Tretí cisársky rez a maródka

betuska30
11. apr 2012

Ahojte kocky, chcela by som sa opytat, ci ste tu niektore, ktore maju za sebou 3 cisarske rezy...mna po dvoch sekciach v septembri caka tretia a zacinam sa trochu bat. Babo je planovane isli sme do toho vedome, pri prvom ani druhom som nemala ziadne vyrazne problemy. Sekcia bola pri prvom kvoli ocnej lekarke, ktora mi neodporucila klasicky porod, o 2 roky neskor pri druhom, mi napisala, ze uz mozem aj klasicky 😒 ...ano, aj taketo veci sa stavaju...pre nepostupujuci porod a kedze som sa vobec neotvarala, tak po tyzdnovom prenasani urobili znova sekciu. Teraz som v 4. mesiaci a mavam casto take bolesti v podbrusku, vcera som to vravela aj lekarovi, no nic konkretne mi k tomu nepovedal. Chcem sa opytat, ci je samotne tehotenstvo rizikove natolko, aby som cca v 6. mesiaci bola vypisana na PN. Som sice na RD, ale platim si DNP, len neviem, ci to od lekara mozem ziadat, aby ma potom vypisal.
Este by ma zaujimalo ako ste to prezivali vy, ci Vas tiez ten rez pobolieval a ci Vam to nejako kontrolovali...a kedy Vam tehotenstvo ukoncili, ci skor alebo nie.
Som vdacna za kazdu odpoved.

adripat
11. apr 2012

Ahoj, ja mam uplne rovnaku situaciu. Tiez koncom septembra ma caka treti cisarsky rez. Este pred otehotnenim som sa pytala svojko lekara ci by tretie tehotenstvo po 2 cisarskych nebolo riziko a uplne jednoznacne mi povedal, ze v tom nevidi ziadne riziko, akurat ze sa porod skonci cisarskym. Inak by sme do toh neboli ani isli. Takze v tomto smere by som bola kludna. Co sa rany tyka, je to individualne. Ja som mala dost silne bolesti v 6.-7. mesiaci s druhym babom ale na ultrazvujku bolo vsetko v poriadku. Aj stena maternice ostala dost hruba. Pravdepodobne to bolo sposobene zrastami po prvom cisarskom. Uvidime ako to bude teraz. Podla lekara sa to moze opakovat a nemusi , no urcite to neohrozuje dieta. Ak ti po druhom cisarskom nepovedali ze stena maternice bola uz pritenka a to dokonca prenasala, co po cisarskom dovolene nie je, tak by som sa takychto veci neobavala. Chodi k lekarovi v Rakusku lebo tu zijeme a tu sa uz kludne robi aj 4. cisarsky 🙂

monika1091
11. apr 2012

ahojte.... a to ked ste prvy krat sli rodit to vam kedy povedali ze budete rodit cisarskym rezom?........

evvkaa
11. apr 2012

@betuska30
@adripat ahojte ja mam tri cisarske za sebou tiez som mala prve dve tehotenstva bez komplikacii ale tretie som uz od 4-5 mesiaca mala horsie stale ma bolelo v podbrusku aj pri chodzi som mala bolesti a aj krce v stehnach ktore sa tahali az k zadku :( potom ked bolo babo vacsie tak ma velmi bolelo ked sa mala hybala v mieste rezu ked som to povedala dr tak mi povedala ze na sone je vsetko v poriadku ze je to tym ze som mala uz dve rezy ked som zacala chodit do nemocnice v 36tt nechali si ma v nemocnici lebo ma pozerala da mala som ten spodny sediment tenky mala bola nizko aj ma to bolelo a ked som povedala ze ma boli jazva vzali ma na sono a tam mi merali hrubku jazvy bola tenka :( strasne ma to vystrasilo tak ma pozorovali bola som tam skoro 3 tyzdne nechceli mi spravit skor cisarsky ako v 38tt pri cisarskom ma to trochu bolelo taka tupa bolest nie silna ale citila som a doktor mi povedal ze mam vela zrastov ze je to koli tomu tak drzim palce 🙂 tymto vas nechcem strasit mne doktor povedal ze tam mal jednu mamicku ktora rodila uz piate cisarskym takze kazde telo je ine ja som aj nizka a chudsia

evvkaa
11. apr 2012

@monika1091 mne to povedali ked som nastupovala do nemocnice na prijme merali mi panvu a mam ju uzku

xlucia
11. apr 2012

@evvkaa ahoj. aky vekovy rozdiel mas medzi detmi?

evvkaa
11. apr 2012

mam 8 rocneho syna 4 rocnu dcerku a 8 mesacnu dcerku
@xlucia

xlucia
11. apr 2012

@monika1091 pri prvom po dni nepostupujueho porodu. pri druhom som nastupila do nemocnice v den ukonceneho 40 tt a kedze som sa neotvarala, dali mi vybrat ci cakat, alebo CR. maly bol dost velky, chcela som cisarak

rybenka79
11. apr 2012

@betuska30 k bolestiam podbrusku opatrne, mne nakoniec ulrazvukom kontrolovali jazvu po prvej SC a zistili za na jednej strane som ju mala velmi zuzenu iba na 1,5mm a tak potom..no bola "sranda" a bali sa, lebo maly bol velky. Opatrne...

monika1091
11. apr 2012

@xlucia a kedze si sla na CR tak to ta uspali ci eln spodnu cast znecitliveli......

xlucia
11. apr 2012

@monika1091 oba boli spinalom

monika1091
11. apr 2012

@evvkaa tak to si musela byt dost chuda ked si mala malu panvu ja sa bojim aby som nesla Cr ... lebo to vraj velmi boli ako den po CR boli brucho strasne......

monika1091
11. apr 2012

@xlucia to znamena?....... ze uspali ta?......celkovo?

rybenka79
11. apr 2012

@monika1091 rodila som 2x SC, keby som si opat mohla vybrat opat to bude SC 😉 ano boli to, ale to boli aj porod, nic zasa take hrozne co by sa nezvladlo. U mna to po 1x bolo horsie a po 2x uz uplne v pohode nakolko som vedela co ma caka, ako mam vstat a pod.

monika1091
11. apr 2012

@rybenka79 ved prave ze toho vstavania sa bojim ... boli to hrozne co som pocula

evvkaa
11. apr 2012

@monika1091 vies s tou boelstou je to tak ze ta to boli potom a pri normalnom porode ta to boli pri porode takze v bolestiach je to skoro rovnake ako zase neviem porovnat ale ked som videla mamicky po normalnom porode tak tiez boli ubolene

amulienka
11. apr 2012

@monika1091 mna porod vobec nebolel, bolesti su len kontrakcie, ale to je aj menstruacia kazdy mesiac a zijeme. da sa to krasne predychat a samotny porod mas uz taky adrenalin v sebe, ze ja som fakt vobec nic necitila, ani potom ani vobec. zo stola som im tam zoskocila a nutili ma ist na vozik!
videla som na poporodnom mamicky po CS, asi si to oni neuvedomuju, alebo nevnimaju, ale vyzera to hrozne! nechcela by som CS dobrovolne ani za svet. Nehovoriac, ze je to rana a nie jedna vrstva a treba sa starat o babatko a taka ubolena no neviem, dolu klobuk tie co tvrdite, ze CS je v pohode 😎
porod je v pohode, len sa netreba bat. komplikacie vytvara len strach.

kika72
11. apr 2012

@betuska30 Ahoj, ja mám 3 deti narodené CS. Prvé dva rezy som mala vertikálne robené, tretí horizontálne. V 6. mesiaci som išla na rizikové, teda maródku. Bolelo ma v podbrušku, silná bolesť mi vystreľovala do pravej nohy. Musela som ležať a nenamáhať sa, potom to prestalo. Inak som celé 3. tehotko cítila tlak na krčok maternice a na močový mechúr a s tým aj bolesti.Mala som tú smolu, že sa mi placenta vytvorila priamo na jazve, tá ako sa naťahovala, spôsobovala odlepovanie placenty, no na druhej strane mi tú jazvu držala placenta pokope. Komplikované, ale fungovalo to do 38tt, vtedy sa odlepila úplne a museli robiť akútny CS. To Ti ale nehrozí, ak máš rez horizontálny. Avšak, žiadnu bolesť by som nepodceňovala, Tvoje tehotenstvo je rizikové, máš nárok na maródku už od začiatku tehotenstva. Na to ma upozornil gynekológ, ja som pracovala do 6.mesiaca. Myslím, že s tým nebudeš mať žiaden problém, aj keď si na MD. Švagrinka je na MD a od 4.mesiaca je na maródke s 2. dieťatkom. Ty máš na to diagnózu, lekár nemá nárok odmietnuť!!! Držím prsty, aby všetko prebehlo bez problémov a boli ste obaja zdravučkí... 🙂

monika1091
11. apr 2012

@amulienka hoc som len v piatom mesiaci ... ale uz teraz sa strachujem ako to dam vonku 🙂 ale nie samozrejme ze sa tesim na nase baby....... ale zas nie na tie bolesti a to ze si nepocitovala nejake velke bolesti tak klobuk dole to si asi jedina.......:-P

kika72
11. apr 2012

@amulienka no máš pravdu, že spontánny pôrod je naj, no ak nie je iná možnosť, život dieťatka a mamičky sú na prvom mieste... Ja som po SC bola fit do týždňa, ani som si nejako neuvedomovala, že mám nejaký rez...ak by som mala na výber, určite by som rodila spontánne... 😉

amulienka
11. apr 2012

@monika1091 lebo som sa nebala 😝
fakt to nic nie je, zenske telo je na to vymyslene, neboj budes zirat, co to priroda dokaze 😉
drz sa a fakt sa neni coho bat. tvoje telo vie co ma robit.

monika1091
11. apr 2012

@amulienka no len aby aj moje telo vedelo kedy ma otvorit to co ma... 🙂

amulienka
11. apr 2012

@monika1091 😀 akurat fakt mozno by mi nebolo jedno keby som cakala vyse 4 kilove babo, ale tak asi som aj mala kusok stastia. ja spontanny nelutujem, je to najkrajsi zazitok, hlavne ked mi malu hned dali na brusko. to neprekona uz nic 🙂

monika1091
11. apr 2012

@amulienka ... tak to ano ja si na tento zazitok este musim pockat trocha teda do augusta..... ale rozmyslala som nad epiduralkou este.... ale to po vysetreniach a tak ved uvidim este mam casu dost 🙂

xlucia
11. apr 2012

@monika1091 pri oboch som mala spinal..... od pasa dole nic necitis, ani nehybes nohami.
celkova je ked ta uspia

monika1091
11. apr 2012

@xlucia uha... no tak aj sa zacinam bat aj tesit ... no ved uvidi sa co a ako 🙂

xlucia
11. apr 2012

@monika1091 no ale coho??? ved si uz mala sekciu 2x. vies teda ake to je

monika1091
11. apr 2012

@xlucia nie nemala som nic take este som prvorodicka 🙂 .... ja sa len pytam ze co a ako ma caka 🙂 ... zle sme sa pochopili 🙂

rybenka79
11. apr 2012

@monika1091 uprimne ja nie som ziadna hrdinka, ked boli tak boli a tak "hucim" 🙂 naozaj je to v poriadku, zvladas vsetko a podla mna su ovela horsie bolesti. Pre mna bolo horsie ked mi vyberali znamienko z prsta na nohe a doktorka mi dala injekciu pod nechet...fuuuj v zivote a nikdy. SC a vstavanie malickost 🙂

Kazda sme ina 🙂 drzim palce a krasny zvysok tehu

monika1091
12. apr 2012

@rybenka79 uha no mam sa potom tesit na porod ci prirodzeny ci cisarsky no ved uvidi sa co a ako bude hoc lahka cesta to nebude... ufff.......

nibiru
12. apr 2012

tak moja mama mala 4cisarske rezi prve dva s rozdielom 18m.prvy pre nepostupujuci porod druhy automaticky a treti o 10r tiez automaticky posledny o 22m. neskor posledny mala spinal ostatne v plnej narkoze pri tretom ciarskom normalne pracovala a 4 bola na rodičovskej na konci citila bolesti v podbrusku bola viacej sledovana inak sa nikdy nestazovala brat sa narodil planovanou sekciou v termine ale uz tyžden pred terminom bola na pozorovani koli tym bolestiam spinalom šla preto že sa jej spustili kontrakcie a poriadne sa pred tym najedla takže ju nemohli uspat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre