Veľmi silný menzes po druhom pôrode

evinaz
13. feb 2012

Kocky, prosim pomooc - mam 7 mes druhe babo, menstruaciu som mala vzdy normalnu (to znamena 4 - 6 dni normalne az stredne krvacanie), nezmenilo sa to ani po prvom porode. Ale teraz po druhom porode nechapem. Dcera ma 7 mes, doteraz som menzes nemala, teraz som dostala prvy krat, ale to krvacanie je neuveritelne! Kazda hodina jedna vlozka a aj to nestiha... Je to normalne? Je mi zle, boli ma hlava, som velmi malatna, ale brucho ani nic ine ma neboli (az na miernu "klasicku" bolest v podbrusi). Kto ma skusenosti, radte prosim...

sisaha
13. feb 2012

@evinaz prvy menzes moze byt taky, ale ak by si takto silno krvacala niekolko dni, tak je to na lekara. A takisto ak sa ti taketo silne kramy budu opakovat aj v dalsich mesiacoch. Ja to mala tiez, ked mala moja mala 5,5 mesiaca - 2 periody som mala take silne, ze som pouzila 30 ks vloziek za 24 hodin. Po druhom takomto menzese som sla k doktorke - zistila mi polyp a musela som na kyret. Po nom sa vsetko vratilo do normalu.
Ak ti je velmi zle, mozno bude lepsie ked zajdes k lekarovi, nech ti spravi sono..

evinaz
autor
13. feb 2012

Hm, som malatna velmi, toci sa mi hlava, tak sa citim, ako keby som bola vcera riadne opita. No nic, zajtra veru pre istotu ficim k lekarovi. Dakujem @sisaha za odpoved ;)

kalifa28
13. feb 2012

@evinaz ja som tiež mala takýto menzes po porode, hned som utekala k dr. pichol mi injekciu, dal kanavit a samozrejme ležat vo vodorovnej polohe, idealne nohy vyššie ako telo...

evinaz
autor
13. feb 2012

Fu, @kalifa28 tak to som mala aj ja dnes utekat? :( hm... dufam, ze som nic nezanedbala, och!

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matisd
22. mar 2012

ahoj evinaz píšem síce neskoro, pevne verím že tvoj problém už nie je aktuálny....ja som mala to isté ,po druhom synovi som dostala menzes až po 11 mesiacoch, ale tiež to bolo hrozné, tiež som bola malátna a dosť zničená, môj gynek. mi dal na to len vitamín Fe a tento rok som začala mať vážne zdrav. problémy ktoré vyústíli k tomu že ma obvodná poslala na hematológiu a tam mi zobrali krv a výsledky ukázali extrémnu chudokrvnosť takže teraz som na vitanímovej kúre už druhý mesiac a tiež aj injekcie B12 beriem, takže nič nepodceňuj a daj si vyšetriť krv.pa