krat ďakujem,a ja vsm prajem vsetko dobre,ja mam len niekedy trosicku krvcicky zmiesanim vytokom😟😓ale to len po wc,ale teras som uz 2den nic nemala...a to sa stale takto opakuje😢tak teras neviem co si mam mysliet.

tehotnaivka
24. okt 2017

@hybrida toto iste sa presne stalo teraz 1x mne, ked som bola 13+4. Dnes som 14+0 a nastastie som mala vlozku cistu a iba trooosicka /takmer nic/ som mala pri utierani na toaletnom papieri. Bola som aj na pohotovosti, aj u svojho gynekologa a nevedia pricinu. Vnutri je, nastastie, vsetko OK. Ale tiez to je blby pocit, ze co bude dalej. Beriem tabletky ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre